Jump to content
IGNORED

E-commerce u Srbiji


rajka

Recommended Posts

Sad se javljaju novi momenti u vezi sa sportsdirectom. Pre je cena u funtama i evrima bila ista. Znači ako nešto košta 10 funti samo prebacite u evre i izađe jeftinije. Sad su izgleda izvršili preračunavanje tako da je praktično sve poskupelo.

Link to comment
  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    22

  • nera

    21

  • nbg4ever

    19

  • Skyhighatrist

    15

Imao sam nekih 11$ na Payza (AlertPay ranije) i bilo mi glupo da mi to "propadne" te tako odlučim da time kupim nešto preko valjda jedinog sajta koji prima uplate sa Payza - neki digitalni bbq termometar.Pošiljka krenula iz Kine redovnom poštom 20.05., tracking kaže da je 25.05. stigla u Srbiju, i evo šta je info:

25.05.2013 12:15:54 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće 25.05.2013 12:26:40 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
Izgleda da će 'ladno da carine (10%) i još 20% PDV na to. Al' ćemo se svađati..
Link to comment

Ne mora da znaci da ce ti naplatiti i carinu i PDV, ali svakako ce proci carinjenje. Mozda na fakturi ne pise tacno sta je pa ce ti traziti da ides da objasnis. Sacekaj da ti stigne papir od carine pa ces da vidis sta ce ti traziti. Obicno napisu da nema fakture ili da treba neki dokaz da je uredjaj za upotrebu u domacinstvu i to zato sto predmetni carinik ne zna sta je i cemu sluzi to sto je u paketu.

Link to comment

Ma pričao sam sa mojim špediterom, kaže da je 99% šansa da su predali carini na obradu.Baš me zanima šta će se desiti i da li prave razliku između kupovina plaćenih putem PP i ostalih načuna plaćanja.

Link to comment

Pa jesu predali carini na obradu 100% ali to ne mora da znaci da ce ti sve naplatiti. U poslednje vreme svaki put kada su nam slali pozive za carinu bilo je u pitanju to da cariniku nije bilo jasno sta je u pitanju iz fakture pa su trazili da im se objasni. Ne odlucuje posta sta ce ici carini vec carina na osnovu dostupne dokumentacije, a ako npr. na pratecoj dokumentaciji pise da je u paketu npr. "USB sample" sto moze biti bilo sta, na cariniku je da inicira carinjenje kako bi se utvrdilo sta je u paketu. Zapravo, ja mislim da ce se situacija brzo srediti u smislu da ce pustati posiljke jer ni njima nije do zezanja sa papirologijom zbog par stotina dinara dazbina. A onda se vracamo na prethodnu konstataciju, da zavisi kod koga je zapao paket.Za razlikovanje placanja ne znam, jedini nacin da to utvrde je da faktura bude izdata od strane PayPal-a a ne posiljaoca, ili da za svaku posiljku traze dokaz o placanju, ali to opet stvara previse uzaludnog posla.Kao i do sad, svesce se na slobodnu procenu. Uprava carina pusti tako neko besmisleno pravilo i posto ne mogu da kontrolisu sprovodjenje puste da se sprovodi po nahodjenju.

Link to comment
Tako je.Dok traje-traje
Sa sportdirect-a ?Baš me prijateljica pitala za taj sajt.Nego ona bi da kupi , recimo trenerku pa razmišlja bolje da se sakupi nas nekoliko i onda podelimo one troškove od ~12€ ?To ide tako?Send from WC šolja by BVK
Link to comment

Frenk, Ni slucajno da grupisete narudzbine jer cete se naplacati carine i poreza. Ako njoj stigne 1/2kom necega velike su sanse da ne plati nista, ali ako naruci npr. 6x razliciti artikli i tome slicno, platicete dazbine sigurno + sto moze da se desi da smaraju za objasnjenje sta ce joj 6 istih trenerki jer se to smatra kolicinom za prodaju.

Link to comment

Nisam ispratio pricu bas... kako carina tretira robu koju kupite na nekom besnom snizenju? Gledam sportsdirect i ima dosta stvari snizenih i po 80%. Ono, 10 pari carapa po 3 funte, ili duks za 4.5. Jel uvaze tu cenu kod nas, ili procenjuju po nekom katalogu™?

Link to comment

A znam da pise negde, ali da li postuju? Cuo sam da cesto ignorisu cenu (kad se od kineza poruci, i oni stave racun u paket sa nizim iznosom), i procene na iznos koji njima deluje "realno"

Link to comment

Ako postoji racun/faktura uz paket duzni su da postuju. Ako na paketu nema racuna duzni su da ti posalju obavestenje da doneses dokaz o vrednosti. Ako nemas racun ili smatras da ce da smaraju za to, odstampas i print screen sa sajta.

Link to comment
Baš me zanima šta će se desiti i da li prave razliku između kupovina plaćenih putem PP i ostalih načuna plaćanja.
Nema nikakve diferencijacije po načinu plaćanja, otkud ti to?
Link to comment

Iskustva sa sportsdirectom ukazuju da carina veruje računu. Nikome do sada nisu naplatili ni pdv. Izgleda da ima neke veze sa time što paketi stižu preko dhl koji valjda ima kod sebe neku ispostavu carine pa sve ide glatko.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...