Jump to content
IGNORED

E-commerce u Srbiji


rajka

Recommended Posts

Da li moze Intezina Maestro kartica (koju polako menjaju za VISA Inspire) koja se bez problema koristi u inostranstvu za placanje i podizanje gotovine, da se koristi i za online placanje?

Link to comment
  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    22

  • nera

    21

  • nbg4ever

    19

  • Skyhighatrist

    15

Da li moze Intezina Maestro kartica (koju polako menjaju za VISA Inspire) koja se bez problema koristi u inostranstvu za placanje i podizanje gotovine, da se koristi i za online placanje?
Pričam iz glave - mislim da ne može, jer je Maestro samo debitna kartica, a za online plaćanja se prihvataju samo kreditne kartice. Mastercard da, ali Maestro/Cirrus ne, kao što može kreditna Visa ili Virtuon, ali debitna varijanta ne.
Link to comment
Pričam iz glave - mislim da ne može, jer je Maestro samo debitna kartica, a za online plaćanja se prihvataju samo kreditne kartice. Mastercard da, ali Maestro/Cirrus ne, kao što može kreditna Visa ili Virtuon, ali debitna varijanta ne.
OK - hvala. Video sam da tom novom Vizom Inspire [koja menja ovu Maestro] moze da se placa online, pa sam se nadao da se to prenelo i na ove postojece...
Link to comment

Moze sa Intesinim Maestrom da se placa u inostranstvu i da se dize sa ATMa.Za online placanje nisam siguran.I nije tacno da se za online placanja prihvataju samo kreditne kartice, ja vec godinama za te svrhe koristim Hypo debitnu karticu, koja mi je vezana za devizni racun.

Link to comment
  • 1 month later...

Sestri dosao mejl od flying-cargo.rs, o prispecu posiljke (neki udzbenici, 300$), preko FedExa.E sad, njen mejl je pomalo specifican, pa su male sanse da je da je typo u pitanju (kao meni koji imam samo ime i godiste, pa mi stizu izvestaji NLB banke, za nekog tipa iz Bosne). Da im odgovorim, ili da ignorisem?

Link to comment
Sestri dosao mejl od flying-cargo.rs, o prispecu posiljke (neki udzbenici, 300$), preko FedExa.E sad, njen mejl je pomalo specifican, pa su male sanse da je da je typo u pitanju (kao meni koji imam samo ime i godiste, pa mi stizu izvestaji NLB banke, za nekog tipa iz Bosne). Da im odgovorim, ili da ignorisem?
ja dobio desetak takvih fejk mejlova
Link to comment
  • 11 months later...

Mozda i nije za ovu temu....

Sajt neki sa literaturom za posao sve lepo ide ali kad dodje do placanja-cvrc...Nema srbija i u prepisci nude "money order" opciju ja koliko kapiram to je slanje para postom, to valjda nema sanse odavde...Jel postoji neki sajt koji to "konvertuje" tj. ja njima on-line pa oni to odrade dalje kao money order?

Link to comment

Mozda i nije za ovu temu....

Sajt neki sa literaturom za posao sve lepo ide ali kad dodje do placanja-cvrc...Nema srbija i u prepisci nude "money order" opciju ja koliko kapiram to je slanje para postom, to valjda nema sanse odavde...Jel postoji neki sajt koji to "konvertuje" tj. ja njima on-line pa oni to odrade dalje kao money order?

money order je cek koji kupis u banci. moralo bi da ima u sr. idi u neku od boljih i pitaj.

 

 

edit: treba ti international money order. banka ce ti za uslugu naplatiti par dolara, ali je verovatno jeftinije nego preko sajta koji to "konvertuje".

Edited by rajka
Link to comment

OK hvala...Ynaci ja naynacim ime prodavca i kolicinu novca na salteru oni popune, ja dam pare i yatim posaljem taj cek?

Edited by Frank Pembleton
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...