Jump to content
IGNORED

E-commerce u Srbiji


rajka

Recommended Posts

  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    22

  • nera

    21

  • nbg4ever

    19

  • Skyhighatrist

    15

Plaćanje je plaćanje (e-bay, Amazon, etc), a transfer je kad šalješ Indyju neki keš.Moraćemo da se strpimo još neku godinu da Indy može da šalje nama (Hrvati su to dobili posle cca godinu dana).

Link to comment
Pay Pal nam je džabe za shoping npr na ebayu osim ako ne šalju world wide?
Instant smo se pojavili na delivery destinacijama - imaš PayPal, na listi si za slanje.
Da li troskovi slanja ulaze u tih 50€?
Carini se vrednost robe sa poštarinom.
Jel i dalje 50€ limit za carinu?
50€ ako kupuješ online, 70€ ako ti neko šalje poklon.
Link to comment
Dobro bi došao neki manual za nas (mene) retarda.Dakle, o čemu voditi računa, kako da te 19,99$ ne izađe 59,99 i sl.
+1Dajte neki nou hau.. Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2
Link to comment

Isto i ovde. Naručujem nešto za 24 EUR. Sam ja dobro, laički, sračunao da će me to koštati oko 30 EUR? I kolika je provizija ako hoću da pošaljem četrdesetak eurića u Hrvatsku?

Link to comment

Evo nešto sa jednog foruma gde je preneto sa nekog trećeg, nebitno. :D

Копи пејстујем са другог форума, речи човека који ради на царини. Надам се да ово пружа одговор на многа питања која збуњују људе око царињења пошиљки.Pošiljalac pravno lice - vrednost do 50e, bez carine.Pošiljalac fizičko lice - vrednost do 70e, bez carine.U ovo NE ULAZI vrednost slanja odnosno, gleda se samo vrednost robe.*Naglasite da vam vrednost robe i slanja odvoje na računu. Ako na paketu umesto: 49e roba+ 11e shipping napišu "60e total value" otićiće na carinjenje.U slučaju kad vam vrednost robe prelazi 50/70e, kao osnovica za carinjenje uzima se sabrana vrednost: VREDNOST+SHIPPING.Odnosno: 50e + 17e shipping = nema carine51e + 17e shipping = carinska osnovica 68e. Ovo se dalje računa prema vrsti robe, koja povlači tarifni broj, koji određuje stopu, špedicija itd..Ovo su smernice za bezbolan prijem paketa u Srbiju. Ovo je carinski zakon. Takođe svrha Carine je kontrola uvoza i izvoza, zaštita konkurencije i punjenje budžeta. Na papiru. U praksi funkcioniše ovo treće.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...