Jump to content
IGNORED

E-commerce u Srbiji


rajka

Recommended Posts

Ja sam se jednom zajebo i poslao rabljenu matičnu ploču. I to od neke prethodne generacije - lepo se vidi i da je rabljeno i da ima prašine itd. Kako su oni moju kevu nazajebavali oko toga, carinik izvodi tragediju sa sve lobanjom u ruci, hoće da naplate kao da je deo za spejs šatl, prete zvanjem kolege "koji se u to razume"... Tri ili četiri puta je žena išla tamo, dok se to nije rešilo - ja već bio "jebao vas polovni bezvredni deo, bacite ga u korpu i poštedite nas sve porođajnih muka".

Link to comment
  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    22

  • nera

    21

  • nbg4ever

    19

  • Skyhighatrist

    15

DHL naplacuje "uslugu carinjenja" 3300din + PDV, dakle skoro 4000din, osetio sam na svojoj kozi pre oko mesec dana. Tako da DHL izbegavajte.Sto se naplacivanja carine i poreza na postarinu, vise ljudi sa carine mi je reklo da postarina ne ulazi u limit od 50 (70)e, vec da mozes da kupis robu od 49e, platis npr. 20e postarinu i prodjes bez carinjenja. Razni ljudi na internetu kazu drugacije, tako da ne znam koga da poslusam.

Link to comment

U RS je izgleda sve to malo drugacije. Ja nisam placao nikakvu carinu niti bilo sta drugo kad mi je stigao stampac koji sam dobio na nekom fantaziju, mislim da mu je vrijednost tada bila oko 150e ako ne i vise.edit: bas cu da provjerim ponovo za koji mjesec posto treba da iskoristim neke lojalti poene za 1 poklon samom sebi.

Edited by Feindouno
Link to comment
jbt. Treba da izdaju knjigu sa objašnjenjima
Ima još, proverio sam sa mojim špediterima: fizičko lice ima pravo da uveze za sopstvene potrebe (čitaj: gotov proizvod, nikakvi rezervni delovi i slično) robu u vrednosti do 3.000€ i da se obračuna carina od 10% ako stiže kao poštanska pošiljka. Dakle - sve što je ispod 50, odnosno 70€ ulazi bez carine, sve preko 50/70 ide sa carinom od 10%.Vodiće se računa o poreklu robe, tako da postoji mogućnost i da se za tu vredniju robu obračuna i manja carinska stopa ili da čak izostane, ali svakako neće moći da bude preko 10%.@ExicPL: Špediterske usluge i jesu u tom rangu (30-ak €) za do 5 naimenovanja.
Link to comment

Eh, sad.. ima tumačenja i tumačenja.Elem, ako nešto stiže poštom velika verovatnoća je da će se gledati sama vrednost robe (bez troškova poštarine).

Edited by CTale
Link to comment

amazon i bookdepository, vec vise od deset godina, ako ne predje tih famoznih 50 e sada, ranije 100 e, nikom nista.upravo mi stigao paket sa knjigama, vrednost 60.87 dolara, postarina 14.95, pecat "ne podleze carinskoj deklaraciji", postar doneo na ruke.

Link to comment

To je najbitnije pitanje trenutno čini mi se, kad krene kupovina na sitno sa ebay-a...Knjige su (po mom iskustvu) nešto drugo, nikad nisam platio nikakvu carinu na knjige, a stizali su mi paketi od 6-7 komada vrednih tek nešto ispod 100e. Nekad rasture paket pa ga ponovo izlepe selotejpom, nekad ga i ne pogledaju, ali nikad nikakva carina na knjige...

Edited by historian
Link to comment

nisu samo knjige, tj narucujem i cd/dvdove, par puta i neke majice sa drugih sajtova. i svaki put, ako se drzim ovog pravila, nema frke. jednom sam se zeznula corava pa em utrpala vise, em kliknula ono za kao ubrzano slanje, zakla me i carina i dhl i svi koji su stigli.

Link to comment
DHL naplacuje "uslugu carinjenja" 3300din + PDV, dakle skoro 4000din, osetio sam na svojoj kozi pre oko mesec dana. Tako da DHL izbegavajte.Sto se naplacivanja carine i poreza na postarinu, vise ljudi sa carine mi je reklo da postarina ne ulazi u limit od 50 (70)e, vec da mozes da kupis robu od 49e, platis npr. 20e postarinu i prodjes bez carinjenja. Razni ljudi na internetu kazu drugacije, tako da ne znam koga da poslusam.
Ni ja nikada nisam platio carinu kada je vrednost robe bila manja od 50 evra, bez obzira na postarinu. A kada je bila preko 50, mislim da sam platio na ceo iznos, i jos sam kliknu na brzo slanje pa sam platio i jbn dhlu neke pare tako da me kupovina preko amazona izasla skuplja nego da sam stvar kupio ovde u radnji :isuse:
Link to comment

Da li je neko dobio ovakav mail od paypala?

---------- Forwarded message ----------
From: <service@intl.paypal.com>
Date: Sun, Apr 14, 2013 at 9:55 PM
Subject: Request for additional information PP-YYY-XXX-XXX


We're sorry, but we cannot restore full access to your account until we
receive additional information.

Please respond via email to ofacappeal@paypal.com to the following:

-Explanation as to why the attempted access from Iran was made and by whom.

-Substantiation that your account is not held for the benefit of a person
or organization in Iran.

Case Number: PP-XXX-XXX-XXX

Sincerely, PayPal

wtf?!

Edited by goodkat
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...