Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Cek sad pa ti @dùda gde pisem o bilo kakavim kajanju, jos tvom??? [emoji54][emoji54]
To si nesto izvukla iz harperove i moje prepiske.

Niti treba da se kajes, niti da zalis, daleko bilo. Vidis sta sam harperu odgovorila, kakvo crno kajnje, opet bih sve isto, bez obzira na sve.

Ali ne radi se o tebi licno, gde si bukvalno sada, gde si bila ili kakve te muke snasle, vec o svakom od nas pojedinacno. Mora da postoji odgovornost individue, jer ona govori koliko smo samosvesni i koliko znamo, koliko smo i da li nesto naucili. Evo ova situacija sa covid19 najbolje govori gde smo i ko smo.

Taman posla da se oglasi da je za sns. Em sto bih se jako razocarala (da, tek tada), em sto bi tek onda nadrljao od javnosti, da ne kazem nesto gore. Ta glupost, sve i da misli tako, a sigurna sam da ne misli, nikada preko njegovih usana ne sme da predje. Uostalom politicari dodju i prodju, ime, cast i rezultati nestanu i odu u zaborav jednim pogresnim potezomm. Nadam se da je dovoljno pametan.

A ne slazem se ni oko Adria Tura, nece tu biti nikakvih posledica, svako cudo za tri dana.

Link to comment

Moje mišljenje je da je Adria tour u neku ruku raskrinkalo srpske vladare, bljuvotine cara Aleksandra i baljezganje carice Ane. Još da je došao nedelju-dve ranije poljuljao bi sns-osače u većoj meri. Ovako je pukla bruka na međunarodnoj sceni pa su izgubili i kredibilitet koji su imali. Novak je sportski, tipično riskantno za njega ali ga je odigrao™.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
5 hours ago, napadaj said:

Đoković i Jokić su različita priča. Jokić se ne oglašava ni o čemu, mrzi novinare, domaćim više ni ne daje izjave, osim u jako retkim situacijama, nema društvene mreže, jednostavno čovek ne želi da se meša u bilo šta, niti da priča o svom privatnom životu. Siguran sam da se kaje zbog te inauguracije i ubeđen sam da je tamo išao pod uticajem braće i menadžera.

 

Sa druge strane, Đoković kači šta jede, podržava BLM, oglasio se povom protesta u CG, slika se sa Dodikom i prima ordenje, druži se sa Kolindom, jebenom Hankom Paldum i da ne nabrajam dalje, svi znamo njegove postove, a onda ostaje potpuno nem na ono što se dešavalo nekoliko dana.

 

Slično važi i za Bogdana Bogdanovića koji za sve ima komentar i koji je šetao u BLM kolonama, a sada ga nema.

 

 

evo sad čitam nba igrači će u ovom restlu od lige moći umesto prezimena na dresu da imaju poruke kao neki statemant. bogdanović je izabrao da mu na dresu piše sloboda, ne freedom već sloboda

 

a jokić je izabrao da mu na dresu piše, pa jokić

Link to comment
9 hours ago, Jumanji said:

Porediti sa druge strane tu borbu sa (anti)rasizmom, nigde veze nema. To se nekako po difoltu valjda podrazumeva da svako normalan nije rasista, i to je na kraju globalni problem.

 

Pa sad... Rasizam jeste globalni problem, ali ovaj naš lokalni je mnogo zajebaniji po nas Srbe i našu - bez preterivanja - egzistenciju. Neću da nabrajam grehe ovih na vlasti, ali mi imamo na vlasti bukvalno i bez preterivanja - masovne ubice koji su zarazili i pobili desetine i stotine ljudi da bi održali jebene izbore, nametno ignorišući zarazu, i namerno spuštavši gard kod ljudi, sistematski. Kada su se ljudi pobunili, onda su, pride, dobili po pički. 

Glupo je porediti to i rasizam, ali svakako da je ovo što se ovde dešava i te kako bitno za naš narod koliko i borba protiv rasizma za crnce pa i za ceo svet i predrasude u njemu. 

 

Novaka ne osuđujem što ne reaguje, kao što rekoh, samo, nazovimo stvari pravim imenom™. On ne da je Srbin i jedan od ljudi iz ovog naroda, već je za mnoge prvi Srbin sveta i kao takav, ne bi bilo ni loše da čujemo šta on misli o onome što mu se dešava u domovini koju, po sopstvenim rečima, toliko voli. 

Da skratim, svakako ima izbor, i njegov je da ćuti, što je razumljivo, samo ne treba praviti situaciju takvom kao da nema izbora i da ga se ne tiče. Jebeno ga se tiče, kao i svih nas ako ima zrno patriotskog u sebi, a on, rekao bih ima.

 

  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, Jumanji said:

Svaka cast za Bogdana.

 

Svaka cast za Jokica, rekao bih. Jos dok je bio jedan Bono Vox  bilo je neponosljivo to snishodljivo kurobecanje smorenih bogatasa, sad kad Bono Voxova ima u svakom sportskom klubu na svetu postalo je hiljadu puta gore. To "Je suis Upisati po Zelji" je pocelo ozbiljno da smara.

Link to comment

 

 

 

 

Pa sad... Rasizam jeste globalni problem, ali ovaj naš lokalni je mnogo zajebaniji po nas Srbe i našu - bez preterivanja - egzistenciju. Neću da nabrajam grehe ovih na vlasti, ali mi imamo na vlasti bukvalno i bez preterivanja - masovne ubice koji su zarazili i pobili desetine i stotine ljudi da bi održali jebene izbore, nametno ignorišući zarazu, i namerno spuštavši gard kod ljudi, sistematski. Kada su se ljudi pobunili, onda su, pride, dobili po pički. 

 

Glupo je porediti to i rasizam, ali svakako da je ovo što se ovde dešava i te kako bitno za naš narod koliko i borba protiv rasizma za crnce pa i za ceo svet i predrasude u njemu. 

 

Novaka ne osuđujem što ne reaguje, kao što rekoh, samo, nazovimo stvari pravim imenom[emoji769]. On ne da je Srbin i jedan od ljudi iz ovog naroda, već je za mnoge prvi Srbin sveta i kao takav, ne bi bilo ni loše da čujemo šta on misli o onome što mu se dešava u domovini koju, po sopstvenim rečima, toliko voli. 

 

Da skratim, svakako ima izbor, i njegov je da ćuti, što je razumljivo, samo ne treba praviti situaciju takvom kao da nema izbora i da ga se ne tiče. Jebeno ga se tiče, kao i svih nas ako ima zrno patriotskog u sebi, a on, rekao bih ima.

 

 

 

Ponekad imam utisak da pisem na kineskom :(

 

Mnogo je lakse i bezbolnije reci: ja sam protiv rasizma, nego: ja sam protiv Vucica. To je sustina.

 

Ima on izbor, ali ne treba da ga pravi sada. Recimo da su se protesti nastavili, da imamo kriticnu masu, da se Srbija digla na noge, pa da covek ustane i kaze: alooo Novace, gde si, kako te se ne tice tvoj narod, sto cutis?

 

Sta se desava sa uhapsenima? Ima li jos protesta ispred zatvora, inetersuje li se i prica li jos neko o tome pored Marinike ili je Srbija izgubila interesovanje? (Ovo stvarno ne znam, dva dana nista nisam cula)

 

[mention=33]harper[/mention] da je Bogdan izabrao Freedom ne bih reagovala, ovako mi Sloboda znaci malo vise. Sto se tice Jokica isto svaka cast, jer ako je Le Bron izabrao da mu pise James posto svi znaju da je protiv rasizma, nadam se da znaju isto tako i za Jokaru.

 

Link to comment

Vrlo dobro razumem šta pišeš, ne treba on da kaže ja sam protiv Vučića, već protiv iživljavanja policije nad autističnom decom na primer. Naravno da bi to mnogo protumačili kao da je protiv Vučića, ali svakako bi on to umeo da upakuje da bude politički korektno sročeno i da ne izgleda kao direktan napada na Vučića.
 

Quote

Ima on izbor, ali ne treba da ga pravi sada. Recimo da su se protesti nastavili, da imamo kriticnu masu, da se Srbija digla na noge, pa da covek ustane i kaze: alooo Novace, gde si, kako te se ne tice tvoj narod, sto cutis?

 

A možda treba takav neko sa uticajem kao što je on da digne glas da bi malo pomerio ove druge. U svakom slučaju, ne treba praviti uzročnu vezu, ovo što se kod nas dešava je papazjanija države na sto nivoa, Monti Pajton, ovo će se izučavati u istoriji ne kao jedan od jadnijih perioda u Srbiji već Evropi i svetu. Vreme kada je trebalo da se izjasni svako kome je bitno nije sada niti će biti već je odavno prošlo. Možda je i pičkastije da se javi kada se već digne i kuka i motika i proceni npr da je promena vlasti neumitna, tu bi možda bilo još više prostora da mu se sere o licemerju. 


A malo i treba imati muda pa se javiti sada kada se malo ko od poznatih javlja. Valjda bi svi mi koji ga volimo želeli da se to desi, ali kao što rekoh X puta, razumem ga što to ne radi. 

 

Link to comment

Nemoj sad bukvalno da shvatas ono "ja sam protv V", ali suptilnije mnogo ne moze bas da se iekaze, a da degenerik ne shvati drugacije. Jeste on lud, ali ne i mnogo glup.

 

Sto se tice dizanja kuke i motike i da li bi tada bilo pickastije njegovo javljanje, posto bi se svi digli i javili, pa mislila sam pre svega na repersiju i brutalnost ovog rezima, tada bi bile ocigedne, i ko zna koliko bi trajale, ovako, kao sto sam vec rekla, ovo sada je sve maltene u domenu incidenta, jer mi sami o tome cutimo i vec gledamo svoja posla. Svako cudo za tri dana.

 

 

 

 

Link to comment

Zašto pričate kao da je titula na US openu gotova stvar. Iako je očigledno da neće svi igrači biti tu, ipak nisu oni  koji će učestvovati na turniru od marta sedeli kod kuće i vrteli palčeve. Svi znamo da je i činjenica da je največi protivnuku Noletu on sam. Baš ne može da se kaže da 100% uzima, može 95%.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...