Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

23 hours ago, harper said:

 

Ma, uopste ideja da Djokovic treba da se oglasava povodom ovih protesta je komicna. Mi se ovde na forumu ispickarasmo o tome ko protestuje, zasto i ko je do djavola skupio Noga, ekstremiste, huligane i saradnike DB-a a pratimo pasionirano sta se desava, mogu da zamislim koliko njega to sto se desavalo u Beogradu uopste ne dotice. Zna se kako se protestuje protiv ovakvih poteza vlasti, izadje 100.000 ljudi na ulicu i polupa sve ispred sebe ako klinci ne budu pusteni iz zatvora smesta. Nego bismo mi da sedimo kuci a neko da ulozi svoju reputaciju i zavrsava poslove koje mi moramo da zavrsavamo kao gradjani.

 

Hajde na trenutak da zamislimo da se oglasio i neverovatan scenario da je nakon tog oglasavanja Vucic odlucio da pusti klince iz zatvora. U koliko boljoj zemlji bismo svi mi ziveli sutra zbog toga? I ko bi od nas zeleo da zivi u zemlji gde se deca drze ili ne drze u zatvoru ne zbog pritiska javnosti vec zbog toga sto se o tom pitanju oglasio nekakav teniser, koliko god on bio slavan i popularan? Oglasavanje javnih licnosti oko ovoga ili onoga moze ali ne mora, masovno oglasavanje gradjana mora. Nemojmo kod drugih traziti moral i hrabrost koji kod nas izostaju.

Plus na sve, dva plusa na bold.

Link to comment
53 minutes ago, Redoran said:

Bemliga, Zlobekova policija je tukla još grđe od ove današnje i nijedan sportista to nije javno osudio.

 

kad su bili izbori u septembru 2000, u to vreme su naši sportisti bili u Sidneju na OI. te Igre su završene par dana pred 5. oktobar.

meni je u glavi slika kako sportisti čekaju u redu da ubace glasačke listiće u kutiju i 95% sam siguran da su za njih to glasanje organizovali u Beogradu pre odlaska u Sidnej, pa su kutije valjda bile zapečaćene i otvorene na izborni dan.

i uvek sam se pitao kakvi su bili rezultati u toj kutiji, ali nikad nisam uspeo da pronađem taj podatak.

tu su glasali i naknadno osvedočeni carevi kao što su Gangula, Jelenić, Batez, Dragutin Topić, glasalo je i dosta trenera i sportskih pregalacaTM iz kojekakvih komiteta i saveza, ali ja sam se nekako uvek nadao da je Koštunica tu nadbio Slobu. :)

Link to comment

Ali i dalje je moguce da je vecina takvih koji su sada otvoreno za SNS, glasali za DOS. Slobini moroni su im dozvoljavali da cute i budu neutralni. Ovi sad moroni funkcionisu po drugacijim postulatima.
Plus, kao sto je dosta obicnih ljudi swingovalo od DOS iz 2000 na SNS u 2018, tako su i sportisti, samo jos u vecem procentu.

Link to comment

Jeste, u ovom slucaju radi PR, a inace kod mambo-dzambo njegovih interesovanja ne radi. Ehh kako da ne. Ne znate vi Novaka. Progovorice taj na d, ako mu se progovara.

 

Ne da nisam razocarana, nego prva bih mu savetovala da se ne mesa. Bar ne sada. Apsolutno nista ne bi dobio, osim povlacenja po tabloidima i ko zna kakvim smicalicama sve i zvrckama. Da je protest potrajao, dobio zamah, imao neki cilj i svrhu, ovako sve se svelo skoro pa na incident, psiho ce da pusti ove iz zatvora i pojeo vuk magarca. Kao i uvek.

 

Suludo je ocekivati da neko drugi vodi nase bitke, a ovo nije njegova, cak ni ovo gazenje bukvalno nekih ljudi na protestu.

Porediti sa druge strane tu borbu sa (anti)rasizmom, nigde veze nema. To se nekako po difoltu valjda podrazumeva da svako normalan nije rasista, i to je na kraju globalni problem. Vec mesanje u CG ne razumem. Ali naravno, najlakse je tvitnuti i dati podrsku dogadjajima tamo negde, kao sto je i taj igrac americkog fudbala uradio.

Ovo nije njegova borba, iskljucivo je nasa, a nesto je slabo vodimo. Pisana rec nam je najjaca za sada i najbolje ide.

 

Gde su drugi veliki sadasnji reprezentativci i aktivni sportisti? Jedan bar?

Nije to bas tako lako, nije im ulog mali, iako stalno svi pominju da je Novakov interes samo i iskljucivo ovde novac. Niko od vas nije ni rec rekao da ce mozda da se igraju jednom i te OI ili opet neki Kup na nivou drzava. Recimo.

A kada si anonimac na nekom forumu ili drustvenoj mrezi najlakse je deliti packe sa tastatura iz morala i ponasanja drugih.

 

 

 

 

Link to comment
35 minutes ago, Jumanji said:

A kada si anonimac na nekom forumu ili drustvenoj mrezi najlakse je deliti packe sa tastatura iz morala i ponasanja drugih.

Srecom se niko od 'prozvanih' ne potresa mnogo. :)

Link to comment

Ma i nije poenta da se neko potrese, vec prosta konstatacija, a najlakse kad te tudja koza ne svrbi, ali se opet ceses gde ne treba. To je u coveku generalno, ne verujem da ima veze samo sa nama, jos sada svi imaju mogucnost da nesto javno kazu i da ih ceo svet cuje. Nije mala stvar.

Link to comment

Pola ppp foruma bilo na ulici, a sve i da niko nije bio ta linija "a sta si ti postigo u zivotu" skroz promasuje bilo kakav smisao.
Profesori i umetnici nemaju platformu gde bi mogli da se oglase, a kamoli obican forumas.
Nolo Divac Jokic i slicni imaju platformu, imaju i nekog da im cuva ledja, ali ipak cute.
A oglase se Ikodinovic i Koroman na koje pristojan covek ni biciklo ne bi prislonio i koje mrak veceras da pojede niko ne bi ni primetio, niti bi ko A rekao.
Jokara je bio inaugurator, on ce da cuti sve dok politicki komesar 4. proleterske divizije 1 Jovandeka Bakic trijumfalno ne istakne nas barjak na rajhstagu.
Divac je vec video kako to ide kad te dohvate informeri, a i pitanje je koliko je on jos uvek relevantan jer on ne igra vec 20 godina i klinci nemaju pojma ni ko je on.
A Nolo je poslovno uvezan sa ekipom na mnogo nacina. Bio je i saucesnik u tom pravljenju normalnog zivota nakon pobede nad koronom. On verovatno nije bio ni svestan sta se tu desava, ali je ocigledno da tu jaka saradnja postoji.
Tu pricu da ce on pre puci po boku nego cutati ja ne kupujem. Zasto se njemu ne progovara? Nije obavesten da se nesto desava? Mdaa...

Ali neko mora ustati i od tih najpoznatijih. Ono, ne mora, nista se ne mora, ali ce ako anonimni forumas bude sam u borbi onda sve da traje duplo ili troduplo duze. Da nije bilo Kaepernicka onda ni sad verovatno ne bi ni bilo BLM, vec bi se to desilo tek 2025 ili 2030 ili ko zna kad.
Da su Nolo ili Jokara napisali samo 1 tvit o protestima i hapsenju klinaca, onda bi ovih Ikodinovica i Seka Aleksic bilo na stotine. O anonimnim ljudima i da ne govorim. I to je onda skroz drugi teren.

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Porediti sa druge strane tu borbu sa (anti)rasizmom, nigde veze nema. To se nekako po difoltu valjda podrazumeva da svako normalan nije rasista

 

 

Ako se podrazumeva, sta ima da se oglasava i po tom pitanju?

Link to comment

Zapravo to što je otišao da radi PR Miletu Dodiku, koji je ono, balkanska verzija Lukašenka i koga pristojan čovjek ne bi taknuo ni štapom, možda govori i više od ćutanja povodom protesta u BG.
Poenta je u tome da nekad nešto moraš malo i da žrtvuješ za društvo za koje se navodno boriš, pa bilo to gutanje suzavca ili tvitovanje, njegov tvit je jači od svih naših popijenih suzavaca, a opet bilo nas je na protestima koji smo tu stavljali na rizik procentualno mnogo više (posao, zdravlje) nego što bi njega eventualno pogodilo i da mu sjebu sve kombine u Srbiji, imidž u Srbiji i sve na kraju krajeva u toj istoj Srbiji jer je lik svjetska zvijezda koja živi u Monaku. A ako mu je stalo do toga kako ga percipiraju u Srbiji, morao je da se očituje o takvoj bitnoj stvari a ne da se mlati po Visokom. Ali kažem, ne može se sve ni gledati kroz tu cost/benefit analizu, nekad uradiš nešto i zbog toga šta te pogoni iznutra, a to je malo klizavija kategorija, moral. Ako je sve PR i sve se radi iz interesa da ispadneš dobro u očima mušterija, onda sve te priče o patriotizmu i slanju srcadi malo padaju u vodu. 

  • +1 1
Link to comment

Đoković i Jokić su različita priča. Jokić se ne oglašava ni o čemu, mrzi novinare, domaćim više ni ne daje izjave, osim u jako retkim situacijama, nema društvene mreže, jednostavno čovek ne želi da se meša u bilo šta, niti da priča o svom privatnom životu. Siguran sam da se kaje zbog te inauguracije i ubeđen sam da je tamo išao pod uticajem braće i menadžera.

 

Sa druge strane, Đoković kači šta jede, podržava BLM, oglasio se povom protesta u CG, slika se sa Dodikom i prima ordenje, druži se sa Kolindom, jebenom Hankom Paldum i da ne nabrajam dalje, svi znamo njegove postove, a onda ostaje potpuno nem na ono što se dešavalo nekoliko dana.

 

Slično važi i za Bogdana Bogdanovića koji za sve ima komentar i koji je šetao u BLM kolonama, a sada ga nema.

 

 

Edited by napadaj
  • +1 1
Link to comment

 

1 hour ago, Jumanji said:

Jeste, u ovom slucaju radi PR, a inace kod mambo-dzambo njegovih interesovanja ne radi. Ehh kako da ne. Ne znate vi Novaka. Progovorice taj na d, ako mu se progovara.

 

Ne da nisam razocarana, nego prva bih mu savetovala da se ne mesa. Bar ne sada. Apsolutno nista ne bi dobio, osim povlacenja po tabloidima i ko zna kakvim smicalicama sve i zvrckama. Da je protest potrajao, dobio zamah, imao neki cilj i svrhu, ovako sve se svelo skoro pa na incident, psiho ce da pusti ove iz zatvora i pojeo vuk magarca. Kao i uvek.

 

Suludo je ocekivati da neko drugi vodi nase bitke, a ovo nije njegova, cak ni ovo gazenje bukvalno nekih ljudi na protestu.

Porediti sa druge strane tu borbu sa (anti)rasizmom, nigde veze nema. To se nekako po difoltu valjda podrazumeva da svako normalan nije rasista, i to je na kraju globalni problem. Vec mesanje u CG ne razumem. Ali naravno, najlakse je tvitnuti i dati podrsku dogadjajima tamo negde, kao sto je i taj igrac americkog fudbala uradio.

Ovo nije njegova borba, iskljucivo je nasa, a nesto je slabo vodimo. Pisana rec nam je najjaca za sada i najbolje ide.

 

Gde su drugi veliki sadasnji reprezentativci i aktivni sportisti? Jedan bar?

Nije to bas tako lako, nije im ulog mali, iako stalno svi pominju da je Novakov interes samo i iskljucivo ovde novac. Niko od vas nije ni rec rekao da ce mozda da se igraju jednom i te OI ili opet neki Kup na nivou drzava. Recimo.

A kada si anonimac na nekom forumu ili drustvenoj mrezi najlakse je deliti packe sa tastatura iz morala i ponasanja drugih.

 

 

 

 

 

Samo što, za razliku od ostalih javnih ličnosti kod nas, uključujući tu i sportiste, Đoković ima taj komoditet da mu se, u slučaju podrške ovom ili onom akteru na političkoj sceni, ne bi desilo ama baš ništa. Mogli bi da mu pljunu pod prozor. 

U ovom konkretnom slučaju, da se kojim slučajem oglasio, ne da bi podržao proteste, ne da osudi brutalnost policije, nego da je rekao onako ljudski, e ajde pustite te nedužne momke iz zatvora, nisu ništa skrivili, mogao je da učini mnogo.

Što se tiče ostalih, ima ih. Nisu u većini, ali ih ima, evo npr. Nikola Kalinić.

Link to comment
Đoković i Jokić su različita priča. Jokić se ne oglašava ni o čemu, mrzi novinare, domaćim više ni ne daje izjave, osim u jako retkim situacijama, nema društvene mreže, jednostavno čovek ne želi da se meša u bilo šta, niti da priča o svom privatnom životu. Siguran sam da se kaje zbog te inauguracije i ubeđen sam da je tamo išao pod uticajem braće i menadžera.
 
Sa druge strane, Đoković kači šta jede, podržava BLM, oglasio se povom protesta u CG, slika se sa Dodikom i prima ordenje, druži se sa Kolindom, jebenom Hankom Paldum i da ne nabrajam dalje, svi znamo njegove postove, a onda ostaje potpuno nem na ono što se dešavalo nekoliko dana.
 
Slično važi i za Bogdana Bogdanovića koji za sve ima komentar i koji je šetao u BLM kolonama, a sada ga nema.
 
 
Poentirao. [emoji322]
Link to comment

ja nisam očekivala od novaka da podrži proteste, pričala sam isključivo o tome da se osudi brutalnost policije

a porediti mene i novaka nema nikakvog smisla, objasnio @omiljeni o mogućnostima i platformama

 

i izvini @Jumanji ali ta priča ''Suludo je ocekivati da neko drugi vodi nase bitke, ''  za mene je totalni promašaj i ne razumem takvo razmišljanje

 

ja sam sa 60 godina i još dve drugarice sa malo više godina prošle jeseni tabanala u protestima po bg ? da li je to moja bitka ? svakako jeste, ali bih našla gomilu razloga da i ne mora da bude

 

o odgovornosti javnih ličnosti (koji žive jako lepo od našeg interesa), tek da ne pričam, spomenuo je to lepo @James Marshall par postova iznad

 

Link to comment

Đokovića sputava što mu je familija u Srbiji, biznis isto tako (treba da) cveta. Na stranu što mu majka nije odavde... ne želi ni nju da dovede u neku situaciju.

 

Bavi se humanitarnim radom u Srbiji, i to (bi) treba(lo) da nam bude dosta...

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...