Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Ima tu @dùda jos ljudi koji objasnjavaju, zavisi samo iz kog ugla gledas i koji stav podrzavas.

 

Nego ok, tabanala si, tvoja borba bila, a gde si danas? Ne ti licno, svi mi, gde smo? Sta bi sa tom borbom? Gde nestala?

Steta sto moje razmisljanje ne podrzavas i osudjujes, ali ovo nije njegova borba, pogotovu evo danas bas na dansnji dan 19.jula 2020. Gde smo? Sta smo uradili? Sad ti i mi smo setali onomad, bili u ovim protestima, i nista nam ne fali, malo suzavca se nagutali, i nastavili dalje da zivotarimo i cekamo da se pojavi Bog Otac licno da nas spasi, a sta bi bilo sa njim da se samo oglasio u necemu sto jedva da trajalo 2-3 dana?

Zao mi je, ne razumem ni ja tvoj stav.

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Tom logikom trebalo je svi oni da se oglase još 2012. godine i ranije, a ne da čekaju da policija krene da bije ljude osam godina kasnije, ako ćemo već o doslednosti.

Link to comment
1 hour ago, keitel said:

 

Što se tiče ostalih, ima ih. Nisu u većini, ali ih ima, evo npr. Nikola Kalinić.

 

Nemam tnjiter nalog i ne pratim isti (sem objava koje se ovde kače).

Jel se Kalina izjasnio o ovim poslednjim protestima, ili misliš na njegovu objavu o Kosovu iz prošle godine?

Edited by Filozof manijak
slovo
Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Nemam tnjiter nalog i ne pratim isti (sem objava koje se ovde kače).

Jel se Kalina izjasnio o ovim poslednjim protestima, ili misliš na njegovu objavu o Kosovu iz prošle godine?

 

izjasnio se. okačio ovu fotku kad je bilo 1. veče protesta

 

rlHlPmv.jpg

Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Nemam tnjiter nalog i ne pratim isti (sem objava koje se ovde kače).

Jel se Kalina izjasnio o ovim poslednjim protestima, ili misliš na njegovu objavu o Kosovu iz prošle godine?

 

Prošlogodišnju. Mislio sam ne na konkretan događaj, već na imanje stava i spremnost da se prihvati posljedica zbog toga. A već rekoh, mislim da se Đokoviću ne bi desilo baš ništa.

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

Pola ppp foruma bilo na ulici, a sve i da niko nije bio ta linija "a sta si ti postigo u zivotu" skroz promasuje bilo kakav smisao.
 

 

Promasuje. Iz ugla onog ko nije nista postigao u zivotu.

Link to comment
Novak je jedini veci igrac od vucica ovde ali jeste bio napadnut onomad, ne znam tacno kojom prilikom ga je onaj bizon kritikovao
Mozda kad rekao da navija za Hrvatsku na SP?
Link to comment
21 minutes ago, Jumanji said:

Ima tu @dùda jos ljudi koji objasnjavaju, zavisi samo iz kog ugla gledas i koji stav podrzavas.

 

Nego ok, tabanala si, tvoja borba bila, a gde si danas? Ne ti licno, svi mi, gde smo? Sta bi sa tom borbom? Gde nestala?

Steta sto moje razmisljanje ne podrzavas i osudjujes, ali ovo nije njegova borba, pogotovu evo danas bas na dansnji dan 19.jula 2020. Gde smo? Sta smo uradili? Sad ti i mi smo setali onomad, bili u ovim protestima, i nista nam ne fali, malo suzavca se nagutali, i nastavili dalje da zivotarimo i cekamo da se pojavi Bog Otac licno da nas spasi, a sta bi bilo sa njim da se samo oglasio u necemu sto jedva da trajalo 2-3 dana?

Zao mi je, ne razumem ni ja tvoj stav.

 

 

Ma, nije uopste bitno gde je nestala. Bitno je, naravno, za drustvo ali za nas pojedinacno nije. Odluke se u zivotu ne donose post festum a odluka da se tada tabana protiv te vlasti je bila dobra, prava odluka. Ko danas zali sto je tada tu odluku doneo nije trebalo ni da je donosi. Prirodno je da ljudi budu razocarani ako se ne ispuni ono sto su prizeljkivali i u sta su ulagali svoje vreme, trud i novac ali to nije razlog da covek zali sto je bio na pravoj strani kad su se birale strane. Naprotiv, treba da bude ponosan na to.

 

Ja verujem da bih bio na istom mestu i 1991., i 1996., i 2000., sve i da sam tada znao ono sto danas znam. Verujem da bi to isto ucinili i svi drugi s ovog foruma, koliko god danas bili razocarani ucinkom. Ne protestuje se samo zbog bolje buducnosti vec i zbog sumorne sadasnjosti.

Link to comment

 

 

 

 

Ma, nije uopste bitno gde je nestala. Bitno je, naravno, za drustvo ali za nas pojedinacno nije. Odluke se u zivotu ne donose post festum a odluka da se tada tabana protiv te vlasti je bila dobra, prava odluka. Ko danas zali sto je tada tu odluku doneo nije trebalo ni da je donosi. Prirodno je da ljudi budu razocarani ako se ne ispuni ono sto su prizeljkivali i u sta su ulagali svoje vreme, trud i novac ali to nije razlog da covek zali sto je bio na pravoj strani kad su se birale strane. Naprotiv, treba da bude ponosan na to.

 

Ja verujem da bih bio na istom mestu i 1991., i 1996., i 2000., sve i da sam tada znao ono sto danas znam. Verujem da bi to isto ucinili i svi drugi s ovog foruma, koliko god danas bili razocarani ucinkom. Ne protestuje se samo zbog bolje buducnosti vec i zbog sumorne sadasnjosti.

 

Mmm nesto me nisi razumeo.

 

Taman posla da se kajem, sve bih apsolutno opet uradila, jer da nisam tek bih zalila, i sve sto je do mene hocu da uradim, ne krijem se, ne stidim se, ne preispitujem se nikada, nemam sta da izgubim, osim svoje savesti ako cutim i trpim, makar i pogresila.

 

Nesto sam drugo htela. Da mi kao pojedinci nazalost (a tu se vec ne slazem sa tobom da nije bitno gde smo mi kao te jedinke nestali) nismo uradili sve sto smo mogli, pre svega zbog sebe, a onda i zbog tog drustva. Da li zbog straha, nedoslednosti, nejedinstva, mlakosti, nerazumevanja politike i drustva, ili svega pomalo, manje bitno, bitno da smo mnogo hteli i hocemo, mnogi zapoceli, a nemamo, bar za sada snagu. No, zato prebacujemo drugima sto ne rade stvar koje mi sami ne razumemo i ne radimo.

 

Link to comment
2 minutes ago, Jumanji said:

Mmm nesto me nisi razumeo.

 

Taman posla da se kajem, sve bih apsolutno opet uradila, jer da nisam tek bih zalila, i sve sto je do mene hocu da uradim, ne krijem se, ne stidim se, ne preispitujem se nikada, nemam sta da izgubim, osim svoje savesti ako cutim i trpim, makar i pogresila.

 

Nesto sam drugo htela. Da mi kao pojedinci nazalost (a tu se vec ne slazem sa tobom da nije bitno gde smo mi kao te jedinke nestali) nismo uradili sve sto smo mogli, pre svega zbog sebe, a onda i zbog tog drustva. Da li zbog straha, nedoslednosti, nejedinstva, mlakosti, nerazumevanja politike i drustva, ili svega pomalo, manje bitno, bitno da smo mnogo hteli i hocemo, mnogi zapoceli, a nemamo, bar za sada snagu. No, zato prebacujemo drugima sto ne rade stvar koje mi sami ne razumemo i ne radimo.

 

 

Pretpostavljao sam.:D iz nekog razloga na ovom forumu ljudi misle da ako si ih citirao odmah se nuzno ne slazes s onim sto si citirao. Zapravo je u ovom slucaju obrnuto, citirao sam te samo da bih se nastavio na tvoj post.

  • +1 1
Link to comment

 

 

 

 

Pretpostavljao sam.[emoji3] iz nekog razloga na ovom forumu ljudi misle da ako si ih citirao odmah se nuzno ne slazes s onim sto si citirao. Zapravo je u ovom slucaju obrnuto, citirao sam te samo da bih se nastavio na tvoj post.

 

[emoji3]

Pa dobro sad citiraju se valjda i postovi sa kojima se slazemo.

 

Najvise sam milsila da me ne razumes zbog onog neslaganja oko uloge pojedinca, jer si tako i poceo.

 

Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Ima tu @dùda jos ljudi koji objasnjavaju, zavisi samo iz kog ugla gledas i koji stav podrzavas.

 

Nego ok, tabanala si, tvoja borba bila, a gde si danas? Ne ti licno, svi mi, gde smo? Sta bi sa tom borbom? Gde nestala?

Steta sto moje razmisljanje ne podrzavas i osudjujes, ali ovo nije njegova borba, pogotovu evo danas bas na dansnji dan 19.jula 2020. Gde smo? Sta smo uradili? Sad ti i mi smo setali onomad, bili u ovim protestima, i nista nam ne fali, malo suzavca se nagutali, i nastavili dalje da zivotarimo i cekamo da se pojavi Bog Otac licno da nas spasi, a sta bi bilo sa njim da se samo oglasio u necemu sto jedva da trajalo 2-3 dana?

Zao mi je, ne razumem ni ja tvoj stav.

 

ja nigde nisam rekla da se kajem što sam tabanala niti da neću tabanati opet, otkud to ?

 

a gde sam danas ?

pa u mišjoj rupi sam, zbog muža koji je dijabetičar 30 godina a ni ja nisam u prvoj mladosti i nisam bez bolesti

pa dok su mladi i besposleni sedeli po kafićima, ja i moje još matorije drugarice  smo tabanale. u tom smislu sam rekla da bih mogla da se pitam da li je to moja borba

ali ja se to ne pitam, podrazumeva se da je to i  moja borba.

i ne, nije mi žao zbog toga, i opet ću tabanati, ali neću sada, kada to može bukvalno da me košta života

 

i naravno da mislim da borba mora da bude i novakova.

jer busa se on svojoj srbijom ako se ne varam. pa kako ti je onda care svejedno što biju klince po ulicama tvoga grada ?

ili si na sns fonu pa misliš da to tako treba. ok, ali kaži to, a on je u poziciji da može sebi da priušti da kaže štošta

osim toga, naguzili su njega lepo sa adriaturom, veću če štetu on imati od toga, nego da je osudio batinanje

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...