Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

14 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

Potpuno je legitimno, i poštujem što neko više neće navijati za Novaka iz navedenog razloga, ali onda je sasvim legitimno očekivati da taj neko više nikad ne navija ni za Zvezdu u bilo kom sportu, Partizan u bilo kom sportu, reprezentaciju u bilo kom sportu, Ivanu Španović ili bili koga....pošto se apsolutno niko od sportista nije javno oglasio povodom dešavanja u Srbiji. 

čemu ovo ali, naravno da je legitimno

govna bre redom, nigde malo empatije za svoj jebeni narod da se zapati

 

9 hours ago, Mil@n said:

Izvinite ali... 

 

Hoćete Dudo :D

joooj, ne persiraj mi, osećam se kao neka baba :D

 

i dalje me drži da više nisam navijač, muka me bre teška hvata kada čujem za dobru decu po zatvorima, a ovi misle samo na svoja konta

Link to comment

Deo njih verovatno ima empatiju ali su dovoljno pametni da znaju kakav blatoidni linč im se sprema onog trenutka kada podrže bilo šta i bilo koga ko je suprotstavljen vrhovnom psihopaćeniku. Drugi deo naprosto nije dovoljno obrazovan, informisan niti pametan da shvati šta se tu tačno dešava i koga bi bilo moralno ispravno podržati. Onda imaš još jedan deo (manji, ali ipak deo) koji je u Srbiji započeo neke nazovi biznise, njima je tek jasno da ne treba da talasaju ni za živu glavu. To na kraju ostavlja neke pojedinačne ekscentrike tipa Ognjen Koroman, ali na jednog takvog dolazi jedan iskreni psihovernik tipa Đani Ćurčić. Sadašnji trener FK Partizan je bivši član DS i verovatno sasvim dobro kapira zašto su ova deca izašla na ulicu, i prilično sam siguran da ima neku dozu empatije za njih ali to nikada neće javno reći. Zašto je to tako, možemo da raspravljamo, ali generalno nema svrhe da gajimo neka prevelika očekivanja od profesionalnih sportista po ovom pitanju. Njih arči i koristi svaki režim još od raspada SFRJ a njihov većinski izbor je da ćute i plivaju u tome jer oni te režime niti postavljaju niti uklanjaju. Niti smrde, niti mirišu. Tako im je najlakše valjda, šta da se radi. Barem u tome nisu ništa gori od univerzitetskih profesora, akademika i vaskolike intelektualne elite koja ćuti kao zalivena.

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

Deo njih verovatno ima empatiju ali su dovoljno pametni da znaju kakav blatoidni linč im se sprema onog trenutka kada podrže bilo šta i bilo koga ko je suprotstavljen vrhovnom psihopaćeniku. Drugi deo naprosto nije dovoljno obrazovan, informisan niti pametan da shvati šta se tu tačno dešava i koga bi bilo moralno ispravno podržati. Onda imaš još jedan deo (manji, ali ipak deo) koji je u Srbiji započeo neke nazovi biznise, njima je tek jasno da ne treba da talasaju ni za živu glavu. To na kraju ostavlja neke pojedinačne ekscentrike tipa Ognjen Koroman, ali na jednog takvog dolazi jedan iskreni psihovernik tipa Đani Ćurčić. Sadašnji trener FK Partizan je bivši član DS i verovatno sasvim dobro kapira zašto su ova deca izašla na ulicu, i prilično sam siguran da ima neku dozu empatije za njih ali to nikada neće javno reći. Zašto je to tako, možemo da raspravljamo, ali generalno nema svrhe da gajimo neka prevelika očekivanja od profesionalnih sportista po ovom pitanju. Njih arči i koristi svaki režim još od raspada SFRJ a njihov većinski izbor je da ćute i plivaju u tome jer oni te režime niti postavljaju niti uklanjaju. Niti smrde, niti mirišu. Tako im je najlakše valjda, šta da se radi. Barem u tome nisu ništa gori od univerzitetskih profesora, akademika i vaskolike intelektualne elite koja ćuti kao zalivena.

 

Ma, uopste ideja da Djokovic treba da se oglasava povodom ovih protesta je komicna. Mi se ovde na forumu ispickarasmo o tome ko protestuje, zasto i ko je do djavola skupio Noga, ekstremiste, huligane i saradnike DB-a a pratimo pasionirano sta se desava, mogu da zamislim koliko njega to sto se desavalo u Beogradu uopste ne dotice. Zna se kako se protestuje protiv ovakvih poteza vlasti, izadje 100.000 ljudi na ulicu i polupa sve ispred sebe ako klinci ne budu pusteni iz zatvora smesta. Nego bismo mi da sedimo kuci a neko da ulozi svoju reputaciju i zavrsava poslove koje mi moramo da zavrsavamo kao gradjani.

 

Hajde na trenutak da zamislimo da se oglasio i neverovatan scenario da je nakon tog oglasavanja Vucic odlucio da pusti klince iz zatvora. U koliko boljoj zemlji bismo svi mi ziveli sutra zbog toga? I ko bi od nas zeleo da zivi u zemlji gde se deca drze ili ne drze u zatvoru ne zbog pritiska javnosti vec zbog toga sto se o tom pitanju oglasio nekakav teniser, koliko god on bio slavan i popularan? Oglasavanje javnih licnosti oko ovoga ili onoga moze ali ne mora, masovno oglasavanje gradjana mora. Nemojmo kod drugih traziti moral i hrabrost koji kod nas izostaju.

  • +1 2
Link to comment

A nekad se neko oglasi a da to nema neki krajnji cilj, agendu, željeni pr rezultat, ono, dođe mu jednostavno iz duše da kaže "o jebemu mater, ne valja ovo što se dešava". Ne može se sve ni gledati kroz interes.

Takođe, čisto sumnjam da će crncima u SAD biti bolje što se on oglasio, pa se opet oglasio. 

Za CG već nisam siguran da li će imati nekog efekta, no još gore po njega, jer to znači da njegova riječ ima neku težinu. Ono, da je on nešto tvitnuo, to bi automatski retvitovalo 100k ljudi, od toga mnoge poznate face, a zna se da ova vlast jedino reaguje u vidu pr demidž kontrola.

 

Poenta je - ne misli niko da će tvit Đokovića ubrzati pad Vučića, daleko je od toga ovaj nevezano je li Đoković protiv ili za njega, ali ako je neki tamo igrač američkog fudbala našao za shodno da izrazi zgražavanje nad tim što dvadeset murijaša ne propušta priliku da testira pendrek na bubrezima lika koji već leži polumrtav na asfaltu, malo je trulo da najveći živući Srbin istovremeno gusla o bosanskim piramidama kao da se u BG ništa ne dešava.

 

Na kraju dana, mogao je reći "to narodna milicijo, udri", ali praviti se mrtav dok u centru Beograda sva sila ove države bije omladinu i poliva je suzavcem iz XX vijeka je jbg jadno. Ali to je njegova sramota. Ne mora se sve ni gledati kroz interes, nekad nešto radiš ili ne radiš da bi mogao sebe ujutro da pogledaš u ogledalu.

 

Ali kao što rekoh, možda je njegovoj duši pasovalo da gleda kako murija pegla raju. Nije on dužan da se izjašnjava, naravno, ali sve ukazuje na to da je svako njegovo javljanje (a propo društvenih gibanja) dobro izvagan PR potez, sem ovih nju ejdž budalaština.

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, James Marshall said:

A nekad se neko oglasi a da to nema neki krajnji cilj, agendu, željeni pr rezultat, ono, dođe mu jednostavno iz duše da kaže "o jebemu mater, ne valja ovo što se dešava". Ne može se sve ni gledati kroz interes.

Takođe, čisto sumnjam da će crncima u SAD biti bolje što se on oglasio, pa se opet oglasio. 

Za CG već nisam siguran da li će imati nekog efekta, no još gore po njega, jer to znači da njegova riječ ima neku težinu. Ono, da je on nešto tvitnuo, to bi automatski retvitovalo 100k ljudi, od toga mnoge poznate face, a zna se da ova vlast jedino reaguje u vidu pr demidž kontrola.

 

Poenta je - ne misli niko da će tvit Đokovića ubrzati pad Vučića, daleko je od toga ovaj nevezano je li Đoković protiv ili za njega, ali ako je neki tamo igrač američkog fudbala našao za shodno da izrazi zgražavanje nad tim što dvadeset murijaša ne propušta priliku da testira pendrek na bubrezima lika koji već leži polumrtav na asfaltu, malo je trulo da najveći živući Srbin istovremeno gusla o bosanskim piramidama kao da se u BG ništa ne dešava.

 

Na kraju dana, mogao je reći "to narodna milicijo, udri", ali praviti se mrtav dok u centru Beograda sva sila ove države bije omladinu i poliva je suzavcem iz XX vijeka je jbg jadno. Ali to je njegova sramota. Ne mora se sve ni gledati kroz interes, nekad nešto radiš ili ne radiš da bi mogao sebe ujutro da pogledaš u ogledalu.

 

Ali kao što rekoh, možda je njegovoj duši pasovalo da gleda kako murija pegla raju. Nije on dužan da se izjašnjava, naravno, ali sve ukazuje na to da je svako njegovo javljanje (a propo društvenih gibanja) dobro izvagan PR potez, sem ovih nju ejdž budalaština.

+ milion

upravo ovo, nije mi se dalo da obrazlažem, jer sam mnogo ogorčena, toliko da ne mogu niti da pišem o tome

ne mogu više ni da mislim, straaaaaašno sam razočarana, novak je samo jedan od njih, ali obzirom da sam bila baš njegov veliki fan, to me više boli

Link to comment
23 hours ago, dùda said:

govna bre redom, nigde malo empatije za svoj jebeni narod da se zapati

Ova situacija se nikako ne razlikuje od bilo koje druge/trece u istoriji ovih zemalja a u zadnjih jedno 30 godina. 

Link to comment
1 hour ago, iDemo said:

Ova situacija se nikako ne razlikuje od bilo koje druge/trece u istoriji ovih zemalja a u zadnjih jedno 30 godina. 

slažem se, što ne znači da nije poražavajuće i dalje

 

i da,  u jednom momentu čoveku prekipi

 

Link to comment
9 minutes ago, dùda said:

slažem se, što ne znači da nije poražavajuće i dalje

 

i da,  u jednom momentu čoveku prekipi

 

Ima smisla al' u nekom istorijskom kontekstu - narocito za nas sto smo videli i ono pre i ono pre tog pre - mis'im - bolje i da cuti nego da krene da se pros#rava k'o sto neki sa estrade i iz sporta znaju. Ili - jos gore - zamisli da nam se obratio™ i da je pritom bez dileme na strani rezima? Mis'im - bolje i da cuti nego da nam brutalno srushi sneshka pa sta posle da radimom ne? #mrtavsamozbiljan

I - btw - nije svako k'o onaj Enes Kanter a nije ni ovaj nash zvalo™ k'o Erdogan.

Link to comment

Enes Kanter je član ozbiljnog i opasnog kulta i ne može se stavljati u istu ravan sa Đovakom po bilo kom osnovu. Kaepernick je mnogo bolji primer sportiste koji je progovorio umesto da ćuti, smrdi i skuplja kintu na računu. Snosio je brutalne posledice zbog svog postupka ali ga se nije odrekao.

 

Bemliga, Zlobekova policija je tukla još grđe od ove današnje i nijedan sportista to nije javno osudio. Neki su došli da pikaju na male goliće sa demonstrantima i to je to. Danas nema ni toga jer je mašina za blaćenje zastrašujuća u poređenju sa bilo čime što je Spomenka Jović mogla da odradi. Uz to su protesti na daleko manjoj skali nego onda ali je zato kod sportista akutan bol u intimnim predelima za svoje sugrađane i njihovo opšte dobro na daleko većoj skali nego onda. To je danas uglavnom pitanje PR-a koje ne zavisi od toga da li je podrška pretučenoj deci nešto što treba uraditi jer je ispravno, već od toga koliko lajkova vs. dislajkova ta podrška može da donese.

Link to comment
16 minutes ago, Redoran said:

Bemliga, Zlobekova policija je tukla još grđe od ove današnje i nijedan sportista to nije javno osudio.

Samo to, vishe i dalje ne mora.

Link to comment

Jasno je, od podrške litijama ili BLM glava u Srbiji ne boli, ali te Vučićeve PR mašinerije se mnogi boje, zato ju je tako teško i razjebati

Link to comment

Ono što je loše za Đovaka je da je i ćutnja neki statement. Ako nema problem sa tim šta se dešava, prvi bih digao ruke od njega za vjek vjekova. Ako ima a ćuti, zarad nekih svojih PR interesa, i to je jadno. Da je neutralan, čisto sumnjam. 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...