Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Dimitrov pozitivan, otkazano finale u Zadru... Jbg. Ne da se Noletu da igra sa Rubljovim...[emoji848]

Nego...sad je frka da li je preneo još nekom [emoji50]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment

Malo hrvatsle podrške...

Vedrana Rudan

ĐOKOVIĆ NA KRIŽU

Đoković, najbolji tenisač na svijetu, i ekipa imali su krasan plan. Organizirati susret velikih tenisača i pomoći ljudima na ovim prostorima da zaborave čemerne koronarne dane. Mislili smo da su iza nas. Tenisači su željeli i nekima pomoći. Sportska događanja bila su planirana kao humanitarna.
Nažalost, projekt je propao. Razorila ga je korona. Svi svjetski mediji kojima je uvijek loša vijest najveći mogući brejkingnjuz iskoristili su priliku i obrušili se na Đokovića. Ništa neočekivano. Na svakom Đokovićevom velikom meču osjeća se mržnja koju u njegovom pravcu rigaju „bijelci“.
Britanci koji sebe drže bjeljima od zahodske školjke okupane Domestosom Đokoviću zvižde kad god im se pruži prilika. I ne samo oni. Đoković jest najbolji, to mu nitko ne može osporiti, ali on je za zapadnjake prije svega „Balkanac“ i „crnac“ i „divljak“. Hvataju ga za riječ objavljenu na mrežama, sitne i krupne teniske i medijske ribe koriste svaku priliku da bi grizući Đokovića postale veće. Zadarska priča došla im je kao naručena.
Je li oko „slučaja Zadar“ sve baš tako jasno? Treba li razapeti Đokovića?  Imamo iskustva s koronom. Znamo tko je tko u toj priči. Liječnici znaju, političari primaju k znanju, objavljuju ljudima, preporučuju ili naređuju mjere. I to bi bilo to i to je već tako bilo.
Koji su liječnici u Beogradu jasno i glasno rekli i političarima i narodu da je korona po drugi put među Srbima, ili još preciznije, ona nije napustila Srbiju? Srpski liječnici su šutjeli. Znamo i zašto. Bili su izbori, ljude je trebalo zabaviti nogometnom utakmicom i poslati glasnu poruku kako mirno i bez panike mogu otići na glasanje i izabrati Vučića.
Što su nama govorili hrvatski liječnici? Ima li korone? I oni su šutjeli. I kod nas su izbori. Kako govoriti ljudima o distanci, koroni, broju oboljelih, kako zabranjivati susrete i sportska dešavanja  kad živimo od turizma i još moramo na brzinu izabrati Plenkovića? Nikako. Dogodio nam se „Zadar“ jer su prljavi liječnici i prljavi političari zajedničkim snagama obmanjivali i građane Srbije i građane Hrvatske.
Žao mi je sportaša. Treba li uopće naglasiti da ni Đokoviću ni Ivaniševiću nije bila namjera uvaliti bolest dječici i svima koji su se tamo našli jer vole sport? Ovo je trebao biti primjer ljudima s ovih prostora kako se ipak može učiniti nešto lijepo i dobro za zajednicu i onda kad se udruže „Srbin“ Đoković i „Hrvat“ Ivanišević.
Nažalost,  korona je upropastila nešto što je moglo biti više od igre. Mi mali narodi imamo dva neprijatelja. Jedan je Zapad koji nas doživljava samo kao divljake i robove sposobne jedino da čiste njihova govna. Drugi su nam neprijatelj, mnogo veći, političari koji nas desetljećima sustavno ubijaju glađu, lažima, bešćutnošću, krađom, širenjem mržnje. Pa ti izaberi. Ili ostaj ovdje, pa crkni, ili odi daleko, pa krepaj.
Vjerujem da je Đokoviću teško, sigurna sam da će mu, ako bude ostao na vrhu, biti još teže. U bijelom svijetu „crncu“ ne pomaže ni kad primi pehar u Wimbeldonu. Dapače. Na tom tronu „crnac“ postaje crnja na koga se svaki „civilizirani“, zapadnjački pas smije posrati.
Srećom, Đoković je žilav lik. Nemam nikakve veze s njim. Pa ipak, kad digne pehar u zrak, ja crnkinja osjećam se bolje.   

http://www.rudan.info/djokovic-na-krizu/?fbclid=IwAR1XlmQtWkGVL4xbXNaCIFjnQ4-h_JM8YBLbDw3crAaDfZsvch_8c28YxWc

1667a99714da097657247d6a21bcc4ca.jpg

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
17 minutes ago, Milošica said:

Sada će još više gaziti po Novaku.

 

Zabole ga kita. Ima vec skoro deset godina kako je Novak postao kontejner za sve srbijanske patologije i ako se do sada nije navikao nikada i nece. Kad je neko toliko poznat naravno da ce svi da mu se kace, od "Srbin pobedijo" lizaca stale pa sve do maminih i tatinih sinova ciji je najveci profesionalni uspeh u zivotu to sto pisu na "Novak, cetnik s reketom" topiku. Taj buckuris promasenih zivota je savrseno nebitan.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovako...

 

Mod tim generalno smatra da o ličnostima koje imaju svoje teme na forumu može i treba da se piše u svakom kontekstu a ne samo u kontekstu onoga čime se primarno bave u životu.

 

Međutim...

 

Đovak je specifičan po tome što ima dve svoje teme na forumu. To je izuzetak koji smo prihvatili iz više razloga, pa kad je već tako onda će se na ovoj temi o njemu pisati samo u kontekstu tenisa dočim svo polivanje fekalijama - koje je svojim ponašanjem tokom ove pandemije debelo zaslužio - ide na onu drugu temu.

 

Molimo vas da se ovoga pridržavate. I da se ne svađate jer nema potrebe. Hvala.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Prvo, bas bzvz sto ste bilo sta dirali, pogotovu ovo od danas.
Drugo, malo je kontradiotorno da admin naglasenim bold slovima kaze kako je zasluzio polivanje fekalijama i to u temi gde nije po njemu/njima prihvatljivo, a na kraju to je bas licni stav sa kojim se ne slazem, koliko sam videla jos neki.
I trece, meni ne pada na pamet tamo da pisem, cak i ne citam.
Ima i cetvrto, da se njegovim privatnim zivotom ne bavim, mislim da je to apsolutno njegova stvar, ne ugorzava me, dovoljno je inteligentam da zna sta je dobro a sta ne, porodican covek, filantrop, dobrotvor i to je za mene sasvim dovoljno.

A ono sto imam da kazem je sledece. Reket sam uhvatila dva puta u zivotu, nije to za mene. Basket, odbojka (trenirala sam), bajs, plivanje ...da. Ali kako godinama intezivno pratim tenis, smatram da nesto ipak znam, ok kao amater.
Tenis je jedna opasna pre svega mentalna igra, verovatno kao i mnogi pojedinacni sportovi koje pratim iskljucivo na OI.
Fizicku kondiciju, spremu, najbolje trenere, talenat imaju mnogi, onu cesto nadljudsku snagu, fokus, koncentraciju malo ko ili danas pored njega niko. Kad god je bio tu tanak ili je pobedjivao na iskustvo, winning ugly ili gubio. A nije uvek bio mentalna gromada. Dakle ucio je. Ismevati coveka koji je najbolji na svetu u necemu, jer meditira ili veruje u stvari koje su vecini apstraktne, bas mi je besmisleno (pazljivo biram reci).
Naravno da se nisam slagala sa mnogim njegovim izborima, pre svega sa onim odlaganjem zahvata na laktu. No ubedjena sam da je tada vapio za pauzom, da je bio istrosen i osvajanjem RG16 mozda i emotivno prazan. Bilo je mnogo cudnih izjava, konferencija, poteza u tih godinu i po, a cekamo neke memoare da saznamo sta se tada zapravo desilo.
Kada je postao gladan terena krenuo ponovo.
I stalno je radio na sebi. Da li su tu novi prikljuceni treneri, da li je promena ishrane koja ga resila mnogih zdravstvenih tegoba ili verovanje u kosmicke i natrprirodne sile [emoji849], to mu je donosilo samo napredak. Razumete, samo napredak.
Velika je nesreca ova posast sto je svet zadesila, jer je bio u fantasticnom zaletu da sve rekorde srusi do kraja. Ne znam sta ce biti, ni kada ce tenis uopste da se igra, ali bas zesci bedak ga zadesio.
A i mene, neeostaje mi tenis.

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
2 hours ago, Jumanji said:

Prvo, bas bzvz sto ste bilo sta dirali, pogotovu ovo od danas.
 

 

Postoji razlog zasto su ova dva topika odavno odvojena. Ne bi bilo problema da se ovde pise i o drugim aspektima Djokovicevog zivota osim ovog teniskog ali ne postoji nacin, nije da nije probano, da sprecis najezdu kurajbera sa dve leve noge koji misle da im je Djokovic nesto skrivio time sto je uspesan u onom cime se bavi, jer oni nisu. Zato postoji neko nepisano pravilo da se odvajaju te stvari kako fanovi ne bi bili zatrpani tim smecem, a smece je tacno tamo gde i treba da bude. To je lose za one forumase koji bi normalno da pisu i o jednom i o drugom ali cenim da ce svo troje naci i neku drugu zanimaciju, pa i nije neka prevelika steta.

 

Novak se, realno, opasno blamira u poslednje vreme ali to je cena koju placa svojoj opsesivnosti i okidacu u vidu onog "doktora" ili doktora Cetkovica cije metode su od uplasenog i bolesljivog klinca napravile fizickog i mentalnog monstruma. Radoznao i inteligentan ali ne narocito obrazovan um + gore pomenuti okidac = fascinacija tim alternativnim metodama od kojih su mnoge cisto sibicarenje, a on izgleda ne propusta nijednu. S obzirom na njegovu popularnost to ne prolazi bez stete za druge ali, ipak, kad se sve sagleda u kompletu, izdusuje na relativno nebitnu stranu i moze mu se otpisati kao nesto njegovo licno cime voli da se bavi i sto ne treba nikog drugog da zanima. Kao sto nikog ne treba da zanima koliko svojih para je dao na razne humanitarne akcije. Znam da je to maltene nemoguce u ovoj eri drustvenih mreza, nekad je bila stvar dobrog ukusa i jos boljeg vaspitanja ne gledati i pogotovo ne pljuckati u tudji tanjir.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...