Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Zna Roni o cemu prica. On i Hendri da su bili sami u glavi kroz celu karijeru bili bi nepobedivi sto se talenta tice. A snuker je takav sport, mozes ceo brejk da igras kao zmaj i da ga izgubis ako ti u nevreme padne koncentracija kod jednog udarca. Skoro sam negde naleteo na podatak da je Novak u nekoliko (3 ili 4 valjda, tako nekako) poslednjih TB-ova protiv Federera napravio ukupno jednu neiznudjenu gresku, a znamo protiv kakvog pritiska publike igra u tim situacijama protiv tog igraca i koje faze turnira su u pitanju. To je u sportu retko vidjena kontrola emocija, taktike, izbora udaraca, izbora trenutka kada da se napadne, preciznosti egzekucije. Vrhunski sportisti kao sto je O'Saliven znaju to da prepoznaju jer prolaze kroz isti dril u svojim takmicenjima.

Link to comment

Pa da, sličnosti postoje, a to je veliki pritisak pri svakom potezu. Snooker je posebno surov pošto frame ode u propast posle 1, 2 promašaja. Kod tenisa je tu sledeći gem da se vadiš eventualno, pa i poen, ali potpuno je jasno zašto ga je Roni stavio u ovaj kontekst.

Takođe, ovo ima na težini pošto je Ronie baš veliki Fed Fan.

Link to comment

Osim što je Federer (doduše, od kad je počeo da pobeđuje non stop i dok Nolo nije počeo da ga kara) najsmireniji čovek na svetu, ili se barem trudio da tako izgleda, a Ronie je imao baš žestokih gafova što za stolom, što oko njega. Pa i izjava, evo ova poslednja da nova pokolenja igraju na poluamaterskom nivou i da bi bio top 50 pa sve da igra sa jednom rukom. :D

Ali ovo ostalo, da.

 

p.s. ako pukne ovo od Selbija, ubit ću se. Ne volim Selbija skoro koliko volim Ronija a baš ga volim.

Link to comment
36 minutes ago, Mil@n said:

Osim što je Federer (doduše, od kad je počeo da pobeđuje non stop i dok Nolo nije počeo da ga kara) najsmireniji čovek na svetu, ili se barem trudio da tako izgleda, a Ronie je imao baš žestokih gafova što za stolom, što oko njega. Pa i izjava, evo ova poslednja da nova pokolenja igraju na poluamaterskom nivou i da bi bio top 50 pa sve da igra sa jednom rukom. :D

Ali ovo ostalo, da.

 

p.s. ako pukne ovo od Selbija, ubit ću se. Ne volim Selbija skoro koliko volim Ronija a baš ga volim.

 

I Rodzer je bio normalan dok ga marketing nije pretvorio iz pravog Rodzera u Luj Viton torbicu, sljasteci san svih zapadnoevropskih domacica i slicnih mediokriteta srednje klase. Sad vise u njemu nema niceg spontanog i autenticnog. Steta.

Link to comment

Ja mislim da su Rodžerovoj smirenosti, samokontroli i svemu što ga prati u tom kontekstu doprinele pre svega pobede i porazi kojih je godišnje u tom naletu imao svega po par daje stvarno bilo glupo da se zbog toga cima, lomi rekete, divlja. Nolo ga je u više navrata izbacio iz koloseka, a ponekad i drugi igrači kada su porazi postali učestaliji. Ali da, on je definitivno projekat i nema se tu šta prigovoriti, čovek će da mlati milijarde daleko pošto okači reket o klin. 

Edited by Mil@n
Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Dobro...i? Sto nas nisi obavestio? 

 

 

Pa videh tačan tajming, da je bilo pre pola sata. A copy-paste sam uradio momentalno čim sam pročitao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...