Jump to content
IGNORED

Sta zele zene?


Indy

Recommended Posts

Ni muskarci ni zene ne znaju sta hoce. Gore od toga je sto ne znaju sta nece. Tu su zene vise u "neznanju", cini mi se.Oko mene su sve neke savremene mame, vredne, ostaju do sitnih sati na poslu, decu im cuvaju majke, svrekrve ili dadilje. Povremeno se cuje ono "gde si pijence mamino. mama mora da radi jos, jubim te...".Onda svako kvartalno kukaju kako im nedostaje dete, kako raste bez majke, kako ne mogu vise da izdrze...Moja drazesna kuka sto ne radi, a opet ne bi za neku malu lovu, jer to onda nije vredno manje provedenog vremena sa detetom.Moja drugarica je htela da bude samohrana majka i sad kad je tako vec pet godine, odjednom se setila da bi trebalo i otac da se ukljuci. Ovaj je, naravno, odjebao i sad se tuzi sa njim, a dve godine je cutala i kad je hteo da se ukljuci nije dala...Ipak, imam i drugaricu koja je srecna majka troje dece, ne radi, zivi za decu i oko nje. Muz je nas skolski drug, pravi otac, uvek tu, beskrajno ih voli i posvecuje im vreme. On ima platu oko 50 k i njih petoro izgledaju uvek nasmejano i veselo. Pre svega zadovoljno i ja sam najopusteniji sa njima.I kako sad covek da kaze sta to zene 'oce?

Link to comment
  • Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    26

  • Indy

    19

  • gagorder

    18

  • pt 2.0

    18

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
plus, nemoguce je za stotinak godina ispeglati sve razlike koje je prirodna selekcija favorizovala hiljadama godina.
Naravno.Plus, ama baš mi nikako nije jasno ono "žene jednostavno ne mogu da imaju i karijeru i decu".A moliću lepo i fino - zašto?!
Link to comment

sinoc sam imao otvoreni prelom iluzija koje sam gajio i zeleo da verujem u njih. Bio sam jedina kakva-takva feministkinja medju sto zena i jebase mi mater. Ranjeni Orao lives. Ostaje mi samo da se nadam da je to samo medju ovdasnjim zenama. Generacija njihovih majki je za njih ultraleva progresiva. One zele da se bogato udaju i to je to. To je zivot. Ko se udao? Kad? Kako? Sta muz drzi? Jel mora jos da radi ona bilo sta u zivotu? Ne? Tooo! Povlacim onaj deo o kitama, poduplavam ono o lovi.

Link to comment
sinoc sam imao otvoreni prelom iluzija koje sam gajio i zeleo da verujem u njih. Bio sam jedina kakva-takva feministkinja medju sto zena i jebase mi mater. Ranjeni Orao lives. Ostaje mi samo da se nadam da je to samo medju ovdasnjim zenama. Generacija njihovih majki je za njih ultraleva progresiva. One zele da se bogato udaju i to je to. To je zivot. Ko se udao? Kad? Kako? Sta muz drzi? Jel mora jos da radi ona bilo sta u zivotu? Ne? Tooo! Povlacim onaj deo o kitama, poduplavam ono o lovi.
Bolje da povlačiš deo o kitama nego deo kite.(Vuk Drašković, 12.mart 1991.godine - iz rubrike "Na današnji dan")U razgovorima sa fakultetski obrazovanim ženama u BiH ima momenata odlične analize i ni za kurac sinteze. Recimo, žena navede kakve probleme imaju žene koje žele zasnovati porodicu i istovremeno imati karijeru, ukažu na razloge koji dovode do toga (turbokapitalizam, muškosvinjizam...) i onda zaključe sa: "Nije tako loše bilo našim mamama i nanama koje su radile u kući, rađale djecu i izlazile iz kuće samo uz pismenu dozvolu očeva i djedova."Da komunisti nisu izjednačili prava muškaraca i žena stavljam kitu na panj da ni danas žene u Jugoslaviji ne bi imale pravo glasa. Edited by ArleKino
Link to comment
Bolje da povlačiš deo o kitama nego deo kite.(Vuk Drašković, 12.mart 1991.godine - iz rubrike "Na današnji dan")U razgovorima sa fakultetski obrazovanim ženama u BiH ima momenata odlične analize i ni za kurac sinteze. Recimo, žena navede kakve probleme imaju žene koje žele zasnovati porodicu i istovremeno imati karijeru, ukažu na razloge koji dovode do toga (turbokapitalizam, muškosvinjizam...) i onda zaključe sa: "Nije tako loše bilo našim mamama i nanama koje su radile u kući, rađale djecu i izlazile iz kuće samo uz pismenu dozvolu očeva i djedova."Da komunisti nisu izjednačili prava muškaraca i žena stavljam kitu na panj da ni danas žene u Jugoslaviji ne bi imale pravo glasa.
sinteza do mojega.
Link to comment

joj a to sa "bilo je lepše našim babama i ostalima, nisu morale da rade" i blablabla je stvarno :yucky: ko bre koga tera da radi?ne vidim nikakve tendencije da neko tera žene koje ne žele da rade, još uvek je upravo to da žena ne radi i ostaje sa decom viđeno kao "nešto normalno", a sve više su i one koje žele da rade normalne (i fala bogu da je tako)i ko oće da radi nek radi (bilo muško bilo žensko), ko neće neka ne radi, ako muž i žena ne mogu da se dogovore šta im zajedno najviše odgovara, nego je on ljubomoran što ona ima bolje obrazovanje a ona zato što on ima više novaca a on zato što blabla a ona zato što blabla, onda j* ti i njihov brak i svebwt insistiranje na podeli na uloge je bljak i fuj kako za žene i za muškarce, aber natürlich

Link to comment

ja sam za to da i muskarci treba da radjaju!!!dole sa zastarelim obicajima, biologijom, anatomijom i ostalim sranjima!!!sad kad su nama ukinuli vojsku nema razloga da se vise izvlacimo na to, nego lepo na posao

Edited by sherman
Link to comment

tako je!rađanje je izvor svih zala!ko rađa, ne treba ništa drugo da ga zanima u životu jerbo nije normalno!sve druge stvari ima da se prepuste onima koji se tom zlom rabotom ne mogu prirodno/biološki/anatomski baviti!ispravno!!!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...