Jump to content
IGNORED

Sta zele zene?


Indy

Recommended Posts

ja stalno slusam o takvim zenama ali ih ne poznajem. mozda znam jednu ili dve kojima je blaga frka to sto se nisu udale. ne znam sada sta to znaci - da sam ja izolovana u nereprezentativnom uzorku ili da si ti izolovan :Dinace, zanimljiva je ta teza o zivotnim promasajima i zivotnom fijasku u 32, pa i u 42. to kao da nam je prosecni ljudski vek 45, pa vec tamo krajem tridesetih treba da pocnes da se pakujes. neko ko u 32. ima osecaj da je promasio, moze do 36. da zavrsi sasvim drugi fax i do 46. da ima 10 godina iskustva u novoj oblasti. ili, moze da rodi cetvoro dece do 42. ili, moze da ode u drugi grad, zemlju, kontinent.ali u srbiji je cesto (iz mog iskustva - cesce nego fenomen nezadovoljne udavace :D ) da se ljudi predaju i mentalno ostare relativno mladi. starci u 32. koji zale zbog zivotnih promasaja i fijaska - zajebano ...
ne znam, mislim da je to pritisak sredine, porodice, okruzenja, predubedjenja, bem li ga, da se neke stvari moraju uraditi u zivotu i da se moraju uraditi na vreme. toliko se prica o nekakvim slobodama i emancipacijama a sa druge strane se ta socijalna konzervativnost i dalje obnavlja kao dominantni model, a uopste nesto ne primecujem da se muskarci narocito bave time da zene odrze u tom i takvom stanju. covek ne mora da ide dalje od "zenske" industrije, od serija/filmova do casopisa pa da vidi koji su modeli prihvaceni i sta im je raditi. i onda kada dodju u te neke kriticne godine kada krecu da kucaju bioloski i drugi satovi, onda valjda nastupa trka i frka da se stvar resi. ne znam da li zato sto sam stariji od tog vremenskog okvira koji sam pomenuo ili zato sto se uglavnom druzim sa malo mladjima od sebe, tek zaista vidjam dosta takvih slucajeva gde god se okrenem, i na poslu i medju prijateljima, i ne znam, stvarno mi ih je zao, pre svega zato sto se bojim da je za njih prekasno da shvate da im sreca ne zavisi od forme u kojoj ce provesti zivot, od nepoznavanje sebe samih i onoga sta zaista zele pa onda zbog toga prihvataju ono sto veruju da je dobro jer boze moje sve to rade, nesigurnosti, shrinkova, itd itd. ne bih da se ovo generalizuje u nekom mizoginom pravcu, posto nije to.
Link to comment
  • Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    26

  • Indy

    19

  • gagorder

    18

  • pt 2.0

    18

Top Posters In This Topic

i onda kada dodju u te neke kriticne godine kada krecu da kucaju bioloski i drugi satovi
Mozda sam muska svinja, ali kad cujem tu pricu od svojih vrsnjakinja ili bar ovih tu negde, pozelim da doticnoj osobi zalepim samar. Rekoh i ranije, zene nisu nista krive. Samo majke.
Link to comment

Nemojte misliti da su muskarci postedjeni ataka familije, ovi moji mi u svakom telefonskom razgovoru traze da im napravim unuke. Po njima sam vec promasio deadline za zenidbu za 6 godina (a imam 28 :isuse: ). Inace srecem mnogo vise drugova koji planiraju decu nego drugarica :unsure:

Link to comment
Mozda sam muska svinja, ali kad cujem tu pricu od svojih vrsnjakinja ili bar ovih tu negde, pozelim da doticnoj osobi zalepim samar.
Šta trezan misli to pijan radi. Jadne žene oko tebe kad se napiješ. :D
Rekoh i ranije, zene nisu nista krive. Samo majke.
Ovo je možda važilo pre par decenija kad su na ponašanje dominantno uticali obrasci poneti iz porodice. Ubeđen sam da danas više utiče okruženje i trendovi koje mediji nameću. To otprilike izgleda ovako: Žena treba da ima mnogo vremena i novaca za šoping i ludovanje s drugaricama. Da uhvati muža koji će biti uspešan, šarmantan i naravno dovoljno bogat da može da im priušti sve što požele, kako bi ona lakše zadovoljila prvu stavku. Kućne poslove će deliti na pola, ili imati kućnu poćnicu, dadilju, a ako imaju dvorište i baštovana. Naravno ona treba i da bude uspešna u poslu, ali da to ne remeti stavku broj jedan. Uz put nije loše da rodi poneko dete i da mu se maksimalno posveti. To je retoro, ali je ponovo u modi.
Link to comment
gazza1, on 14 March 2011 - 10:06:27, said:i onda kada dodju u te neke kriticne godine kada krecu da kucaju bioloski i drugi satovi
Treba da nabave digitalne bijoloske satove i dosta vise...
Link to comment
Ovo je možda važilo pre par decenija kad su na ponašanje dominantno uticali obrasci poneti iz porodice. Ubeđen sam da danas više utiče okruženje i trendovi koje mediji nameću. To otprilike izgleda ovako: Žena treba da ima mnogo vremena i novaca za šoping i ludovanje s drugaricama. Da uhvati muža koji će biti uspešan, šarmantan i naravno dovoljno bogat da može da im priušti sve što požele, kako bi ona lakše zadovoljila prvu stavku. Kućne poslove će deliti na pola, ili imati kućnu poćnicu, dadilju, a ako imaju dvorište i baštovana. Naravno ona treba i da bude uspešna u poslu, ali da to ne remeti stavku broj jedan. Uz put nije loše da rodi poneko dete i da mu se maksimalno posveti. To je retoro, ali je ponovo u modi.
da rezimiramo:znaci zene zele udoban zivot i udoban dom, da se ponekad malo zabave i imaju prijateljice, da budu uspesne u poslu i odgaje decu. ma, odvratno, sta ti mediji namecu :P
Link to comment
Nemojte misliti da su muskarci postedjeni ataka familije, ovi moji mi u svakom telefonskom razgovoru traze da im napravim unuke. Po njima sam vec promasio deadline za zenidbu za 6 godina (a imam 28 :isuse: ). Inace srecem mnogo vise drugova koji planiraju decu nego drugarica :unsure:
Nije da su postedjeni, ali su ataci na zenski svet mnogo gori i intenzivniji. Doduse, ja sam od moje familije poprilicno udaljen, ko zna sta se tamo kuvalo, burazer mi rece da je onomad moja baba na vest o mom privjencavanju odvalila:"Sad mogu na miru da umrem" :lol:
Ovo je možda važilo pre par decenija kad su na ponašanje dominantno uticali obrasci poneti iz porodice. Ubeđen sam da danas više utiče okruženje i trendovi koje mediji nameću. To otprilike izgleda ovako: Žena treba da ima mnogo vremena i novaca za šoping i ludovanje s drugaricama. Da uhvati muža koji će biti uspešan, šarmantan i naravno dovoljno bogat da može da im priušti sve što požele, kako bi ona lakše zadovoljila prvu stavku. Kućne poslove će deliti na pola, ili imati kućnu poćnicu, dadilju, a ako imaju dvorište i baštovana. Naravno ona treba i da bude uspešna u poslu, ali da to ne remeti stavku broj jedan. Uz put nije loše da rodi poneko dete i da mu se maksimalno posveti. To je retoro, ali je ponovo u modi.
Vrlo verovatno da ja imam posla samo sa ordinarnim seljankama :D Ni seksa, ni grada. Mada mi je sladak taj trijumfalni nastup posle necega sto se smatra uspesnom udajom. Jedna bivsa koleginica iz bivse firme se tako izgubi iz firme dok sam ja sluzio otadzbini. Pre toga bese u vezi s jednim kolegom koji je otkaci posle pola godine, a ona taman milsila da ce prosidba da bude koliko prekosutra. Krah! Pucanje po savovima. Neplaceno od par meseci, da se sredi. Propade sa 27 godina! Bruka. Onomad krenu pomenuti kolega da se cereka. Video sliku na Google Chatu sto je ova okacila. Kaze mi da je otisla u Grcku pre jedno pola godine, nasla neki posao tamo i sad eto je, sa slikom ponosno okacenom po chat avatarima, gde je srecna i nasmejana sa visokim, crnokosim Grkom (pretpostavljam na osnovu svojih rasnih predrasuda) i ponosno kak kameri pokazuje ruku sa burmom :D Drago mi je da je uspela u zivotu.
Link to comment
znaci zene zele udoban zivot i udoban dom,
koji će im doneti princ na belom konju, a neće ga otplaćivati narednih 30 godina.
da se ponekad malo zabave i imaju prijateljice
Ponekad?
da budu uspesne u poslu i odgaje decu. ma, odvratnou :P
Da su po ceo dan na poslu, a po ovom retro fazonu i da su ceo dan sa decom. Mislim da je to nemoguće, a da svako treba da nađe neku meru za sebe. Postoje vrtići, deca obično imaju i tatu, a ponekad i dede&babe koje mogu da po potrebi uskoče. Naravno postoji i mogućnost da se nečeg odrekne. Meni je recimo bedno kad neko oseća potrebu da nekom spočitava kako nije ostvaren ako nema decu, ili ako se nema karijeru.
Link to comment

Koncept je valjda taj da žene* zaslužuju udoban i lagodan život jer su ulagale u sebe - završile fakultet, kulturno se uzdižu, uspele su da se ne ugoje i sl. I nakon sveg tog ulaganja, ne mogu sad da budu sa tek tamo nekim, mora muškarac da im parira. Tako da bih rekao da nije problem u očajničkoj želji za udajom, već u kriterijumima koji nisu baš utemeljeni u realnosti.* ne sve žene, naravno, generalizacije su loše, etc.

Link to comment
Nemojte misliti da su muskarci postedjeni ataka familije, ovi moji mi u svakom telefonskom razgovoru traze da im napravim unuke. Po njima sam vec promasio deadline za zenidbu za 6 godina (a imam 28 :isuse: ). Inace srecem mnogo vise drugova koji planiraju decu nego drugarica :unsure:
+1. Sve isto. Doduše, deda me ubeđivao da se oženim još sa 19, a škola može i kasnije  :lol:Što se tiče jednakosti polova - u potpunosti se slažem i podržavam. Svi treba da budemo jednaki. Da se ukine pozivanje na kavaljerstvo (pridržavanje vrata, kačenje kaputa, cveće), da se žene ne propuštaju preko reda (sem trudnica), da i one malo nose teže stvari, same pomeraju nameštaj, da cepaju drva, da popravljaju kola, i sve ostalo što su dosad mogle da izbegnu jednim osmehom  :)I da se ukine 8 mart. Ili i muški da dobiju svoj praznik za dobijanje poklona od suprotnog pola.  cool.gif
Link to comment
koji će im doneti princ na belom konju, a neće ga otplaćivati narednih 30 godina.
pa jel onda rade ili ne rade te zene? ili to sto one donesu u kucu se ne racuna, jer je stan na muzevo ime?
Da su po ceo dan na poslu, a po ovom retro fazonu i da su ceo dan sa decom. Mislim da je to nemoguće, a da svako treba da nađe neku meru za sebe.
pa za mene je od toga i poceo ovaj topic. po onome sto danas znamo jeste da vecina zena oseca da je nemoguce, i nisu srecne kada pokusavaju/su primorane na oba (tamo na pocetku sam linkovala studije).
Meni je recimo bedno kad neko oseća potrebu da nekom spočitava kako nije ostvaren ako nema decu, ili ako se nema karijeru
.slazem se, ali izgleda ta to ljudi bas mnogo vole, postoji i termin 'mommy wars'
Link to comment
Koncept je valjda taj da žene* zaslužuju udoban i lagodan život jer su ulagale u sebe - završile fakultet, kulturno se uzdižu, uspele su da se ne ugoje i sl. I nakon sveg tog ulaganja, ne mogu sad da budu sa tek tamo nekim, mora muškarac da im parira. Tako da bih rekao da nije problem u očajničkoj želji za udajom, već u kriterijumima koji nisu baš utemeljeni u realnosti.* ne sve žene, naravno, generalizacije su loše, etc.
Jao parira, gde ga nadje :lol: Jos mi je gora ona druga vrsta koja kuka kako ne mogu postici danasnje zahteve da budu savrsene zene - i da su uspesne u poslu i da podizu decu i da su zgodne, sredjene i dobre u krevetu... Pa ko im trazi sve to? :unsure: A apropo 8. marta tad sam se vozio taksijem i kuka mi taksista kako ne moze finansijski da izdrzi taj praznik. Ne zbog njegove zene vec ima 2 cerkice i svaka mu je trazila za svaku nastavnicu po 150 dinara za odelenjske bukete cveca pa se nakupilo preko 2 iljade. Sad ne znam dal je zaista tako il su ga preveslale male al eto... komercijalizacija all the way <_< Edited by Shan Jan
Link to comment
Nemojte misliti da su muskarci postedjeni ataka familije, ovi moji mi u svakom telefonskom razgovoru traze da im napravim unuke.
naravno da nismo.Pošto sam došao u godine za ženidbu (imam 26) i postoji realna šansa da stanem na ludi kamen sa trenutno devojkom, moja majka na nedeljnoj bazi sipa projekcije moje budućnosti. U svakoj od tih projekcija se spominju deca (tj. dete, komada jedan), uprkos mojim eksplicitnim zahtevima da ne smara sa time.
Što se tiče jednakosti polova - u potpunosti se slažem i podržavam. Svi treba da budemo jednaki.
treba da budemo ravnopravni, ne jednaki. Ne možemo biti jednaki nikako, pošto nismo biološki jednaki.I nema te ženske emancipacije koja će dozvoliti da moja devojka/žena/majka/sestra ponese išta teže od svoje tašne, ako ja to mogu ikako da ponesem.Isto stoji i za otvaranje vrate, privlačenje stolice itd. To nije samo kavaljerstvo, to su sitni znaci da ti je stalo do nekoga, na kraju krajeva.On the other hand, ono što mi intenzivno ide na kurac je to što se podrazumeva da muškarac plaća sve kada se ide na first date. Da mi je videte da se žensko ponudi da plati pola (ili nedaobob, sve) na prvom sastanku, pa dumrem srećan.
Link to comment

Zene treba zakonskim merama udaljavati od majki i najboljih drugarica. Kada se to uradi, postaju sasvim simpaticne, moze se s njima i progovoriti koja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...