Jump to content
IGNORED

Sta zele zene?


Indy

Recommended Posts

On the other hand, ono što mi intenzivno ide na kurac je to što se podrazumeva da muškarac plaća sve kada se ide na first date. Da mi je videte da se žensko ponudi da plati pola (ili nedaobob, sve) na prvom sastanku, pa dumrem srećan.
ja ne podrazumevam. onaj ko pozove, taj placa, kao i svaki drugi zajednicki obrok, isto tako kada zovem prijatelje ili poslovne saradnike. ali ako su uglavnom muskarci, od kojih se ocekuje da pozovu devojku, onda valjda zato i placaju. po drugoj strani, na 2-3 sastanku devojka def treba da plati, cak iako je muskarac taj koji poziva ;)
Link to comment
  • Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    26

  • Indy

    19

  • gagorder

    18

  • pt 2.0

    18

Top Posters In This Topic

Zene treba zakonskim merama udaljavati od majki i najboljih drugarica. Kada se to uradi, postaju sasvim simpaticne, moze se s njima i progovoriti koja.
e brate sto jes, jes. takodje vazi za muskarce i majke, pogotovu.
Link to comment
ne znam, mislim da je to pritisak sredine, porodice, okruzenja, predubedjenja, bem li ga, da se neke stvari moraju uraditi u zivotu i da se moraju uraditi na vreme. toliko se prica o nekakvim slobodama i emancipacijama a sa druge strane se ta socijalna konzervativnost i dalje obnavlja kao dominantni model, a uopste nesto ne primecujem da se muskarci narocito bave time da zene odrze u tom i takvom stanju. covek ne mora da ide dalje od "zenske" industrije, od serija/filmova do casopisa pa da vidi koji su modeli prihvaceni i sta im je raditi. i onda kada dodju u te neke kriticne godine kada krecu da kucaju bioloski i drugi satovi, onda valjda nastupa trka i frka da se stvar resi. ne znam da li zato sto sam stariji od tog vremenskog okvira koji sam pomenuo ili zato sto se uglavnom druzim sa malo mladjima od sebe, tek zaista vidjam dosta takvih slucajeva gde god se okrenem, i na poslu i medju prijateljima, i ne znam, stvarno mi ih je zao, pre svega zato sto se bojim da je za njih prekasno da shvate da im sreca ne zavisi od forme u kojoj ce provesti zivot, od nepoznavanje sebe samih i onoga sta zaista zele pa onda zbog toga prihvataju ono sto veruju da je dobro jer boze moje sve to rade, nesigurnosti, shrinkova, itd itd. ne bih da se ovo generalizuje u nekom mizoginom pravcu, posto nije to.
+1Posebno za bold. To je zato sto se neke stvari ne menjaju dekretom (bilo da dekret donosi AFŽ ili Seks i Grad). Uglavnom, jedino što bih preporučio muškarcima je da se kače za žene koje imaju sostvenu ideju o tome šta žele da postignu u životu, gde sebe vide za 10 godina, itd. A takvih je u Srbiji malo i to je sve što kažem.
Link to comment

Hahahah, stokujem Vasu na ovom topiku.Isto bih mogla da kazem i da vecite momke treba drzati izolovane od najboljih drugara jer medjusobno jedni drugima nabijaju tenziju da propustaju nesto u zivotu ako su sa exclusive ribom* u subotu uvece. Ali opet, to su sve budaline.Ja ako uspem nekoga da zavolim, najcesce mu bas volim i drugare, a i oni mene.*moj novi omiljeni fenomen. sad kad su i riba i frajer ukljuceni u vise otvorenih veza, pa najednom provale da im je lepo jednom s drugim moze se cuti predlog: 'are we exclusive now?'to mu dodje nesto kao 'hoces da mi budes devojka? samo ti meni i samo ja tebi.'

Link to comment
On the other hand, ono što mi intenzivno ide na kurac je to što se podrazumeva da muškarac plaća sve kada se ide na first date. Da mi je videte da se žensko ponudi da plati pola (ili nedaobob, sve) na prvom sastanku, pa dumrem srećan.
Imao ja, smetalo mi u pocetku, kasnije se naviko. Jbg kad su me odgajali ko zadriglog balkanca :( Inace i dalje precesto vidjam onaj fazon da devojka/zena da kintu muskarcu pa on kao plati :isuse:
Link to comment
Imao ja, smetalo mi u pocetku, kasnije se naviko. Jbg kad su me odgajali ko zadriglog balkanca :( Inace i dalje precesto vidjam onaj fazon da devojka/zena da kintu muskarcu pa on kao plati :isuse:
meni se stalno desava kada sam sa muzem u restoranu i placam, konobar daje terminal njemu iako ja u ruci drzim karticu <_< ovo je u 'razvijenom svetu' btw...
Link to comment
+1Posebno za bold. To je zato sto se neke stvari ne menjaju dekretom (bilo da dekret donosi AFŽ ili Seks i Grad). Uglavnom, jedino što bih preporučio muškarcima je da se kače za žene koje imaju sostvenu ideju o tome šta žele da postignu u životu, gde sebe vide za 10 godina, itd. A takvih je u Srbiji malo i to je sve što kažem.
Tako nekako i ja razmišljam. Topik je reaktiviram mrčovim prilično tačnim konstatacijama o prioritetima solidnog broja žena. Sa drugarom sa pričao skoro o svemu tome. Jednom ga je jedna od tih udavača molila da je poveže sa svojim poslovnim partnerom. Nakon što je upitao - dobro, a šta ti umeš da ponudiš? Ok, on ima kintu i firmu, ali s čim ti izlaziš pred njega? - ova se uvredila, kao nije ona sponzoruša, već samo praktična.
Link to comment
Tako nekako i ja razmišljam. Topik je reaktiviram mrčovim prilično tačnim konstatacijama o prioritetima solidnog broja žena. Sa drugarom sa pričao skoro o svemu tome. Jednom ga je jedna od tih udavača molila da je poveže sa svojim poslovnim partnerom. Nakon što je upitao - dobro, a šta ti umeš da ponudiš? Ok, on ima kintu i firmu, ali s čim ti izlaziš pred njega? - ova se uvredila, kao nije ona sponzoruša, već samo praktična.
koliko je to stvarno tako, a koliko je ono, pesnicko preterivanje? ja vec dugo ne zivim u SRB, a ni ne poznajem udavace tamo, ali ne secam se da su moje drugarice tako razmisljale, barem kada smo bile tinejdzerke.po drugoj strani, statisticki, verovatno vecina zena iz bilo koje generacije nikad nije zivela sama i zaista naucila da se stara o sebi, nego su iz roditeljskog doma pravo kod muza, pa onda nije ni toliko cudno da udaju vide kao jedini nacin da se pobrinu za sebe, kada se uzme da prosecna osoba u srbiji (bilo kog pola) nije u stanju da samu sebe izdrzava.a tek svaka cast onimatm koje se udaju za nekog koji nije poslovni partner, pa presele kod njegove keve. ne znam kako ziv covek zena to moze izdrzi, ali desava se dosta cesto po onome sto mi pricaju :fantom:
Link to comment
drugarica mi je pre par nedelja, govoreći o svom bivšem dečku, rekla: sin jedinac u srbiji je bre dijagnoza. :D
Pravda za sinove jedince! angry.gif A apropo mesanja roditelja, mogu da kazem da su u Srbiji najuspesniji i najsrecniji brakovi koje znam oni gde se ne zivi zajedno sa roditeljima jednog od partnera i gde se roditelji generalno ne mesaju mnogo u njihov zivot. S druge strane, ovde u US&A, je nakako obrnuto, najbolji brakovi koje sam video su oni gde roditelji partnera aktivno ucestvuju u njihovom zivotu, naravno imajuci u vidu americku kulturu i obicaje.
Link to comment
ja zelim 1 kupache gache
Нема. Има само и искључиво купаће чакшире до колена. Све краће од тога је неко забранио пре десетак година, и отад нико од мушких не сме да покаже бутине.
Link to comment
koliko je to stvarno tako, a koliko je ono, pesnicko preterivanje? ja vec dugo ne zivim u SRB, a ni ne poznajem udavace tamo, ali ne secam se da su moje drugarice tako razmisljale, barem kada smo bile tinejdzerke.
a ne, pa ovo su stavovi koji odjednom niotkuda nabujaju oko tridesete.
Link to comment
Da mi je videte da se žensko ponudi da plati pola (ili nedaobob, sve) na prvom sastanku, pa dumrem srećan.
ahahaha :Du moje vreme bilo je ovako:kad platis, frajer zakljuci da to i nije bio dejt.ili, da si ti neka feministkinja, a znamo da nema nista gore od toga.
Link to comment
Koncept je valjda taj da žene* zaslužuju udoban i lagodan život jer su ulagale u sebe - završile fakultet, kulturno se uzdižu, uspele su da se ne ugoje i sl. I nakon sveg tog ulaganja, ne mogu sad da budu sa tek tamo nekim, mora muškarac da im parira. Tako da bih rekao da nije problem u očajničkoj želji za udajom, već u kriterijumima koji nisu baš utemeljeni u realnosti.
laugh.gif pa što tako loše o muškarcima, halvarde?...čitajući ovo što pišete, ne znam da li da prvo izljubim gospođu mamu kad je vidim jer nikad nije smarala udavačkim pitanjima savetima temama ili da se zahvalim prijateljicama što nisu idioti? mada, realno, ko vam je kriv kad ste bili dobri u pubertetu pa vam roditelji sede na glavi zauvek... to se lepo tada reši, pa dignu ruke od ma kakvih saveta ikad... ...ono za sinove jedince što kaže pejsijeva prijateljica sve tačno, i to ne samo u srbiji. laugh.gif
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...