Jump to content
IGNORED

Sta zele zene?


Indy

Recommended Posts

  • Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    26

  • Indy

    19

  • gagorder

    18

  • pt 2.0

    18

Top Posters In This Topic

pricam sa jednim muskarcem, tj. ogovaram druge zene, i pitam se 'sta njih dve uopste imaju da pricaju...', a on kaze 'pa mene moj jebe ovako, mene moj jebe onako, ikiki... sta vec zene pricaju'strava :Didealan muskarac je onaj vibrirajuci teg iz south parka.

Link to comment
larry summers, ex harvard predsednik (cijem ex statusu je izmedju ostalog doprinela i izjava od pre 5, 6 godina da je jedan od razloga manje zastupljenosti zena u prirodnim naukama i inzenjerstvu i taj da one prirodno nisu predisponirane za tu vrstu mentalne aktivnosti), je ukazao na to da medju mba studentima ima barem isto onoliko zena koliko ima i muskaraca, a da je njihova zastrupljenost u bordovima i najvisim pozicijama minijaturna u odnosu na to ucesce. dakle, u godinama nakon mba studija nesto se desi - mommy penalty. najizrazeniji medju mba diplomcima, a najmanje medju doktorima medicine, sa advokatima negde izmedju.
negde je oko 15% zastupljenost zena u upravljackim strukturama. sto se tice 2000 top performing kompanija u usa na CEO pozicijama se nalazi zenska osoba u samo 29 slucajeva. jos jedan nalaz kaze da ako se za neku visoku poziciju u kompaniji bore dvoje kandidata, jedno musko i jedno zensko, gotovo sigurno poziciju dobija muskarac (uzorak je dovoljno veliki da zapocnes recenicu sa 'all other things being equal...').ne znam u kojoj meri je u pitanju samo mommy penalty (cak ni na nivou anticipiranja) jer znacajan je procenat zena koje biraju da ne budu majke. organizational behavior ljudi razloge nalaze u razlicitom stilu vodjenja kompanije, sprovodjenja vizije, komunikacije, itd...tesko mi je da razlucim da li su te razlike bioloski ili drustveno uslovljene, ali slazem se sa tvrdnjom da je za upravljacku strukturu kompanije dobro kad nije homogena u pogledu gorenavedenih stilova jer bi u tom slucaju lakse bila zanesena (hijacked) potencijalno losim idejama i odlukama. na stranu veca kreativnosti i inoviranje kod heterogenih grupa..steta sto muskarci koji odlucuju o promovisanju to ne vide. ----------------------------------------ako je i dalje dozvoljeno odgovarati na uvodno pitanje iz topa bih rekla da zelim sve ono sto se standardno nabraja: ostvarenu filmsku ljubav i posledicno bebe, posao na chicago business school, da moje ideje imaju uticaj na kretanje drustva, itd...a znamo da za taj paket treba da rodis mecku i da imas srece kad se okolnosti preplicu. kad vidis da ne mozes sve biras u skladu sa preferencijama. ljudi koji se time bave ce bolje znati, ali rekla bih da se limbicki sistem koji diktira preferencije 'menja' sa iskustvima i da ono sto te nekad zadovoljavalo i cinilo srecnim to vise ne radi. stoga, nista od toga nije za osudu. (mislim, jeste da bih najvise na svetu volela da vidim marijanu mateus kako dobija lepru, ali mozda je 'zivot' predodredio neke zene da budu udavace, a neke ne)meni se najvise dopadaju:1. palcicin post gde analizira autorkinu interpretaciju rezultata2. ljiljina/kingmejkerkina teza da je u proseku inicijalni drustveni status muskaraca veci nego kod zena i da se to odrazava tako sto ce u pojednicanom slucaju biti more likely da u jednom braku muskarac ima veci drustveni status. bonus: ja trosim puno vise na frizera, kozmetiku, sminku i svilene carape nego moj muski counterpart koji ni nema pola od mojih troskova. to bas nije fer. Edited by MayDay
Link to comment

siguran sam da žene na rukovodećim pozicijama imaju aneks u ugovoru koji se tiče onih nekoliko dana mesečno kada se svaka neuračunljivost pravda troslovnim akronimom.

Link to comment
ne znam u kojoj meri je u pitanju samo mommy penalty (cak ni na nivou anticipiranja) jer znacajan je procenat zena koje biraju da ne budu majke.
50% zena koje su na upravljackim pozicijama, a 20% ukupne zenske populacije se voljno odrice potomstva, kaze kontroverzna autorka na koju se indi oslanja u uvodnom postu, kaze gugl Edited by morgana
Link to comment
bottom line je izgleda, i meni deluje razumno, da se zaista ne moze imati sve (i vrhunska karijera, i deca, i ljubavni zivot) pa zene biraju poslove koji su manje zahtevni. verujem i da je u tome tajna 'pay gap'-a.
plus, nemoguce je za stotinak godina ispeglati sve razlike koje je prirodna selekcija favorizovala hiljadama godina.
Link to comment
ja sam idealan muskaracEdit: da nije tako zar bi me cekala cokolada na radnom stolu od nepoznate obozavateljke?
to ti je miralem ostavio. bas mi juce to kaze.
Link to comment
to ti je miralem ostavio. bas mi juce to kaze.
filbi, daj mi keywords kako da nadjem dok o kome si pricao o sovjetskim zenama sto su izgradile prugu i gradjevine posle rata, svp.

meni miralem malopre rekao da ce me voleti jedino ako kupim nesto od njega. :(

Link to comment
filbi, daj mi keywords kako da nadjem dok o kome si pricao o sovjetskim zenama sto su izgradile prugu i gradjevine posle rata, svp.

meni miralem malopre rekao da ce me voleti jedino ako kupim nesto od njega. :(

http://www.youtube.com/watch?v=v_yW1MtA6aAne znam gde mozes naci full dokumentarac. inace pennebakerov dokumentarac, naravno, pruza i previse idilicnu sliku sovjetskog saveza. sam autor je toga bio svestan i vise puta je izjavio da je to intencionalno kao protivteza hladnoratovskoj propagandi.edit: sada vidim da je ovde samo otvaranje. u full verzij je i samo postavljanje izlozbe i poseta podmoskovljovlju i tako to. e tu su i zene radnice i blagi sok americke delegacije da su neki od visokokvalifikovanih radnika u stvari -ice. Edited by kim_philby
Link to comment
Meni ne smeta da budem idealan muskarc cak i drugom muskarcu. Time sam samo idalniji...
celebrities_csg013_rock_hudson.jpgbtw, i meni je mileram rekao da sam idealan muskarac pa od tada ni pisma ni razglednice :(nego zeleo bih cestitati indiju u odsustvu na pokretanju prave bobby ppperu teme.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...