Jump to content
IGNORED

Sta zele zene?


Indy

Recommended Posts

  • Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    26

  • Indy

    19

  • gagorder

    18

  • pt 2.0

    18

Top Posters In This Topic

...(ne vredi, otele mi zlikovke temu)
:lolol:ma jok. sacu ja da ti vratim temu u ime zlikovki, samo da obavim neshto neodlozno. a ti vrati tachkice ^_^mada, mozda cu samo da citiram nekog od ispred, bilo je jedno bash pametno saopshtenije, kome se nije imalo mnogo dodati/oduzeti.a treba imati zivce i za plus i za minus. tu je zayeb.
Link to comment

Pa, ne razumem, pokretanje tema je besplatno, cak stavise prilicno sam uveren da svako moze da pokrene novu temu.Kakva su vremena dosla trazicu od admina da otvore male-exclusive potforum (kakav je cak i postojao davnih dana tamo, ali naravno samo za bolji, lepsi, pametniji, ugrozeniji, negovaniji i duzezivuci pol).

Link to comment
Pa, ne razumem, pokretanje tema je besplatno, cak stavise prilicno sam uveren da svako moze da pokrene novu temu.Kakva su vremena dosla trazicu od admina da otvore male-exclusive potforum (kakav je cak i postojao davnih dana tamo, ali naravno samo za bolji, lepsi, pametniji, ugrozeniji, negovaniji i duzezivuci pol).
aaa. razumem. ti hocesh da o x hromozomima ne raspravljaju persone koje ih imaju previshe. poshteno ^_^ekskluziv, inkluziv, admini, dajte mu taj ptf!
Link to comment
i još psovao učesnice teme dole pre 1/3 zauveka?
Samo sam citirao rasejana, i to je bilo namenjeno svima bez obzira na pol.Nisam rekao da ovde treba samo da pisu muskarci, vec da ovo nije tema za to kako su zene jadne ugrozene i obespravljene. (EDIT. I da naravno svako moze pokrenuti takvu temu ako zeli. ovo je o muskarcima koji su istinske jebene stranke u zivotu - mozete da se ne slazete). Edited by Indy
Link to comment
A, sto rece palchica, "ne bi ni da citas muske jadikovke". Sums it up, nicely.
e, naprotiv, rado cu chitati, bez uchestvovanja, stoga odjava. mislim, s te strane je lepo videti chije mishljenje nije dobrodoshlo.tu situaciju smo vec imali sa pravima na chishcenje svojih/tudjih dvorishta, i pozeljnom redosledu chishcenja. za mene se ovo, dakle, ne razlikuje od onoga.ja (ja!) ne mislim da je polozaj mushkaraca u danashnjem drushtvu zavidan, a opet, chiji jeste. uloge josh nisu dobro (pre)definisane, a vec ih je pregazio vek. ti si nesrecan sto nisi dovoljan provajder, ja sam nesrecna sto su sudovi neoprani. dakle, pregazilo nas je.ne budem se zadrzavala vishe.
Link to comment

Evo, sace me No7 optuziti ne samo da citam The Australian, vec i da pisem za isti. Par dana posle ove moje nervozno docekane teme, evo i teksta u pomenutim Murdochovim novinama:What women really want

RARELY do social theorists cause a public furore outside their ivory towers -- except for Catherine Hakim, feminist foe and author of such provocative works as Mummy, I Want to be a Housewife.
---(PS. Thermalka, sigurno i sama mozes da nadjes statistike o duzini zivota, procentu smrtnosti na radnom mestu, procentu samoubistava i sl... a mislim da te statistike vaze i u Srbiji. Cak i ako je istina da "muskarci imaju vecu platu za isti posao", onda je to vrlo skupo placena razlika... da ne pominjem da se zna ko rula u shoppingu, te prema tome i kome ide ta navodno "veca plata". <_< )
Link to comment
Samo sam citirao rasejana, i to je bilo namenjeno svima bez obzira na pol.Nisam rekao da ovde treba samo da pisu muskarci, vec da ovo nije tema za to kako su zene jadne ugrozene i obespravljene. (EDIT. I da naravno svako moze pokrenuti takvu temu ako zeli. ovo je o muskarcima koji su istinske jebene stranke u zivotu - mozete da se ne slazete).
ček, ovako..možda nisam dobro ispratila.* 1. naveo si istraživanje čiji rezultati pokazuju da se žene (danas u odnosu na 1940.) radije opredeljuju za dubok džep no za knjigu i karijeru. * pa si potom naveo link za neki američki forum na kom muškarci pričaju o svojim groznim bračno/parnertskim iskustvima sa ženama koje su odlučile da budu domaćice tek da se kaže.ispada da je ovo odnos uzrok-posledica.i zar ne misliš da je bilo pametnije od ovoga napraviti dva topica?
Link to comment
...posao je uniseks, iste pare se nude i muskom i zenskom kandidatu, jedina razlika je u paketu osiguranja: muski je skuplji, tj. vise kosta musko odrzavanje no zensko.ako to nije pobeda borkinja za zenska prava, onda ne znam sta je.
Jel ima i obrnuto, da se nude različite pare zavisno isključivo od pola?
Link to comment
Jel ima i obrnuto, da se nude različite pare zavisno isključivo od pola?
u ovoj firmi o kojoj pricam, ne, mislim na net platu i ev. bonuse. u profesiji uopste verovatno i ima, ali je ukljuceno previse drugih faktora da bih to postavila za tezu. meni se nikad nije desilo, a radim vec dosta dugo.procitala ovaj tekst sto je indi postavio. okej, jedna teza ovakva, druga onakva, ali nekako mislim da bi trebalo sve da se svodi na ovo
"I employ lots of women with kids; they're much harder working, very efficient. But having a child is a conscious choice; it involves a lot of sacrifice. You can't have everything."
ko i dete, zar nije svesni izbor i sve ostalo? mislim, nemam nista protiv sto mili sedi kod kuce i razradjuje teoriju o velikom prasku, a ja donosim leba i slanine, ali mi se desi da nekad i popizdim sto sudovi nisu oprani. a sigurno i on popizdi sto ne moze/ne ume da unovci svoju pamet/zanat/talenat pa da dovuce obuzdovanljeno govece na vrata.ali to je moj izbor, a njegov je njegov, pa ako se uklapaju pazlovi u 80 posto, ne vidim sto bi onih 20 - ko vise i sta radi - bili problem dok traje slagalica.ucili smo skole jer smo hteli ili mogli, nasli smo poslove koje smo manje ili vise izabrali, hteli smo decu ili nismo, te smo opet birali. a ako vec mozes da biras, onda nemas bas mnogo prava da kenjuckas, bilo da si x ili y. ili sto bi rekao louis ck, we are all white, we hardly have much to complain of.nikad mi se nije desilo da muskarac ima vecu platu od mene, gde god i sta god da sam radila. i okej, mozda sam imala srece, ali mi se zato x puta desilo da neka kokoska dobije vise nego ja zarad nekih drugih faktora, ne samo zbog toga sto se, npr, svalerise sa sefom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...