Jump to content
IGNORED

Sta zele zene?


Indy

Recommended Posts

ako je to tacno, verovatno je u pitanju opsta teznja ka visem drustvenom statusu (koji obezbedjuje i izbor partnera nezavisno od statusa, pa mozes da se luksuziras sa izgledom kao kriterijumom izbora). opsta teznja u smislu da 'pripada' i muskarcima i zenama.
ne znam dal je opšta, no znam das ja ne bi bunio da sam obrazovana i segsi žena, i da razmatram koji od potencijalnih ženika ima veći financijsko-društveni uticaj koji može da mi garantuje dočekivanje starosti bez nepotrebnih muka i suvišnih bora.
Link to comment
  • Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    26

  • Indy

    19

  • gagorder

    18

  • pt 2.0

    18

Top Posters In This Topic

ne znam dal je opšta, no znam das ja ne bi bunio da sam obrazovana i segsi žena, i da razmatram koji od potencijalnih ženika ima veći financijsko-društveni uticaj koji može da mi garantuje dočekivanje starosti bez nepotrebnih muka i suvišnih bora.
ne, nego bi radio to i da nisi obrazovana, ni seksi, ni zena; samo sto da si obrazovana, seksi zena dobio bi to sto hoces [sa manje ulaganja (posto su vec investirala u piling i u obrazovanje)].
Link to comment
ljubav je vrlo retko varijabla u istrazivanjima, nije in, niko nece da se bakce sa tako banalnim stvarima
i jel mislis da bi se rezultat istrazivanja nesto promenio da se ukljuci?
Link to comment

pa puh, nemam pojma. kad su u pitanju takva ispitivanja grupa ljudi (dakle, rad sa prosekom, pitamo sto zena 'koliko vam je vazna karijera', one odgovaraju na skali od 1 do 5), domet je da se vidi uopstena tendencija ponasanja kod grupe ljudi, ne mozemo da znamo kako se jedinka iz te grupe ponasa. ne znam kako bi se (i kako se) ispituje ljubav, nikad nisam ucila. u ovim istrazivanjima koja barataju tom terminologijom (investicija, statusi, relativni polozaj) pretpostavljam da ljubav (istrazivacki) svode na te parametre. e sad, ako bi se kao parametar ukljucilo ne/posedovanje psa, mozda bismo i mogli da dobijemo neki podatak. u svakom slucaju, zivimo u vrlo izolovanim socijalnim nisama, tako da i taj izbor viseg po statusu nije neko pucanje na nesto nedostizno, prosecna razlika je verovatno jedan do dva platna razreda (na gore i na dole), sanse da profesorica na faksu i automehanicar pripadaju istoj ekipici u kaficu je niska (osim u hallmarkovoj produkciji). takva stratifikacija pocinje vec u skoli (u nekim zemljama izborom osnovne skole), tako da taj prosecni/covek zena vec zivi u 'svom' svetu.+a da ljubav postoji, smesno mi da izgovorim. ali podsecam na wr misterije organizma

Link to comment
ne, nego bi radio to i da nisi obrazovana, ni seksi, ni zena; samo sto da si obrazovana, seksi zena dobio bi to sto hoces [sa manje ulaganja (posto su vec investirala u piling i u obrazovanje)].
tačno. no ženama to mnogo lakše ide, naročito ovim segsi. nije fer. :(
Link to comment
pa puh, nemam pojma. kad su u pitanju takva ispitivanja grupa ljudi (dakle, rad sa prosekom, pitamo sto zena 'koliko vam je vazna karijera', one odgovaraju na skali od 1 do 5), domet je da se vidi uopstena tendencija ponasanja kod grupe ljudi, ne mozemo da znamo kako se jedinka iz te grupe ponasa. ne znam kako bi se (i kako se) ispituje ljubav, nikad nisam ucila. u ovim istrazivanjima koja barataju tom terminologijom (investicija, statusi, relativni polozaj) pretpostavljam da ljubav (istrazivacki) svode na te parametre. e sad, ako bi se kao parametar ukljucilo ne/posedovanje psa, mozda bismo i mogli da dobijemo neki podatak. u svakom slucaju, zivimo u vrlo izolovanim socijalnim nisama, tako da i taj izbor viseg po statusu nije neko pucanje na nesto nedostizno, prosecna razlika je verovatno jedan do dva platna razreda (na gore i na dole), sanse da profesorica na faksu i automehanicar pripadaju istoj ekipici u kaficu je niska (osim u hallmarkovoj produkciji). takva stratifikacija pocinje vec u skoli (u nekim zemljama izborom osnovne skole), tako da taj prosecni/covek zena vec zivi u 'svom' svetu.+a da ljubav postoji, smesno mi da izgovorim. ali podsecam na wr misterije organizma
znamo :) , evo koja bi odbila da bude zena Dzordza Klunija, da raspolaze njegovom karticom i jos da zanemari karijeru (?) (ljubav apstrahovana)banalizujem - hocu da kazem da te skale nisu neki pokazatelj, vec svodjenje na srednju velicinu. odstupanja su nase veze i onih koje poznajemo.
Link to comment
ide im lakse nego kome, ne razumem?
lakše neg muškarcima. nemam statistiku, al onako odokativno mi se čini da je ono što je srpkinja rekla sasma tačno. deluje mi da su žene mnogo uspešnije u penjanju uz socijalnu lestvicu pomoću partnera.
znamo smile.gif , evo koja bi odbila da bude zena Dzordza Klunija, da raspolaze njegovom karticom i jos da zanemari karijeru (?) (ljubav apstrahovana)
pa i to, cenim idealistički stav forumašica da im ništa od tih materijalno statusnih stvari nije bitno, no nekako mi ne deluje potpuno iskren. da ne idemo baš tako daleko međ filmske zvezde ili ultrabogataše, no niko me ne mož ubediti da će žena iz nekog socijalnog kruga u kom se kreće pre odabrati neuspešnog luzera, neg nekog prospektivnog. Edited by Gonzo
Link to comment
znamo :) , evo koja bi odbila da bude zena Dzordza Klunija, da raspolaze njegovom karticom i jos da zanemari karijeru (?) (ljubav apstrahovana)banalizujem - hocu da kazem da te skale nisu neki pokazatelj, vec svodjenje na srednju velicinu. odstupanja su nase veze i onih koje poznajemo.
znamo 'relaciono', ako u igri nije dzordz k., onda ne mozemo da pretpostavimoa ovaj tvoj drugi pasus je isto ono sto sam htela da kazem prethodnim postom, jedino sto izgleda da nisam bila jasna. i samo da dodam, cisto psiholosko-birokratski, ovo sto si rekao za dzordza je verovatno tacno (mislim, bas me briga), ali prosto nije zakljucljivo za odredjenu xy zenu na osnovu ovakvih istrazivanja.
lakše neg muškarcima. nemam statistiku, al onako odokativno mi se čini da je ono što je srpkinja rekla sasma tačno. deluje mi da su žene mnogo uspešnije u penjanju uz socijalnu lestvicu pomoću partnera.
a gonzooo, nisam ni rekla da to nije tacno. samo sam rekla da je moguce (i verovatno) da svako zeli da ima dobar drustveni polozaj (musko/zensko) i da svako bira u okviru svojih mogucnosti. muskarci polozaj sticu drugim tehnikama, ne udajom. zato sam rekla da treba porediti 'visoke' zene i 'niske muskarce' sa ovim rezultatima. mozda da pejstujem to, izgleda da sam nejasna (a bas mislim da jednostavno piskaram)
Link to comment
lakše neg muškarcima. nemam statistiku, al onako odokativno mi se čini da je ono što je srpkinja rekla sasma tačno. deluje mi da su žene mnogo uspešnije u penjanju uz socijalnu lestvicu pomoću partnera.
s tim sto takodje treba uzeti u obzir da je lakse uocljivo to drustveno penjanje ako su pocetne pozicije takve da je prosecan muski polozaj visi od zenskog, cak i ako su stremljenja oba pola ista. mislim da je km mozda ciljala na to u jednoj recenici (moram u kupovinu, zensko sam, ne mogu da pazljivo pretrazujem prethodne postove sada)
Link to comment
pa i to, cenim idealistički stav forumašica da im ništa od tih materijalno statusnih stvari nije bitno, no nekako mi ne deluje potpuno iskren. da ne idemo baš tako daleko međ filmske zvezde ili ultrabogataše, no niko me ne mož ubediti da će žena iz nekog socijalnog kruga u kom se kreće pre odabrati neuspešnog luzera, neg nekog prospektivnog.
i niko te to ne ubedjuje. forumasice (a ovo je skoro pa prvi put da se koristi zenski rod forumasa, a da nije u kontekstu koja je najbolja cica... ;) ) nisu ni pisale o tome da zene to ne rade. bezveze je sto to trpas u zenske postove i smestas ih u gloriju (a na ovoj temi bas nisu), i sigurna sam da to ne radis namerno.
s tim sto takodje treba uzeti u obzir da je lakse uocljivo to drustveno penjanje ako su pocetne pozicije takve da je prosecan muski polozaj visi od zenskog, cak i ako su stremljenja oba pola ista. mislim da je km mozda ciljala na to u jednoj recenici (moram u kupovinu, zensko sam, ne mogu da pazljivo pretrazujem prethodne postove sada)
upravo. sigurno su nam ciklusi uskladjeni, kako drugacije objasniti slaganje...
Link to comment
pazi, znam da su moje sposobnosti skromne i za zenskinje, ali cak ni ja ne bih iznela tezu, a onda se na trazenje date pozvala na zoricu mrsevic.tu si pao mnogo nisko, i moras mnogo pametnih postova po filmu da posejes pa da se ponovo kvalifikujes kao kredibilan sagovornik.
bavi se dezavuisanjem doticne ako hoces, ovo su statistike. mislim bedno zenski.
Link to comment
a gonzooo, nisam ni rekla da to nije tacno. samo sam rekla da je moguce (i verovatno) da svako zeli da ima dobar drustveni polozaj (musko/zensko) i da svako bira u okviru svojih mogucnosti. muskarci polozaj sticu drugim tehnikama, ne udajom. zato sam rekla da treba porediti 'visoke' zene i 'niske muskarce' sa ovim rezultatima. mozda da pejstujem to, izgleda da sam nejasna (a bas mislim da jednostavno piskaram)
naravno, jasno mi je šta želiš da kažeš i slažem se, ambicija za penjanjem u piramidi jednaka je kod oba pola. a vidim i da se slažemo oko tehnika, tako da ne znam što se uopšte grudvamo. :lol:ja sam se samo vajkao jer iako teoretski dostupna i muškarcima, tehnika udadbe™ u slučaju jačeg spola™ nije toliko uspešna i zastupljena. što je šteta i nepravda, jab voleo da mogu da se udam za neku gđicu CEO sa mnogocifrenim prihodima, i da onda mirno raduckam neke svoje posliće, bavim se decom, hobistikom i slično. nije fer. :( Edited by Gonzo
Link to comment
naravno, jasno mi je šta želiš da kažeš i slažem se, ambicija za penjanjem u piramidi jednaka je kod oba pola. a vidim i da se slažemo oko tehnika, tako da ne znam što se uopšte grudvamo. :lol:ja sam se samo vajkao jer iako teoretski dostupna i muškarcima, tehnika udadbe™ u slučaju jačeg spola™ nije toliko uspešna i zastupljena. što je šteta i nepravda, jab voleo da mogu da se udam za neku gđicu CEO sa mnogocifrenim prihodima, i da onda mirno raduckam neke svoje posliće, bavim se decom, hobistikom i slično. nije fer. :(
idi u skandinaviju, prica se da je tamo to ok. ako ti ne smeta sto ne mos videti bikiniranu zenu na ulici :Pnpr. moje omiljeno vencanje. jelena k. i bojan k. ako zanemarimo ljubav, verujem da je ona htela da se pozicionira u elitu, a da je on hteo da se u okviru svoje grupe (vec elitne) bolje pozicionira nabavkom kvalitetnog asesoara. kad se brak posmatra iskljucivo kroz interese, onda i motivacija za stupanje u brak kod bata i kod seka potice iz istog izvora: teznje za pozicioniranjem. kod curica da se popnu u sledeci razred, a kod djecaraca da se popnu u okviru razreda. karici su kul za to, posto ima i onaj sto se vencao sa miskovicevom mezimicom. mislim da se muskarci manje udaju, jer je njihova pokretljivost ka gore manja, jer su vec gore, i jer imaju druge efikasnije tehnike na raspolaganju. danas imaju i zene, ali kontam da je jednostavnije ustedeti za silikone pa dohvatiti biznismena.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...