Jump to content
IGNORED

Sta zele zene?


Indy

Recommended Posts

U ovome je suština kukavičjeg jaja zaogrnutog u feminizam.Ako izuzmemo opšte civilizacijske norme (pravo na obrazovanje, rad, političko odlučivanje, itd), baš u gornjem je suština.Ne postoji mogućnost da imaš sve.Ženi su dva deteta do njihovog posle-pubertetskog perioda full time work, s obzirom da je u ogromnoj većini porodica briga o kući™ - tj. veći deo poslova koji se su svakom domaćinstvu obavljaju uz opet veći deo staranja o potomstvu baš na njima.Osmočasovni posao mimo toga, građenje karijere etc nije ništa drugo osim robije. Tako da je u potpunosti legitimno i potpuno razumljivo razmišljanje o sporadičnim/honorarnim/poslovim koji ne zahtevaju puno radno vreme, ili i bez toga, ukoliko su prihodi s druge strane toliki da omogućavaju pristojan život porodice.Ustajanje u 6, vraćanje kući u isto vreme, a onda dolazi ostatak - deca, kućne obaveze, to nije ništa drugo sem najcrnjeg izrabljivanja.Konzumentsko društvo vrši jeziv pritisak na žene, pokušavajući na svaki način da ih ubaci u muške pantalone. I onaj ko tu najviše gubi, su naravno žene.
molim da se rec 'feminizam' upotrebljava uz prethodnu proveru znacenja, te stoga uz duzno postovanje. ne mozes da kazes 'ako izuzmemo pravo glasa itd., sto su civilizacijske norme'. to je civilizacijski korak, al' na stikli, i ogroman je. ne mozemo da ga 'izuzmemo'. sad, da li je vaznija stikla ili korak, naravno da je korak, ali da ne bismo upali u mesijanstvo, nije lose znati i fakte. gde je konzumentsko drustvo? par strana ranije, kampokei je napisao razliku izmedju bargaininga i doing gendera. hocu reci, nije strasno ni menjati drustvo.
Link to comment
  • Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    26

  • Indy

    19

  • gagorder

    18

  • pt 2.0

    18

Top Posters In This Topic

molim da se rec 'feminizam' upotrebljava uz prethodnu proveru znacenja, te stoga uz duzno postovanje. ne mozes da kazes 'ako izuzmemo pravo glasa itd., sto su civilizacijske norme'. to je civilizacijski korak, al' na stikli, i ogroman je. ne mozemo da ga 'izuzmemo'. sad, da li je vaznija stikla ili korak, naravno da je korak, ali da ne bismo upali u mesijanstvo, nije lose znati i fakte. gde je konzumentsko drustvo? par strana ranije, kampokei je napisao razliku izmedju bargaininga i doing gendera. hocu reci, nije strasno ni menjati drustvo.
I sta su zene dobile tim korakom?
Link to comment
I sta su zene dobile tim korakom?
pa ja nekako mislim da sam dobila mnogo time sto mogu da glasam, da se obrazujem, i da izaberem sta ce mi biti prioritet. druga je stvar to sto ne mozes imati sve, odnosno sto ne mozes obe stvari da obavljas 100% kvalitetno. ali to je nekako u prirodi svakog izbora i ne vidim tu nikakvu posebnu nepravdu. ne mislim da je drustvo duzno da zeni obezbedi da ne oseti negativne eksterne efekte toga sto je keva, ali kapiram da je velika vrednost to sto zena moze da izabere nesto drugo umesto majcinstva. tako da: odgovor na pitanje sta su zene dobile je ocigledan onoliko koliko ti je ocigledno da je sloboda izbora vrednost. (i ne otvaram filozofsku raspravu o slobodi, govorim o prakticnim a zivotnim izborima.)(a sto se tice toga da ti se ne dize - spare us the details. to su tvoje privatne stvari.)
Link to comment
Ženi su dva deteta do njihovog posle-pubertetskog perioda full time work, s obzirom da je u ogromnoj većini porodica briga o kući™ - tj. veći deo poslova koji se su svakom domaćinstvu obavljaju uz opet veći deo staranja o potomstvu baš na njima.Osmočasovni posao mimo toga, građenje karijere etc nije ništa drugo osim robije. Tako da je u potpunosti legitimno i potpuno razumljivo razmišljanje o sporadičnim/honorarnim/poslovim koji ne zahtevaju puno radno vreme, ili i bez toga, ukoliko su prihodi s druge strane toliki da omogućavaju pristojan život porodice.Ustajanje u 6, vraćanje kući u isto vreme, a onda dolazi ostatak - deca, kućne obaveze, to nije ništa drugo sem najcrnjeg izrabljivanja.
tovariшч laki, recite nam kako je to biti žena.i majka, dabome. :)
Link to comment

sto volim ove tolerantne sto bi da mi pomognu tako sto ce da me oslobode robije karijere, pa da mogu na miru da se brinem o dvoje dece i cistim kucu usput, sto ionako zelim no ne smem da kazem, jer me blam. lepo je da se vratim u suknju, a ne da me teraju u pantalone. to je em prirodno em tradicionalno :isuse: :isuse: :isuse:

Link to comment
sto volim ove tolerantne sto bi da mi pomognu tako sto ce da me oslobode robije karijere, pa da mogu na miru da se brinem o dvoje dece i cistim kucu usput, sto ionako zelim no ne smem da kazem, jer me blam. lepo je da se vratim u suknju, a ne da me teraju u pantalone. to je em prirodno em tradicionalno :isuse: :isuse: :isuse:
Nadam se samo da svi ne zavrsavamo u toj grupi cool.gif .Pod uslovom da je ono sto se u uvodnom postu tvrdi tacno, ne vidim nista preterano cudno u tome da neko hoce laksi zivot. Posto postoji izbor, a to je jedna od bitnijih stvari u zivotu, ne mogu da kazem da je dzabe kreceno.
Link to comment
Nadam se samo da svi ne zavrsavamo u toj grupi cool.gif .Pod uslovom da je ono sto se u uvodnom postu tvrdi tacno, ne vidim nista preterano cudno u tome da neko hoce laksi zivot. Posto postoji izbor, a to je jedna od bitnijih stvari u zivotu, ne mogu da kazem da je dzabe kreceno.
nisu svi u toj grupi, samo ti velikodusni :fantom: ne vidim ni ja nista cudno sto je takvo stanje. vecina zena pre sto godina nije ni zelela da glasa (sto bi zamarale svoje lepe glave?). vecina zena nije ni zelela da ide u skolu (ko bi uopste to zeleo?). vecina zena u muslimanskim drustvima voli sto je pokrivena (to je ionako njihov izbor). odlican argument, vecina tako zeli, sto bismo im nametali nesto protiv njihove volje, zar ne?
Link to comment
pa ja nekako mislim da sam dobila mnogo time sto mogu da glasam, da se obrazujem, i da izaberem sta ce mi biti prioritet. druga je stvar to sto ne mozes imati sve, odnosno sto ne mozes obe stvari da obavljas 100% kvalitetno. ali to je nekako u prirodi svakog izbora i ne vidim tu nikakvu posebnu nepravdu. ne mislim da je drustvo duzno da zeni obezbedi da ne oseti negativne eksterne efekte toga sto je keva, ali kapiram da je velika vrednost to sto zena moze da izabere nesto drugo umesto majcinstva. tako da: odgovor na pitanje sta su zene dobile je ocigledan onoliko koliko ti je ocigledno da je sloboda izbora vrednost. (i ne otvaram filozofsku raspravu o slobodi, govorim o prakticnim a zivotnim izborima.)(a sto se tice toga da ti se ne dize - spare us the details. to su tvoje privatne stvari.)
Ta lepo me pitala gospodica nisam imao pojma da je rajcabilno to sto pise. Da se "obrazujes" ili dobiti diplomu i posle rintati na besmislenim poslovima i u kuci ili da se "obrazujes" i ulovis muza na odgovarajucem drustvenom polozaju? Kakve to veze ima sa pravom glasa? Elem uocljivo je na vecini fakulteta muskarci su ispali iz ovog prvog dela trke zamorcica tako da ce mnogim doktoricam i mastericama ostati automehanicari vodoinstalateri dok ce celave bakije sa vise kapitala pokupiti sponzoruse sa srednjom uzaludnom. Sa sedam milijardi jedini je spas odlaganje materinstva do kraja za bar polovinu zena do prestanka ovulacije.
Link to comment

zene u americi pre svega zele materijalnu sigurnost i SUV za voznju po susedstvu dok na mobilnom ugovaraju dzim za pudlicu.deca su dosadna i galame, pas je novo kucno bozanstvo, simbol srece i stabilnosti. ako muz ode, ostaje pas. ako je seks los opet je tu pas. pogledajte recimo dating sajtove na kojima 60-70% zena drzi svoje slike sa psom. skupljanje psecih govana u kesu je nova potvrda visoke civilizovanosti.

Edited by 3opge
Link to comment
zene u americi pre svega zele materijalnu sigurnost i SUV za voznju po susedstvu dok na mobilnom ugovaraju dzim za pudlicu.deca su dosadna i galame, pas je novo kucno bozanstvo, simbol srece i stabilnosti. ako muz ode, ostaje pas. ako je seks los opet je tu pas. pogledajte recimo dating sajtove na kojima 60-70% zena drzi svoje slike sa psom. skupljanje psecih govana u kesu je nova potvrda visoke civilizovanosti.
Daleko smo mi od toga jos jednu generaciju tj 10 godina u ovijem nasim pasivnim krajevima. PSKo kaci onda onolike slike macaka po Internetu?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...