Jump to content
IGNORED

Sta zele zene?


Indy

Recommended Posts

Jeste mnogo lose u toj Ameriki, narocito ako u istoj ne uspes, onda se vratis u svoj rodni kraj pa otale prosipas generalizacije tipa "pas je novo kucno bozanstvo, simbol srece i stabilnosti" dok ti oko prepunjenog kontejnera ispred kuce/zgrade u kojoj zivis zavija copor pasa lutalica( simbol "slobode" i antikonzumerizma ).

zene u americi pre svega zele materijalnu sigurnost i SUV za voznju po susedstvu dok na mobilnom ugovaraju dzim za pudlicu.deca su dosadna i galame, pas je novo kucno bozanstvo, simbol srece i stabilnosti. ako muz ode, ostaje pas. ako je seks los opet je tu pas. pogledajte recimo dating sajtove na kojima 60-70% zena drzi svoje slike sa psom. skupljanje psecih govana u kesu je nova potvrda visoke civilizovanosti.
Edited by MarlaSinger
Link to comment
  • Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    26

  • Indy

    19

  • gagorder

    18

  • pt 2.0

    18

Top Posters In This Topic

Jeste mnogo lose u toj Ameriki, narocito ako u istoj ne uspes, onda se vratis u svoj rodni kraj pa otale prosipas generalizacije tipa "pas je novo kucno bozanstvo, simbol srece i stabilnosti" dok ti oko prepunjenog kontejnera ispred kuce/zgrade u kojoj zivis zavija copor pasa lutalica( simbol "slobode" i antikonzumerizma ).
marla, kupi psa.
Link to comment
Da se "obrazujes" ili dobiti diplomu i posle rintati na besmislenim poslovima i u kuci ili da se "obrazujes" i ulovis muza na odgovarajucem drustvenom polozaju? Kakve to veze ima sa pravom glasa? Elem uocljivo je na vecini fakulteta muskarci su ispali iz ovog prvog dela trke zamorcica tako da ce mnogim doktoricam i mastericama ostati automehanicari vodoinstalateri dok ce celave bakije sa vise kapitala pokupiti sponzoruse sa srednjom uzaludnom. Sa sedam milijardi jedini je spas odlaganje materinstva do kraja za bar polovinu zena do prestanka ovulacije.
ako ja razumem sta si ti ovde napisao ...izgleda da je za to potrebna zivotna skola koju, na zalost ili na srecu, nemam.prvi deo jos i pratim. relativizuje se benefit koji imam od toga sto sam druga generacija zena u familiji koja je naucila da pishe pre nego sto je dobila menstruaciju. i poslednja recenica mi je donekle jasna: ima nas 7 milijardi, pa zato nisam rodila potomka u 21. ovo izmedju je neka ogorcenost na bakije, vodoinstalatere, automehanicare, celave frajere (sto me narocito zbunjuje) i zene sa diplomom (sto je bas zanimljivo, mislim, kao pojava, kad se sve uzme u obzir ...). hevi je to mnogo za mene, odoh na kozmetiku.
Link to comment
Da se "obrazujes" ili dobiti diplomu i posle rintati na besmislenim poslovima i u kuci ili da se "obrazujes" i ulovis muza na odgovarajucem drustvenom polozaju? Kakve to veze ima sa pravom glasa? Elem uocljivo je na vecini fakulteta muskarci su ispali iz ovog prvog dela trke zamorcica tako da ce mnogim doktoricam i mastericama ostati automehanicari vodoinstalateri dok ce celave bakije sa vise kapitala pokupiti sponzoruse sa srednjom uzaludnom. Sa sedam milijardi jedini je spas odlaganje materinstva do kraja za bar polovinu zena do prestanka ovulacije.
ljudima koji izgovaraju rečenice kao ove tvoje bi feminizam danas trebalo da se pozabavi. ne ženama.u zemlji srbiji koja proizvodi ništa i razvija ništa većina poslova je, šire gledano - besmislena. kako se penješ ka vrhu poslovne hijerarhije shvataš/saznaješ da se poslovi na kraju rade prilagođenjem zakona, pravila igre,... svega ostalog onome što se dogovore u vrhu partijski drugari. to obesmišljava muške, kao i ženske poslove i sposobnosti. na kraju balade stoji burazer u špicastim cipelama koji će u svoj blekberi umeti da ukuca pozivnu kombinaciju do drugog burazera i posao će biti završen. bilo koji posao i ma kako da je njegov stručni deo prethodno odrađen.društveni položaj, kada se sve to zna, jedna je krajnje sumnjiva kategorija, na koju se lože samo nesrećnici i ambicioznije sponzoruše.ostaje, dakle, novac sa početka priče. meni se čini da se ljudi lože na novac najčešće iz jednog od sledećih razloga. veruju da novcem: - kupuju status- kupuju sigurnost- kupuju slobodu- kupuju ljubavspadam u 3. kategoriju i, sa tim povezano, delimično u 2. samo delimično, jer sam, živeći kako sam mogla ili morala do sada, uočila da te sigurnosti nema.
Link to comment
ako ja razumem sta si ti ovde napisao ...izgleda da je za to potrebna zivotna skola koju, na zalost ili na srecu, nemam.prvi deo jos i pratim. relativizuje se benefit koji imam od toga sto sam druga generacija zena u familiji koja je naucila da pishe pre nego sto je dobila menstruaciju. i poslednja recenica mi je donekle jasna: ima nas 7 milijardi, pa zato nisam rodila potomka u 21. ovo izmedju je neka ogorcenost na bakije, vodoinstalatere, automehanicare, celave frajere (sto me narocito zbunjuje) i zene sa diplomom (sto je bas zanimljivo, mislim, kao pojava, kad se sve uzme u obzir ...). hevi je to mnogo za mene, odoh na kozmetiku.
Benefit kakav takav jos postoji u zemlji gde vecina zavrsi fakultet po ceni polovnih kola, ali kao sto primeti point to se dodatno ponistava ovdasnjim poslovniim obicajima.pitanje dokle ces odlagati radi "karijere"kakva ogorcenost necu se ja udavati ispod svog socijalnog i obrazovnog sloja ovo je statistika iz amfiteatara osim na par fakulteta.
Link to comment
kakva ogorcenost necu se ja udavati ispod svog socijalnog i obrazovnog sloja ovo je statistika iz amfiteatara osim na par fakulteta.
daj izvore. mislim, tu statistiku. Edited by gagorder
Link to comment
daj izvore. mislim, tu statistiku.
Mislim da je cak i gori disparitet u amfiteatrima nego sa diplomiranjem, ima dosta onih koje odustanu na poslednjim godinama zbog porodice i nemastine. Posebno je Bolonja idealna za zene. Dr. Zorica Mršević, Savetnica za pitanja ravnopravnosti polova OEBS-a u SrbijiStatistički gledano, da od diplomiranih stručnjaka u Srbiji godišnje tu diplomu stekne 60% žena, dakle više od muškaraca. To je jedan vrlo važan podatak. Ne mogu da kažem da su žene obrazovanije od muškaraca jer je to novi trend, a svih ostalih decenija pre toga više je bilo univerzitetski obrazovanih muškaraca, ali danas je tako već par godina. To je da kažem jedan vrlo važan rezervoar budućih stručnjaka, profesionalki, političarki i onih koji će donositi odluke.
Link to comment
Dr. Zorica Mršević, Savetnica za pitanja ravnopravnosti polova OEBS-a u SrbijiStatistički gledano, da od diplomiranih stručnjaka u Srbiji godišnje tu diplomu stekne 60% žena, dakle više od muškaraca. To je jedan vrlo važan podatak.
sta ti onda govori podatak da od svih tih diplomiranih studenata posao u struci dobijaju vecinom muskarci (iako ima vise diplomiranih zena)?
Link to comment
'udavanje ispod svog socijalnog statusa?'molim vas, je l' se mi ovde salimo? staleska segregacija kao posledica feminizma? hocemo li izistinski da raspravljamo o toj tezi?
samo ti raspravljajm soferi su vec razgrabljeni:)) U ludim devedesetim uz izgibije na frontu i bezanjem od vojske se zesce smanjila kolicina kandidata i nije se oporavio no se pogorsalo. biti single nije vise stvar izbora vec surova norma. u narednih deset godina ce zene sefovi biti takodje norma.
Link to comment
sta ti onda govori podatak da od svih tih diplomiranih studenata posao u struci dobijaju vecinom muskarci (iako ima vise diplomiranih zena)?
Da su muskarci sposobniji u trazenju posla i u svakom slucaju gde je neka kompeticija u pitanju cak i sa zakonskim hendikepima kao propisani broj poslanica.
Link to comment
sta ti onda govori podatak da od svih tih diplomiranih studenata posao u struci dobijaju vecinom muskarci (iako ima vise diplomiranih zena)?
kod nas na institutu je ovo velika tema. phd studenata je oko 40(z):60(m), a onda na narednim nivoima hijerarhije (postdok, junior principal investigator, principal investigator, professor) ima sve manje i manje, da bi u board of directors bili samo muskarci. posle dosta lomljenja oko toga da li da m-z kriterijumi za zaposljavanje budu razliciti odlucili su da ne budu, izuzev sto se zenama porodiljska odsustva ne racunaju u staz, da ne bi ispalo da objavljuju manje u istom vremenskom roku a u stvari su samo bile na odsustvu. ali imaju problem sa kandidatima, tj. na malo koju visu poziciju se prijavi vise od 10% zena. trenutno su napori uglavnom u tom smeru, da se postojece obrazovane zene nekako animiraju da se prijave na nove pozicije. ono sto je mene iznenadilo je bio razgovor sa phd koleginicama o tome. ispalo je nekako da vecina, iako zeli da zavrsi doktorat, ne zeli da se bavi naukom. vecina zeli da provede radni vek komunicirajuci sa zivim ljudima vise nego sa kompjuterom, i ne svidja im se usamljenost koja ide uz nauku. to jest, to je razlog koji one navode, a uvek mogu da postoje i razna drustvena strujanja koja nesvesno uticu na takve stavove. meni je tu zanimljivo sto u ovom slucaju dolazi do neke vrste samoselekcije, pre nego selekcije od strane onoga ko daje posao. i naravno, jako mi ide na ruku ako bude neki positive discrimination policy kad se ja budem zaposljavala.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...