Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

nis izbacio novi program lojalnosti (ne znam kako stoje sada superkarticom)

 

pojavio se kompijuteras i izracunao da je usteda buljson :lol:

 

 

12715527_1121024737942098_65981337019955

 

 

 1000 dinara kupovine = 15 bodova, odnosno 15 dinara u sledećoj kupovini? Cena kartice 180 dinara, to je oko 10.000 dinara kupovine, da bih samo otplatio karticu, odnosno da mi se vrati uloženo u karticu, 10.000 = cca 80 litara ultra dizela. Sa 80 litra dizela, sa mojim autom koji prosecno troši ispod 5 litara, a uzećemo da troši 5 litara/100km, ja prelazim oko 1600km. Znači, ja treba da predjem 1600km samo da bih otplatio karticu. Godisnje prelazim do 10.000km. Ostaje 8400km kad oduzmem ulozeno u karticu, to je oko 400 litara goriva, što iznosi oko 50.000 din kupovine. Uzimam uvek za manje od 9000 dinara, tako budzet dozvoljava, i nema šanse da stane u rezervoar više od 6000 dinara u gorivu, znači imam nivo "srebro". Za 50.000. dinara kupovine, ostvaricu 750 bodova. Što znači da mi je ušteda u prvoj godini 750 dinara, a u svakoj sledecoj 900 dinara. Dolazim do zaključka da mi se ne isplati i da nije akcija za svakodnevnog prosečnog potrošača. ps. To ne znači da neću i dalje uzimati gorivo isključivo na NIS. pumpama. Pozdrav!

 

Link to comment

Meni je na Eko uvek pokazivao najveću potrošnju, ali mislim da je to do naštimanog pištolja. Auto je inače išao lepo.

 

I meni je islo sve lepo ali ne moze mi trositi 11-12 litara pa sve da je -20 napolju i da prelazim po kilometar u najduzoj voznji, a nije bilo ni jedno ni drugo. Jednostavno, sa punim rezervoarima presao 450 i 420km a trenutno sam na malo ispod pola i presao 320, skoro sve gradska voznja. Neki zajeb je bio, mozda ta kradja pomocu pistolja, jebem li ga...

Link to comment
  • 4 weeks later...

nis izbacio novi program lojalnosti (ne znam kako stoje sada superkarticom)

 

pojavio se kompijuteras i izracunao da je usteda buljson :lol:

 

 

12715527_1121024737942098_65981337019955

 

Kartica se dobija za dž ako sipaš za 4000 i više, ja uzeo, neće da se baci.

 

 

uzimas obican ed ili ultra?

 

ja kombinujem, običan uzimam za po gradu, ultra sipam kada idem negde dalje

Link to comment

i ja sam tako mislio dok nisam sipao avio dizel na EKO pumpi u nisu, imao sam istorijski nisku potrosnju. samo se pitam da li je i to gazpromov dizel ili ga jos vuku iz grcke/makedonije. vrlo me po nacinu rada motora i tome koliko trosi podsetio na letosnji makedonski ED koji je spektakularan, ne samo zbog cene nego i zbog 20% nize potrosnje...

Link to comment

par rezervoara pre ovog sam sipao na eko-u po beogradu i ništa specijalno se nije dogodilo. po potrošnji je bio daleko slabiji od molovog i ovog nisovog

Link to comment
  • 3 weeks later...

Uzeo od jednog poznanika 50 litara benzina iz Bosne, 110din u odnosu na ovih ~125 kod nas. Sipao na skroz prazan rezervoar, presao 656km sto je 7.62 na 100km. Isao 3 puta do aerodroma i nazad, ali prosecnom brzinom oko 140km/h sto nikako nije ekonomik potrosnja, a terao sam i do skoro 190 kad sam testirao da vidim koliko Astra moze da povuce sa zimskim gumama, cenim da je tu trosio jedno 25 litara :D Sad cu opet bosansko gorivo ali samo po gradu, bas da vidim neki prosek gradske voznje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...