Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

On 19.12.2021. at 0:05, Barti66 said:

Odlična je to guma, prvenstveno za mokro, bljuzgu ali i za sneg...malo lošija na suvom, pandan BF Goodrichu G force winter.

Testirana i na svežepadajućem snegu i na bljuzgi i za sad sam oduševljena. Hvata se za sneg kao da je lepljiva i diže kola preko hrpe, ukopava se u mestu prilikom kočenja,  prati volan u 1 mm, auto ne leluja nimalo.

Vozila po autoputu u nedelju i juče i danas ceo dan po Beogradu. ostalo je da vidimo hoće li se tako lepo ponašati i na Zlatiboru :)

  • +1 1
Link to comment

Bome nisam nešto bio oduševljen mojim Kleber Krisalp 16icama kad je bio onaj prošli sneg, doduše moja ulica je jeziva ali sam imao i problema pri isparkiravanju i tokom spore vožnje je bilo lelujanja. 3 godine stare a nisam prešao više od 10.000km na njima, ako i toliko.

Edited by Sammael
Link to comment
7 minutes ago, Valkyrie said:

...ostalo je da vidimo hoće li se tako lepo ponašati i na Zlatiboru :)

Da me ne shvatis pogresno :): nisu se gume ponasale kako treba, lepo i kako gumama dolikuje, nego si se ti ponasala, one su samo slusale...

U svakom slucaju bolje imati dobrijetm gume od losijih, ma sta to znacilo i ma sta navijaci navijali, ali kada se radi narocito o snegu i ledu, desavanja idu iz glave, ma sta ko tvrdio i ma koliko bio ubedjen da je шофер #1 u celom poznatom univerzumu...

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
13 minutes ago, Sammael said:

Bome nisam nešto bio oduševljen mojim Kleber Krisalp 16icama kad je bio onaj prošli sneg, doduše moja ulica je jeziva ali sam imao i problema pri isparkiravanju i tokom spore vožnje je bilo lelujanja. 3 godine stare a nisam prešao više od 10.000km na njima, ako i toliko.

spacer.png

  • Haha 1
Link to comment

Ja vozio i Audija i Kugu ovih dana po snegu i poledici. A4 ima neke novije Matador sa bas dobrom sarom i nisam primetio nikakve probleme, dok Kuga ima matore gume, 2012. godiste, sve Continental i dve Fulda ili Kleber ili neka tako solidna marka ali su od 5 do 6mm sara i tu je bilo borbe par puta, sitnih proklizavanja. Doduse, stoji ovo da je sve do vozaca, sa Kugom sam se par puta malo zaleteo a ipak je to dzipic od 2 tone, nije bas da je samo do kvaliteta guma.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Tauruske položile test po ovom kijametu. Izlazak-ulazak na zatrpanim parkinzima, vožnja po bljuzgavici, brdovito/zavojito, kočenje.. - sve bez proklizavanja i šlajdranja. Podrazumijeva se da je brzina bila prilagođena uslovima na putu.

 

@Sammael Moguće je da su ti se plastificirale, tj. izgubile elastičnost. Meni su nedavno zamijenjenje Sava Eskimo počele da proklizavaju pri polasku na uzbrdici na hladnom asfaltu, iako je izgledalo da imaju više od onih zakonskih 4mm dubine šare.

Link to comment
3 minutes ago, Sammael said:

@autsajder Da li je to nekako proverljivo kod vulkanizera?

 

90% vulkanizera ce ti reci "U bato, ne valja ovo nista..mora da se menja..evo igrom slucaja imam bas ove nove na akciji, ugradnja i balansiranje dzabe".

 

Nakon tri godine zaista ne bi smelo da se desi da su gume vec "izvapile". 

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, SNARC said:

 

90% vulkanizera ce ti reci "U bato, ne valja ovo nista..mora da se menja..evo igrom slucaja imam bas ove nove na akciji, ugradnja i balansiranje dzabe".

 

Nakon tri godine zaista ne bi smelo da se desi da su gume vec "izvapile". 

 

Imam sreću da imam dobrog vulkanizera kod koga čuvam gume i koji ne radi takve stvari, čak i kad može da mi nešto novo uvali on predlaže jeftinija rešenja.

 

Ma znam, zato mi je i čudno. Šare su OK, nisam merio dubinu ali zaista nisu imale gde i kad da se istroše. Auto kupljen u maju 2018, gro putovanja sam odradio 2018. i 2019. na leto. Najveći deo 2020. i 2021. proveo parkiran ispred zgrade jer korona i rad od kuće.

Link to comment

Sve i da su se plastificirale,morale bi da cupaju kad se isparkiravavas. Ako pobegnu parafini iz gume to bi trebalo da se oseti kod kocenja i pri malo vecim brzinama, ne kad bukvalno milis po putu. 

Link to comment
7 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

@Sammael

ček, pa ti pišeš o all season gumi?

ako je odgovor da, vreme im je za zamenu 

 

Ma jok, zimske. Ne bih nikad uzimao all season.

 

@SNARC Čupale su, ali sam baš morao da nagarim gas, mnogo više nego što se sećam da je ranije bio slučaj. A onda niz moju ulicu bukv ko svinjče na ledu, baš mi nije bilo svejedno.

Link to comment
42 minutes ago, gone fishing said:

pa ako si vozio zimske gume leti na 40 u ladu, kada je temp asfalta 60, nije čudno ako se gazeća površ gume plastificirala

 

Aman odakle vam to :D auto je uzet 2018, leti sam vozio s letnjim, to sam napisao samo da ilustrujem koliko sam malo zimske zapravo rabio.

Link to comment
8 minutes ago, Sammael said:

Ma jok, zimske. Ne bih nikad uzimao all season

Pa što si se onda nadovezao na mene kad sam ja pisala o svojim All Season klaberkama?

[AV]Vi ste zlonamerni, go$podine[/AV] 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...