Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

2 hours ago, Zli Gli said:

Ja vozio i Audija i Kugu ovih dana po snegu i poledici. A4 ima neke novije Matador sa bas dobrom sarom i nisam primetio nikakve probleme, dok Kuga ima matore gume, 2012. godiste, sve Continental i dve Fulda ili Kleber ili neka tako solidna marka ali su od 5 do 6mm sara i tu je bilo borbe par puta, sitnih proklizavanja. Doduse, stoji ovo da je sve do vozaca, sa Kugom sam se par puta malo zaleteo a ipak je to dzipic od 2 tone, nije bas da je samo do kvaliteta guma.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

Ja sam danas moje 2.5 tone cepao bez problema, ni trunke proklizavanja... Sa Mišelinkama od prošle godine... :)

 

Milsim da ipak ima baš puno do guma, ali pre svega do starosti i šare...

Link to comment
6 minutes ago, Valkyrie said:

Pa što si se onda nadovezao na mene kad sam ja pisala o svojim All Season klaberkama?

[AV]Vi ste zlonamerni, go$podine[/AV] 

 

Nemoguće, a tako dobroćudno delujem na avataru.

 

:wicked:

  • Wub 1
Link to comment

Može plastifikacija da ubije celu gumu i posle 2,3 sezone, moje iskustvo sa Tigar Winterama svojevremeno, prve sezone i nekako, sledeće već drastično lošija...šara full, prešle 10k, od tada zajebi Pirot.

Tih godina sam vozao i Yokohamu čisto letnju i bila je bolja po snegu i ledu od Wintere jedno 5x na istom vozilu.(doduše i 6,7x skuplja ali ipak letnja)

Doduše, možda su u mđvr napredovali sa smesom ali ipak neka hvala.

Link to comment

Verovatno vise utice starost gume nego sara, vozio sam pre Vredestein gume sa mozda 5mm sarom ali par godina stare i cupale muski. Ove Matador su 2018. a imaju i 7+mm dok su na Kugi prosek 5.5mm ali sam se i zaletao kao mlad majmun par puta, posteno. Mada mi se desavalo i sa gumama od skoro 10 godina da bude sve super, verovatno ima veze i gde i kako su skladistene.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
28 minutes ago, Zli Gli said:

verovatno ima veze i gde i kako su skladistene.

Ima: kome je do guma i ukoliko ih ne satire kilometrazom, a menja ih leto/zima, mora da ih neguje, jebiga...

Znaci, u jesen/prolece kada se gume smenjuju, glicerin, cetka, premaz i skladistenje na suvom i hladnom mestu... :) 

U unutrasnjost gume se naspe malo talka...

Ovako se, kada se izvede matematika, isplati kupiti bas, bas gume, i ako su skuplje, jer em znaju da potraju, em se skupo placena guma na kraju isplati...

Za lagerovanja kod vulkanizera nisam siguran da imaju smisla, mada cujem da to ulazi u modu, ali sumnjam da ih tamo maze i paze..

  • +1 1
Link to comment

Zbog toga je važna priprema za zimu sa odgovarajućom opremom i učenje ključnih pravila za postupanje na putevima prekrivenim snegom. Zimske gume su prvi uslov!

 

Moraju biti postavljene na sva četiri točka. Habanje i pritisak se moraju redovno pratiti uz pomoć vašeg pouzdanog servisera guma, ali ni to nije dovoljno.

 

Sledeći jednostavni saveti mogu biti od ključne važnosti da biste bili sigurni da ćete se vratiti kući bezbedno.

 

https://adam.co.rs/voznja-po-snegu-pet-zlatnih-pravila/

Link to comment

Biće da sam se istripovao ili je onomad bilo više leda, ali danas sve normalno, čak sam lagano i bez problema u rikverc išao po krstaškim sokacima.

 

Fascinantno mi je da na Krstu baš ništa osim glavnih pravaca nije očišćeno, 3 dana nakon što je prestao sneg.

Link to comment
On 13.1.2022. at 9:53, SNARC said:

U brate, ala je smorio @adam , zvuci kao ono uputstvo u pakovanju lekova

 

I pun kontradikcija

 

Quote

Nizbrdica prekrivena snegom je uvek veoma rizična. Nisko prianjanje, upareno sa masom vozila, izaziva inerciju i izaziva neku vrstu “efekata klizanja” koji smanjuje put kočenja.

 

Quote

U slučaju gustog snega, bolje je ne gaziti tragove drugih automobila. Na svežem, obilnom snegu formiraju se tragovi koji ograničavaju manevre i „drže“ automobil sprečavajući ga da se kreće u neželjenom pravcu.

 

 

:laugh:

Link to comment
  • 7 months later...

Elem,Sava Eskimo ice.Ima li ko iskustva?Imam zimske tockove od trotineta na Skodi,185/60/R15.Malo mi frka ako uzmem Imperial Snow Dragon da na tako uskim gumama bude zanosenja na mokrom.Imao sam ih na proslom autu ali 215,dosta sira guma,stabilnija.Sava mi dodju ok sa cenom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...