Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

1 hour ago, Tpojka said:

All season il' zimske tokom zimskog perioda pro i con?

Zimske. Pro jer su zimske, treba da te čupaju iz snega, leda i bljuzge ali i da idu kako treba po suvom pri negativnim temperaturama. Con: nema.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Tpojka said:

All season il' zimske tokom zimskog perioda pro i con?

Ja definitivno prelazim na all season. Preporučio mi prijatelj "gumar" i dosta mi je nosi-skidaj-stavljaj. 

Računam kod mene ima smisla, uglavnom grad i očišćeni putevi. Tamo gde mora, staviću lance. 

Naravno, kod nekoga znači i to više što daju zimske. 

  • +1 3
Link to comment
  • 3 weeks later...

Vidim bila se povela debata ranije oko zimske vs. all season i mislim da je Michelin rijesio tu dilemu (barem za vecinu ljudi u gradskoj voznji): Michelin CrossClimate 2.

 

Ja sam ove stavio na zenin SUV posto su prethodne Pirelli Scorpion Verde bile smece i zasad sam veoma zadovoljan, iako je tek pocela jesen.  Ove su all season, ali imaju ovu traktorsku saru koja grabi snijeg i pakuje ga, i tema povecav tranje (snijeg na snijeg). Iako all season, imaju onu zimsku oznaku i (barem u Americi i Kanadi) legalne su za prelaz preko predjela gdje su zimske gume obavezne u zimskim mjesecima. Ne znam da li bih bas krenuo u brdske predjele s njima, ali mislim da je za ogromnu vecinu ovo dobar kompromis.

 

michelin-crossclimate-2-2.png

 

 

Michelin CrossClimate 2 Review - Snow & Ice - YouTube

 

 

 

Edited by Peter Fan
  • +1 1
Link to comment

@Peter Fan daluju da su dobre za sneg. Takve slicne sare je ranije imao Vredestein.

 

Pazi samo kada vozis po velikoj kisi, letnji pljusak. Mislim da takve gume mogu da imaju akvaplaning  pri manjim brzinama. Kao i vecina slicnih guma, fale im kanali na odvodjenje vode tipicne za letnje gume

ckk4vzf550n6k01jpfge7zvoi-4w-240-3528706

 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...