Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

1 minute ago, renne said:

 što ne bismo imali?

nije ovo kalifornija

 

Pa ja pitam drugaricu sto ne kupis all season ona mi kaze da moraju bas zimske 

 

Izvini, kod mene je na sat ipo sneg. Kod nas su 3 godisnja doba trenutno na sve cetiri strane

 

 

Link to comment

Bude bar malo snega i leda svake godine, letnje tu nemaju sta da traze... makar na pogonske tockove treba staviti zimske ili all season, to je minimum sto moze da se odradi.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

E pa danas mi namestili kod Adama nove 4 Kleberke AS. Kad su skinuli stare, pokazalo se da mi treba i reglaža trapa pa sam neplanirano fasovala kanal. 

Malo sam se provozala tako ponovljena, utisak je čudan za sad, kao da vozimo i Ford i ja utegnuti u neki korset. Videću za neki dan kad sve "legne". 

 

Lepa je šara baš

spacer.png

Edited by Valkyrie
  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
3 hours ago, Valkyrie said:

E pa danas mi namestili kod Adama nove 4 Kleberke AS. Kad su skinuli stare, pokazalo se da mi treba i reglaža trapa pa sam neplanirano fasovala kanal. 

Malo sam se provozala tako ponovljena, utisak je čudan za sad, kao da vozimo i Ford i ja utegnuti u neki korset. Videću za neki dan kad sve "legne". 

 

Lepa je šara baš

spacer.png

Sigurno su ok za Srpske zime,leti samo pazljivo ako su jake kise,slabije sklanjaju vodu od pravih letnjih guma.U zdravlju da ih vozis.

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Valkyrie said:

E pa danas mi namestili kod Adama nove 4 Kleberke AS. Kad su skinuli stare, pokazalo se da mi treba i reglaža trapa pa sam neplanirano fasovala kanal. 

Malo sam se provozala tako ponovljena, utisak je čudan za sad, kao da vozimo i Ford i ja utegnuti u neki korset. Videću za neki dan kad sve "legne". 

 

Lepa je šara baš

spacer.png

Odlična je to guma, prvenstveno za mokro, bljuzgu ali i za sneg...malo lošija na suvom, pandan BF Goodrichu G force winter.

Zorglub:

Spoiler

Kada vozila moraju biti opremljena „zimskim gumama“?

Već smo citirali stav 4. člana 113. i rekli da on predviđa da u periodu od 1. novembra do 1. aprila vozila moraju biti opremljena zimskom opremom ako se zbog vremenskih uslova na kolovozu nalazi sneg, led ili poledica a da van navedenog perioda vozila mogu biti opremljena zimskom opremom.

Ali navedeno ne znači da vozila na koja se ove odredbe odnose (putnički automobili, vanovi, kombi vozila, autobusi i kamioni) moraju uvek u navedenom periodu od 1. novembra do 1. aprila imati na svim točkovima pneumatike za zimsku upotrebu, već je to obavezno samo kada se zbog vremenskih uslova na kolovozu nalazi sneg, led ili poledica.

Znači, u toku zime, ako na kolovozu nema snega, leda ili poledice na vozilu mogu biti i „letnje gume“, s tim što moram naglasiti da se to čini sa rizikom, jer takav pneumatik ima mnogo slabija trakciona svojstva na niskim temperaturama. Jednostavno rečeno, nije bezbedan za korišćenje po hladnom vremenu.

A kako je rečeno da u periodu od 1. aprila do 1. novembra vozila mogu biti opremljena zimskom opremom, „zimske gume“ mogu biti montirane na vozilu i u letnjem periodu.

Poenta ovog dela priče je da, niko ne može da vas kazni samo zato što zimi na vozilu nemate pneumatike za zimsku upotrebu, čak ni 1. januara, već je uslov za to da se na kolovozu u tom trenutku nalaze sneg, led ili poledica.

.

Edited by Barti66
  • Hvala 1
Link to comment

@Barti66 Downvote nije zbog nepravilno citiranog debilnog zakona, downvote je zbog rečenice:

 

On 17.12.2021. at 0:25, Barti66 said:

Ma mogu i letnje ako nema padavina, poledice i ne učestvuje u nekom sranju na putu...

 

I onog "Ma..." zbog koga će novi vozač da olako prihvati ovakav predlog.

 

Moje iskustvo je jasno: nemojte biti jebeni idioti - zimi vozite na zimskim gumama.

  • +1 1
Link to comment

Nisi ti mene baš razumeo, ok nisam omalao ili akcentovao "Ma...", greška moja, a mso sam na prethodni post u vezi AS guma.

Da pojasnim ukratko, lično ne preporučujem čak ni AS gume a kamo li letnje pa bilo to i u gradskim uslovima, jednostavno zimske temperature to ne dozvoljavaju a ne samo led i sneg. AS su neki kompromis za vozače koje kad kad sednu zimi u kola, svi ostali bi po meni morali koristiti zimulje.

Razlika je drastična bez dileme.

Naravno sve to bez obzira i na zakon koji dozvoljava upotrebu letnjih u zimskom perioodu.

 

Edited by Barti66
  • +1 2
Link to comment

Pređoh sa Save Eskimo na Taurus All Season. Završio sve u Beo-Car centru kod IMT-a za 30 minuta, prodaja guma i montaža na licu mjesta, nije gužva u boksovima, ne mora da se zakazuje. Plus za uslugu i povoljnu cijenu.

 

Prvi utisci su da se auto veoma umekšao i utišao, nema kloparanja na neravninama niti onoliko cvrčanja po kabini. Koliko malo vozim, i ove će da izgube performanse od starosti daleko prije nego što se potroše.

 

Kaže djevojka za kasom da su imali problema da objasne ljudima da su Tigar, Taurus, Riken i Orium jedno te isto. Smislili su da ih diferenciraju razlikom u cijeni od par stotina dinara, ali sad troše još više vremena na objašnjenja da one jeftinije nisu falš niti kopija..

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...