Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

Posle punih 5 godina na Henkok all season gumama, red je došao da se zamene. Čak zadnje i nisu toliko loše obzirom otkad su na autu. 

175 65 14, Klio 2, šta mi preporučujete obzirom da se nisam jebavao sa vulkanizerima ič? 

Link to comment

Testirane juče i danas Tigar All Season i prezadovoljan sam, očekivanja su mi bila skromna ali lagano me izvukle iz snega od bar 30cm koji je grtalica nabila pod i oko kola, uzbrdo isto po poluočišćenoj ulici bez ikakve frke, za grad nemam šta da zamerim, a na planinu ne planiram. Iskrena preporuka, a sticajem okolnosti mislim da su i po ceni na samom dnu za ovu vrstu guma.

Link to comment

 

dobro nije baš 1/1 kopija ali liči a kako su cross climate najbolje ocenjene all season gume na tržištu, i tigar aka orion aka taurus ista guma različitog naziva, sličnog dizajna ne može biti loša ;)

- a po testovima all season gume su superiornije u odnosu na zimske i letnje po suvom i mokrom kolovozu na niskim temperaturama, zimske su jedino bolje kada na putu ima rastresitog snega, što bi značilo da su idealne za bg i vojvodinu, za brdske predele je bolja wintera

 

  • +1 1
Link to comment

Ja montirao greskom na Kugu napred letnje misleci da su zimske ili all season, neke Barum 4x4 sa oznakom M+S. Kakav zajeb, dva dana klizanja kao bambi, juce zamalo u kanal upao. Danas idem da menjam, napred Kontinentalke koje su sad nazad a nazad neke Bridzstonke od 4.5mm ali zdrave i mlade, posluzice dok se ne proda.

Audi i Citroen sa zimskim peglaju lagano. Nisam nikad testirao zimi neke all season a imam zelju, bice prilike i za to. 7c0891083e82f724a88626613990b79e.jpg

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
36 minutes ago, Zli Gli said:

Nisam nikad testirao zimi neke all season a imam zelju, bice prilike i za to.

 

Jednostavno nemoj osim ako neces namerno da se petljas sa nekim osiguranjem. Ja sam imao jedne godine neke Pirelli All Season, na vecini testova u top 3 all season guma i ekstremno nisam bio zadovoljan.

 

Link to comment

Sad ste me bacili u rebus :sad:

M+S je blato i sneg, nije nužno all season tj. vode se kao “slabije” nego klasična zimska? 
 

Kao da smo na Aljasci - all season su za naše snegove više nego dovoljne (mislim na gradsku vožnju bez planinarenja). 
 

Moram overiti te zimske Tigrice onda. 

  • +1 1
Link to comment

Tigritj wintera ti je za nase zime, nase puteve, prosek plate i ono kako normalan covek treba da vozi zimi, puska od gume. 

 

Nisam bio u prilici da se pozalim na njih..preporuka skroz.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

Tigritj wintera ti je za nase zime, nase puteve, prosek plate i ono kako normalan covek treba da vozi zimi, puska od gume. 

 

Nisam bio u prilici da se pozalim na njih..preporuka skroz.

Slažem se za tigrice ali...problem sa njima je što će treće zime da te odvuku u kanal samo tako a prešle 5-6000 zimske vožnje, tako da njih nikada više. Postaju plastične i praktično neupotrebljive sem za dubok sneg.

Evo, ko tera 205/55/16 poklanjam sve četiri ali bez odgovornosti, šara ihahaaa.

Link to comment
2 minutes ago, Barti66 said:

Slažem se za tigrice ali...problem sa njima je što će treće zime da te odvuku u kanal samo tako a prešle 5-6000 zimske vožnje, tako da njih nikada više. Postaju plastične i praktično neupotrebljive sem za dubok sneg.

Evo, ko tera 205/55/16 poklanjam sve četiri ali bez odgovornosti, šara ihahaaa.

 

 A vidi..mozda..ruku na srce, mi se snega ne nagledasmo prethodnih godina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...