Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

ako su dimenzije 225/45/19 koja je veličina varijabilna a da se ne menjanju felne

 

proizvođač kaže 215/65/16, 215/60/17, 215/50/18 i gorepomenutu 225/45/19

Link to comment

Fascinacija zimskim gumama...menjaj bilo koje na tri godine i vozi. To je kao vakcina, ovih 30 što je sletelo u nedelju na Fruškoj gori verujem da su sve antizimsko gumaši. I moraš prilagoditi brzinu jerbo ti u suprotnom neće pomoći ni Pirelli Quattrostagione sa platinastim dlačicama DOT1221.

  • +1 2
Link to comment

@kud u maglu Simoviću

Znam da jednu stvar nikada necu nauciti u zivotu a to je sta znace ti brojevi ali ako dobro pamtim sve te 4 dimenzije koje si naveo idu na razlicite felne, poslednji broj je oznaka inca za felnu, 16tice, 17tice, 18tice i 19tice.

Edited by djeneralche
Link to comment
5 minutes ago, djeneralche said:

@kud u maglu Simoviću

Znam da jednu stvar nikada necu nauciti u zivotu a to je sta znace ti brojevi ali ako dobro pamtim sve te 4 dimenzije koje si naveo idu na razlicite felne, poslednji broj je oznaka inca za felnu, 16tice, 17tice, 18tice i 19tice.

Ne za felnu nego za točak. Guma+Felna=Točak.

Link to comment

da felne se još razlikuju i po širini, što se izražava u jotima oznaka j :happy: ta veličina definiše širinu gume koja se može montirati na tu felnu, npr od 165 do 215, uže ne mogu jer će ispustit vazduh a  šire će se svući sa felne ili obrnuto, to je (naći odgovarajuću gumu) cela nauka kada se udubite u temu :D

Edited by gone fishing
Link to comment
On 14.12.2021. at 22:48, kud u maglu Simoviću said:

kleber je mšelinov podbrend

 

Sve je nečiji podbrend. Mišelin, Kontinental, Bridžston, Henkok i još nekoliko kompanija drže sve ostale. Dobro, Kinezi...

  • +1 2
Link to comment

Uvežen iz Švice preko Zlog.
Iz Svice od Mercedesa povoljno mogu da nadjem samo A klasun i to ove 10+ godina starosti, sve iole novije im je skupo ko djavo. Evo bas sam uzeo dva komada A150 a pre toga A160, sve benzinci od 2005-2009.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
ako su dimenzije 225/45/19 koja je veličina varijabilna a da se ne menjanju felne
 
proizvođač kaže 215/65/16, 215/60/17, 215/50/18 i gorepomenutu 225/45/19
Ako je 225/45/19 fabricka dimenzija za taj auto (dobro je, ne vozis minija) a hoces 19ice, onda mozes npr:

235/40/19 sire
215/50/19 uze

Fora je da se doda u sirinu 10 a oduzme 5 od procenta visine bocnog zida gume tj. profila. Ne znam bas da objasnim, evo linak.

https://www.goodyear.eu/sr_rs/consumer/learn/how-to-read-your-tire-sidewall-markings.html


Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment

Naravno, nije uvek samo ovako kako sam opisao, ima malih odstupanja koja ne skode, osim sto onda kao kilometar sat ne prikazuje tacnu brzinu valjda i potrosnja po bordu bude manje precizna, ako se dosta odstupi.

Evo ovde imate da vidite koje idu fabricke dimenzije za koji auto, negde je naglasena pahulja za zimsku dimenziju, a ima i da se vidi na koliko se fabricki duvaju gume, koje dimenzije felni idu, sirina centralne rupe na felni i kojesta.

https://www.wheel-size.com/

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...