Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

@kud u maglu Simoviću

Adam je moj omiljeni tyre servis, njih sam zvala. Rekli mi da su im ostale samo Mišelin, Kontinental i Goodyear valjda. 

Fordara i zaslužuje da se vozi na točkovima za borna kola (što trenutno i čini), premoćan je za neke komercijalne. Al ti voziš kola s pomoćnim točkićima pa ne shvataš to. 

Edited by Valkyrie
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Valkyrie said:

Nisam stigla da uzmem kad sam planirala i danas zovem moj omiljeni tyre servis+shop i nemaju više Tigrice, šta ću sad evo ne znam :cry:

Gledam neke Kleber, tako nešto, deluju isto dobro cena/kvalitet. 

 

 

E da. 

Tražim 205/55R16 i tu se završava moje poznavanje obeležja. Šta još gledam kad biram, ima nekih slova, nešto 91/94... To nemam pojma šta znači. 

 

Beo car ih ima

 

https://www.beo-car.rs/auto-gume/205-55-r16-zimske_gume

Link to comment
8 hours ago, Valkyrie said:

Nisam stigla da uzmem kad sam planirala i danas zovem moj omiljeni tyre servis+shop i nemaju više Tigrice, šta ću sad evo ne znam :cry:

Gledam neke Kleber, tako nešto, deluju isto dobro cena/kvalitet. 

 

 

E da. 

Tražim 205/55R16 i tu se završava moje poznavanje obeležja. Šta još gledam kad biram, ima nekih slova, nešto 91/94... To nemam pojma šta znači. 

Ako nisi već izguglala: dvocifreni broj je indeks nosivosti, slovo iza njega oznaka max brzine.

 

Wkipedia članak ima više informacija (nego što će bilo kome normalnom trebati).

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

adam je die beste

i cene i usluga

 

ja sam par puta tamo menjao i kupovao gume, pozitivna iskustva, mada baš dugo nisam bio tamo

 

sad menjam u Panteru u Jerkoviću, drži ga dugogodišnji poznanik iz partera B u Pioniru :fantom:

Link to comment

16ice su obično 91 nosivost, nemaš tu šta da razmišljaš previše, a DOT ti je uokviren četvorocifren broj koji označava nedelju (prve dve cifre) i godinu (druge dve cifre) proizvodnje, ako uzimaš nove trebale bi zadnje 2 cifre da budu 21 naravno. 

Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

 

sad menjam u Panteru u Jerkoviću, drži ga dugogodišnji poznanik iz partera B u Pioniru :fantom:

 

Jesi siguran da je pravoverni poznanik, budući da mu se firma zove Panter? :fantom:

  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Jesi siguran da je pravoverni poznanik, budući da mu se firma zove Panter? :fantom:

 

Znaš ono kad kažu "Dovoljno je muško da može da nosi roze"? E pa ta analogija :lol:

 

  • Haha 2
Link to comment

Inače ja sam zadnje uzeo preko internet prodaje guma, sve korektno i brzo odradjeno, dao im adresu vulkanizera da tu isporuče i tamo montirao. Konkretno kada pričamo o Tigricama AS vidim da ih imaju na lageru u dimenziji 205/55R16 i cena je više nego pristojna, a inače vidim i da su ove Orium 500 kinti povoljnije, a to je identična guma, samo brendirana za drugo tržište. 

@Valkyrie Ako nije kasno sa tim Kleber evo ti link pa vidi ako ti znači nešto ova razlika u ceni:

 

https://www.internet-prodaja-guma.com/search?param[ef_dimensions][]=205-55-16&param[ef_sezona][]=za sve sezone&param[ef_kategorija][]=Auto Gume 

Edited by ducca
Link to comment
1 hour ago, ducca said:

 

@Valkyrie Ako nije kasno sa tim Kleber evo ti link pa vidi ako ti znači nešto ova razlika u ceni:

Nije kasno, razlika u ceni je ništa spec u odnosu na to da u Beo-car mogu da vidim datum proizvodnje a pretpostavljam da preko interneta pošalju šta pošalju? 

Link to comment

Možeš i da ih pitaš, ja sam uzeo npr. gume u aprilu ove godine i imale su godinu proizvodnje 2021. Generalno je Tigar AS guma koju proizvode mislim tek od prošle godine tako da ne može biti ne znam koliko star DOT.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...