Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

  • 8 months later...

Kreće sezona.

 

Zamijenio jutros.

Atmosferskih prilika što se tiče, ko ima lance neka ih stavi u gepek zarad zakona.

Na ljetnim gumama će se vjerovatno voziti bolje još mjesec dana.

Link to comment

nadam se zimi kao prošloj, letnje ko kuća a sad još imam nov komplet od proleća, ko 2 kuće

 

mislim 30.10 ja se kupam u moru a treba da mislim na zimske gume i lance, ma zdrrrravo

 

nisu ludi grci što to nema kod njih a itekako ima planinčina pod snegom, ko ide tamo neka stavi ali u ostatku zemlje no way jose

Link to comment

Najviše je do temperature. Ako ide ispod 10° ili ispod 7°, zimski kompozit može imati prednost.

Sa druge strane, na suvom (pa i mokrom; od kiše) često ljetne dobijaju testove. 

  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, askeladden said:

Alleseason su mi skratile zivot za par godina juce po mokrom snegu.Jedva sam ziv uspeo da ne odem u kanal na uzbrdici .

 

Ti si bese u Norveskoj ??  Ja se ne bih usudio tamo da ganjam all season gume. Mozda malo tijekom jula i avusta..da me zelja mine a posle tigric wintera i upregnuti haskiji :) 

Link to comment
Just now, SNARC said:

 

Ti si bese u Norveskoj ??  Ja se ne bih usudio tamo da ganjam all season gume. Mozda malo tijekom jula i avusta..da me zelja mine a posle tigric wintera i upregnuti haskiji :) 

Ma to dobio sa spomenutom Tojotom sto sam uzeo za zenu,kupio u Oslu.Ma ovde zbog jakih padavina i leti allseason mogu u jarak da te vode jer nemaju dovoljno drenaze.Mada kao sto rekoh za grad kao Oslo i Boze pomozi.Sve ostalo ne.

Link to comment

Imam dva kompleta kotača, ljetne gume su na 19 cola, a zimske, Conti Wintercontact TS 850P, na 17 cola.

 

Zimi vozim zimski, pokazale su se itekako kompetentne i na jačem snijegu prošle zime.. Sad će im bit četvrta zima

 

Otkad sam prvi put vidio kako se auto (ne aktualni) sa zimskima (ne aktualnima) vere preko nanosa snijega i poslije prvog naglog kočenja na snijegu - I'm a believer.

Edited by Roger Sanchez
  • +1 2
Link to comment
25 minutes ago, Eleniko said:

sad ovo što piše trojka je nešto drugo

 

Quote

...
Another reason they're so effective is that they are made of a custom rubber compound that stays soft and flexible at low temperatures for better vehicle control. But it’s not advisable to use winter tires in warm weather; this softer compound will wear out faster on dry tarmac and need replacing sooner.

 

Link to comment

i ja imam dva para tockova..i sad sam kupila dve nove zimske gume jer sam pre dve god kupila dve jer sam jednu pocepala na neki saht

 

a na prolece mi sledi kupovina sve 4 letnje...e sad mozda sam se zeznula i mogla kupiti jedan komplet za sve sezone..ne znam.. jer sad bas malo vozimo auto ali kakve sam srece da sam to uradila palo bi 4m snega jos u decembru :rolleyes:

  • +1 1
Link to comment

Mene danas častili, tj, izgleda ja nemam pojma šta sam kupio... Montirali mi zimski set (Bridžstonke), sve sa felnama, danas, za džabe (džabe set, ne montaža, nju sam platio)... Kažu da je to uračunato bilo u cenu auta...

 

Jbt, stvarno moram početi čitati ugovore koje potpisujem...

 

 

Edited by radisa
  • +1 2
  • Haha 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...