Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

koncerti

Featured Replies

1 hour ago, ragasto said:

Kakva muzika, takvo i obraćanje. /bumer mood off.

Nego, zašto sad svi sviraju u Zappa bazi? Pare? Težak krš od prostora ako niste Aco Pejović.

Najjeftiniji prostor u BG

  • Replies 10.6k
  • Views 927.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • kakvi su to ljudi...   posle bg koncerta u areni mislim 2011 sam prisao 3D-ju i rekao mu da imam divnu drugaricu koja boluje od teske depresije i da veceras nije mogla da bude tu da ih vidi.

  • Ian Mancunian
    Ian Mancunian

    Massive Attack sinoć posećeni i pronađeni veličanstveni, kao i uvek! Imao sam dvojbu da li da se cimam do Bristola, ali nakon noćašnjeg iskustva, gorko bi zažalio da nisam. Jer uvek je najbolje kući

  • Ian Mancunian
    Ian Mancunian

    Oasis na Wembliju, u sredu. U nekim momentima je izgledalo da će se stadion raspolutiti na pola - 80k ljudi koji dva sata, ni jedne sekunde ne staju sa horskim pevanjem, skakanjem, grljenjem i nekom g

Posted Images

6 hours ago, Malkmus said:

Nevezano za temu: baš me interesuje da li ljudi osećaju zahvalnost muzičarima za bitne koncerte, pesme, albume... Muzičkim poslenicima za emisije, tekstove, uredništva.

(Sve im pamtim.)

Ja da, pretpostavljam da to vazi za svakoga kome je muzika u zivotu bitna.

8 hours ago, alkibijad said:

Tih sedam koncerata zaredom B.K. je verovatno neka vrsta poređenja, a možda i omaža Azrinim sedam uzastopnih koncerata u Kulušiću i SKC.

B. K. su naprosto glasnici ovog vremena i novih generacija. Mi možemo da se ne slažemo, ali to je taj kliše. Kao kad dete hoće da gleda isti crtani mnogo puta za redom, jer nema neizvesnosti. Zna šta će da se dogodi. I muzička koncertna industrija je sada manje više takva. Kod skoro svih stranih bendova znamo redosled pesama na koncertu uz dva klika. Okej, možda nekad neku promene posle 20-30 koncerata jer im dosadi ili je publika baš mlaka na istu. Takva su vremena.

nisu takva vremena i nije nerazumijevanje nego nevoljenje.

pun topik aktuelnih bendova.

7 hours ago, ragasto said:

Kakva muzika, takvo i obraćanje. /bumer mood off.

Nego, zašto sad svi sviraju u Zappa bazi? Pare? Težak krš od prostora ako niste Aco Pejović.

Zato što ne postoji pristojna alternativa za taj obim publike, još od gašenja SKCa pre 15+ godina.

E i zato što gazda ne pravi problem ako nastup ode na anti-ćaci stranu.

Edited by goofs

Postoji Amerikana, ja najviše nju volim, ali u poslednje vreme nešto nema koncerata tamo, sve su preuzeli baza i barka

18 minutes ago, morgana said:

nisu takva vremena i nije nerazumijevanje nego nevoljenje.

pun topik aktuelnih bendova.

nisu svi aktuelni bendovi isti (mislim na domaće), kao ni motivi postavljanja aktuelnog benda na topik.

malo ko bi od postavljača aktuelnog domaćeg benda na topik putovao npr. 500 km. da pogleda aktuelni domaći bend koji je postavio na topiku.

Edited by alkibijad

Napisaću prevashodno o zahvalnosti prema domaćim autorima...
Zahvalnost se postiže i u podršci autoru (bendu) redovnim odlaskom na koncerte (koliko možeš puta...), često povedeš i još neke ljude koji baš i nisu poštovaoci, pa posle toga neki postanu, razmenom energije sa ljudima na pozornici, kupovinom nosača zvuka, propagiranjem autora (benda) drugim ljudima, stavljanjem sebe u službu autora (benda) ako je to neophodno, eventualno ugošćavanjem autora (benda) u tvom mestu itd...

Ponekad je možda bolje i ne upoznati autora kojem si zahvalan. Neka mašta odradi svoje, a ne realnost. )
U principu ako stvaralaštvo nekog autora (benda) smatrate umetnošću onda ste neophodni kao publika koja daje "povratnu informaciju" autoru (bendu) da bi se proces umetničkog stvaralaštva zaokružio.

Edited by alkibijad

11 hours ago, alkibijad said:

Tih sedam koncerata zaredom B.K. je verovatno neka vrsta poređenja, a možda i omaža Azrinim sedam uzastopnih koncerata u Kulušiću i SKC.

B. K. su naprosto glasnici ovog vremena i novih generacija.

Sorry, ali ja ne verujem sta čitam. Azra i BK u istoj rečenici, makar i nesvesno. Nisam veliki fan Azre (takodje mislim da je precenjen bend, ali dobar), ali itekako postujem. Voleo bih da vidim da li je ovo stvarno omaž tome, iako mislim da nema veze.

To što su glasnici novih generacija ok. Ne ulazim u to. Svako sluša šta želi. Ogromna je ta livada pa svako može naći svoje stado. Nisam nova generacija pa me ne dotiče, posmatram hajp oko njih i nikako da ukapiram šta mašim pa mi nije jasno gde se sakrio kvalitet.

imali su i jarboli seriju tih svirki pre 15-ak godina po nekim prodavnicama i marketima

Bio je post negde na webu - rangiranje domaćih ”rok” bendova oformljenih posle 2000te po broju slušanja na Spotify platformi.

Mortal Kombat bend u sredini liste i Buč Kesidi pri vrhu, i sve ostalo su neke pevaljke, meni nepoznata imena i neki leksingtoni.

2 hours ago, wayfaring stranger said:

Sorry, ali ja ne verujem sta čitam. Azra i BK u istoj rečenici, makar i nesvesno. Nisam veliki fan Azre (takodje mislim da je precenjen bend, ali dobar), ali itekako postujem. Voleo bih da vidim da li je ovo stvarno omaž tome, iako mislim da nema veze.

Nisi me shvatio. Verovatno je u muzičarskim krugovima ostala zabeležena ta priča o sedam Azrinih koncerata u sedam dana kao vrhunskom poduhvatu i možda je ovo Bučkesidijevski savremeni odgovor na to. Možemo i mi, sedam koncerata u sedam dana u nekom klubu koji će da bude pristojno posećen.
Podsvesno je to i neki omaž Azri, meni je prvo palo na pamet upravo to kad sam video sedam koncerata u sedam dana na istom mestu.

B.K. su više dana uzastopno svirali i u nekoj umetničkoj galeriji ili sl. u Zagrebu pre neku godinu pa verovatno sebe smatraju i umetničkim bendom. Ili je bilo samo koketiranje sa artizmom, kad smo u umetničkoj galeriji onda smo i artistički bend.

Ili je sve to tek samo jedna lepa manipulacija koja se odvija na nekoliko nivoa.



On 29. 3. 2026. at 1:27, ordi said:

Peter Hook & the Light pokidali u Tvornici kulture večeras. Malo sam tužna jer nisu svirali Isolation i True Faith, ali šta da se radi.

20260328_211723.jpg

Pošto su svi na ovom topiku muzički kritičari, evo, probaću i ja da budem jedan. 😄

Negde na netu sam naletela na komentar kako je Peter Hook ego manijak i da je jedino radno mesto za koje je on kvalifikovan zapravo basista New Ordera. I ja se sa tom tvrdnjom oduvek slažem, samo nikad nisam rekla glasno. Ne možeš biti Bernard, čoveče, jednostavno ne možeš, ali pošto si bivši član mog omiljenog benda, moram da te volim. Kao majka svako svoje dete. Ova nemajka ipak najviše voli Bernarda. 😄

E sad, ja mnogo volim da jedem NY cheesecake, a nema ga svuda. Postoji samo jedno mesto u Beogradu gde ga jedem. Šetajući Zagrebom naletim na poslastičarnicu koja ga prodaje, ali već na oko vidim da nije to to i ne usuđujem se. Ćerka mi kaže da je to najbliže originalu što ću naći. E, tako je i sa Peter Hook & the Light. Ne znam kad će nam New Order opet doći u komšiluk, pa sam morala još jednom da osetim sve te pesme uživo. I osećaj je bio sjajan. Videla sam Hooka nakon 20 godina. On ima 70, ej, i 2 i po sata prži na bini uz jednu kratku pauzu od 5 min. Svaka čast gospodinu na svemu, iskreno. 🙌

A onaj cheesecke mi ipak nije bio toliko bitan, pa ga nisam ni kupila. Juče sam jela onaj moj u Beogradu. 😉

Bili su BK prosle godine na Arsenal festu u KG, znam dve pesme (Djuskanje i Nema ljubavi u klubu) i jos par sam cuo sa novog albuma i bas mi je bilo dosadno i odbojno. Stajao sam pozadi doduse, jer nisam investiran, ali bas mi je bilo smor, cak i mucno. Nekoj deci se svidjalo, bilo je zainteresovanih.

Gledao sam ih kod Galeba, ima nesto pretenciozno kod njih sto mi se ne dopada, ne umem da objasnim, iako su kao opusteni i kul momci. Ali taj fazon, kako smo mi postwpsno i planski dosli do uspeha, kao bitni dogadjaji u karijeri, "pa je onda dosao tasmajdan, pa je dosla zagrebacka arena, pa nam sije kostime kostimograf, pa kurac, pa palac". Stvarno zvucim odvratno, ali sta ste vi umislili da ste, ABBA?

Jbn postomodernizam, cak se i karijere pastisiraju.

3 hours ago, ordi said:

E sad, ja mnogo volim da jedem NY cheesecake, a nema ga svuda. Postoji samo jedno mesto u Beogradu gde ga jedem.


Ma jbsh Hooka, gde u Bgu moze da se pojede taj NY Cheesecake?

2 minutes ago, wayfaring stranger said:


Ma jbsh Hooka, gde u Bgu moze da se pojede taj NY Cheesecake?

Ja ga jedem u Brosu u Kralja Petra. Ima preliv od jagode i ne oseća se limun kao kod NY čizkejkova na drugim mestima. 🤩

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.