March 20Mar 20 Imam, odnosno moj prijatelj ima kartu viška za sutrašnji (sub, 21. mart) nastup St i braće Sinkauz u Bulevar buks u Novom Sadu.Ukoliko je neko zainteresovan, kontakt putem privatne poruke.
March 20Mar 20 13 hours ago, Ras said:Imam, odnosno moj prijatelj ima kartu viška za sutrašnji (sub, 21. mart) nastup St i braće Sinkauz u Bulevar buks u Novom Sadu.Ukoliko je neko zainteresovan, kontakt putem privatne poruke.Ponuda više nije aktuelna.
March 21Mar 21 Sinoć, St i braća Sinkauz u Bulevar Booksu.Svirka je trajala 50 minuta, koliko je trajanje svog materijala koji su pripremili za "Još gori" projekat.St je imao tremu u uvodnim momentima, evidentnu, plus neki manji tehnički problemi. No brzo rešeno. Materijal sam, makar ono dostupno na netu preslušao i pre, uživo izvođenje još bolje. Lirski doživljaj upečatljiv, lično mi nije slabiji od Goribor sentimenta uopšte.Bilo nemalo ljudi koji nisu baš čitali ko svira, pa se mislilo da je Goribor reunite.Još dve svirke u BBooksu, pa sledeći vikend KarmaKoma BG.
March 21Mar 21 Slušao Lebanon Hannover, posle pola sata otišao. Ne zato što su LH toliko loši, "onako" su, meni uglavnom ravni sa izletima u efektno ili zabavno, kako za koga...Događaj najavljen za 20h.U 21h se pojavljuje predizvođač, toliko iritantan i netalentovan mančesterski buzdovan koji pušta matricu i svira gitaru, valjda to ide pod oznakom lo fi/synth. Davi, smara, neprijatan, neduhovit i iznad svega netalentovan. Svirao je istu pesmu valjda četiri puta. Neku o pacovu.I tako skoro sat vremena smeća.LH počinju oko 22:10.Umesto da si malo olakšam težak dan, izađem posle pola sata glavnih izvođača nadrndan. Edited March 21Mar 21 by Malkmus
March 22Mar 22 I na nekom hrvatskom portalu vidim da su Lebanon Hanover svirali sat vremena u Zagrebu.I Boy Harsher su letos toliko svirali. Zvučali su da kao da su pustili muziku sa nekog nosača zvuka. Za mene teško tezgarenje, bez bitnog (dovoljnog) unošenja u emocijeOčigledno da ubuduće treba da proučim dobro te synth bendove kako zvuče uživo koristeći snimke sa YT.
March 22Mar 22 22 hours ago, Ian Mancunian said:Sinoć, St i braća Sinkauz u Bulevar Booksu.Svirka je trajala 50 minuta, koliko je trajanje svog materijala koji su pripremili za "Još gori" projekat.St je imao tremu u uvodnim momentima, evidentnu, plus neki manji tehnički problemi. No brzo rešeno. Materijal sam, makar ono dostupno na netu preslušao i pre, uživo izvođenje još bolje. Lirski doživljaj upečatljiv, lično mi nije slabiji od Goribor sentimenta uopšte.Bilo nemalo ljudi koji nisu baš čitali ko svira, pa se mislilo da je Goribor reunite.Još dve svirke u BBooksu, pa sledeći vikend KarmaKoma BG.Prethodno mi se dopalo ono što je bilo okačeno na net a malo sam se pribojavao da se sa tim konceptom ne ode u manirizam. Međutim, sinoćni nastup uživo je razvejao sve moje sumnje i prevazišao sva očekivanja - odlični! Edited March 22Mar 22 by Ras
March 22Mar 22 10 hours ago, Malkmus said:Događaj najavljen za 20h.U 21h se pojavljuje predizvođač, toliko iritantan i netalentovan mančesterski buzdovan koji pušta matricu i svira gitaru, valjda to ide pod oznakom lo fi/synth. Davi, smara, neprijatan, neduhovit i iznad svega netalentovan. Svirao je istu pesmu valjda četiri puta. Neku o pacovu.I tako skoro sat vremena smeća.Šteta što je uživo smor. Delovao je kao da ima kapaciteta taman za comedy rock (lo-fi/synth) predgrupu.
March 23Mar 23 SVETLOST I TAMASVETLOSTJovan Matićpromocija albuma "Intima"Sprat, Beograd19.03.2026.Koncert je trajao sat i 45 minuta, oko 20 numera. Prvih 12 je čini mi se išlo tačno po redu kao i na albumu. Više ne mislim da je LP predug, ima tu dosta dobrih pesama. Bend je bio mnogočlan i odličan, Jovan na visini zadatka. Prošetali su kroz više muzičkih stilova i u svakom bili ubedljivi. Bilo je i od Del Arno Banda "Dim iz moje lule" i na kraju "Reci deci". Koliko je ovaj čovek pozitivan, i kako ume u svakom tekstu da ubaci iskru svetlosti. Zaista mi je bilo potrebno jedno ovakvo veče. Samo mi je žao što nije mogla i moja gospođa sa mnom.Cena ploče je bila 3500.(Kad sam već u Cetinjskoj, pre koncerta obiđoh na kratko i Borkov Yugovinyl.)Evo dva snimka, imam ih još.22.03.2024.Lepo je počeo ovaj dan. Na Novosadskom sajmu knjiga naleteh na štand SKCNS-a, sa njihovim izdanjima. Kad tamo, ploča NORK (Novosadska Rok Kultura Novi Talas 1981-82.).Cijena, prava sitnica, 5900. Naravno, kupih. Razgledam je, listam buklet, slikam se sa njom. Devojčica za štandom me gleda kao matoru budalu, koja se raduje novoj igrački.TAMAJoš gori(ST & Alen i Nenad Sinkauz)Bulevar Books, Novi Sad22.03.2026.Setlista(Pod znacima navoda su numere kojima ne znam tačan naziv. Ja sam ih nazvao, najčešće prema stihu ili reči koja se najviše ponavlja.)1. "Moja soba"2. Večnost3. "Ljubav u pornićima"4. Nešto se promenilo5. "Ne treba mi ništa"6. "Sve oko nas"7. "Ne znam šta je aktuelno"8. Raj na zemlji9. "Mudre glave"Bis10. "Leto"Deset numera, sat vremena. Ujednačen kvalitet. Album godine na ex-Yu sceni, u najavi.Tekstovi su teški, surovi, iskreni, kakve samo ST zna da napiše. Sa lakoćom je sve izneo, poskakujući za mikrofonom, kao opsednut. Gledali smo ga naravno iz profila.Sinkauzi su muzički alhemičari. Njihova muzika je minimalistička a ipak kompleksna, preteća, gorko-slatko začinjena. Lupovi dominiraju. Nenad i grebe i lupa po gitari, Alen čupa bas. Dok sviraju njihova lica su hirurški ozbiljna, kao da izvode okultni ritual.Ako bih trebao da istaknem neke pesme, onda bi to bile "Ljubav u pornićima" i "Ne znam šta je aktuelno", zbog dodatne doze frenetičnosti. Numera Raj na zemlji je, čini mi se, duža i bolja od studijske. U poslednjoj pesmi "Leto", malo je spuštena tenzija. Da možemo lakše da se vratimo u stvarnost i odemo kući.Publika je bila koncentrisana na svirku i dobro reagovala. Posle koncerta kratko sam razgovarao sa Alenom, te saznadoh: "Nosač zvuka stiže na ljeto, digitalno i ranije." Slažemo se da sve ovo treba snimiti i uživo. Pričamo i o saradnji Sinkauza sa genijalnim strip crtačem Danijelom Žeželjom.Sve u svemu, Još gori je još bolji od Goribora.Napomena vezana za snimke:Tamo gde je u nazivu znak pitanja su dve numere ("Ne treba mi ništa" i "Sve oko nas"), "Leto" nije snimnjeno celo. Edited March 23Mar 23 by klimt
March 24Mar 24 A na promociji LP skuplji nego u radnji.https://www.dirtyoldempire.com/?s=Jovan+matic Edited March 24Mar 24 by wayfaring stranger
March 24Mar 24 46 minutes ago, Papovac said:Postoji li neki materijal jos gori koji moze da se skine?Koliko je meni poznato još uvek ne. Vrte se zvanično samo tri pesme na YouTube: Raj na zemlji, Večnost i Nešto se promenilo.
March 24Mar 24 I Mudre glave... dosta dobar snimak okačen...https://www.youtube.com/watch?v=6QeQnxL7GWE&list=RD6QeQnxL7GWE&start_radio=1
March 25Mar 25 On 18. 2. 2026. at 9:40, alamo said:Ako sam dobro razumeo šta se tu događa, trebalo bi da bude PIL u Beogradu, ali ne na Sajmu već u Zappa Bazi. Ima razloga zašto to još nije ofišl, ali rešavaju valjda.Definitivno Zappa barka 18. maja
Create an account or sign in to comment