February 1Feb 1 Blue Rock CaffeRuma 31.01.2026.1. Hornsman Coyote & WS Dub Force2. IskazPošto sam rezervisao karte telefonom, a nisam iz Rume, čekale su me po ceni od 1.000 dinara. Inače su bile na dan koncerta 1.300.Od Kojotovog merča: ploče 3.000 ("Iznova počinjem" i "Madman Slide"), diskovi 1.200 dinara.Prvi put smo u Blue Rock Caffeu. Simpatičan prostor. Mala ali sasvim pristojna, izdignuta bina. Ispred bine ima prazan prostor, pa onda idu barski stolovi. Zvuk je ok. Posetioci, rekao bih uglavnom preko 40 leta. Nije bio pun lokal, nije bilo ni prazno, atmosfera dobra.Pre nastupa išla je raznovrsna muzika. U jednom trenutku Gary Numan "Cars". Pomislih kako i danas ova pesma zvuči neobično i futuristički, kao da dolazi iz neke druge dimenzije.Za prvim stolom je sedela Kojotova ekipa. Kada je došao Kojot, pruža mi ruku, pozdravio se sa mnom. Pita me društvo da li ga poznajem. Rekoh, jok more, nego vidi da sam najstariji, pa rispekt. Doduše imam i slike sa njim sa nekih svirki, pričali smo, samo nema šanse da me se seća.Hornsman Coyote & WS Dub ForceKojot sa violinistom Kubancem, perkusionistom i D.J.-om. Napravio je presek kroz svoju rege karijeru: solo, razne nebrojene kolaboracije, sa Soulcraftom, najnovije na srpskom sa Del Arnom...Najdraža mi je njegova saradnja sa Soulcraftom. Bila je meni omiljena "Victims". Od novih sa Del Arnom, izdvojile su se "Deja Vu", "Idemo u Underground" i "Dekriminalizacija". Hit "Još uvek ima nade" se podrazumeva, kao i "Modern Age Slavery". Najviše me obradovala "Get Up, Stand Up" koju nisam očekivao.Jeste da je D.J. davao riddim i još štošta, ali su i violina, perkusije, i Kojotov magičan trombon dovoljno bojili zvuk, da nastup bude živ i dinamičan.TriviaPre nastupa, Kojot se izvinio publici, jer je na prethodnom gostovanju u ovom gradu, bio pod jačim uticajem alkohola, i sramota ga je tog koncerta. Ali kako sam kaže, u svakom lošem ima i nešto dobro. Taj dan je upoznao buduću suprugu, i njihovo dete sada ima šest meseci.Kojot je trenutno na turneji.U februaru slede nastupi:06. Niš07. Jagodina13. Novi Sad14. Zrenjanin21. Beograd27. Čačak28. KopaonikIskazDošli smo zbog Kojota, sa namerom da vidimo par numera Iskaza i palimo. Ostali smo do kraja. Pršti energija. Njima je svakako nedostajala mlađa publika koja skače. Gledao sam ih ranije, u takvom ambijentu.Kojot im se pridružuje u dve numere: "Warfare" je dobra a "Do Yaya" je krindž.Pri kraju pitaju "Jel volite Gobline?" i kreće "Bez promene".Dobar provod za subotnje veče. Jedino što sam vozio, pa popih samo jedno pivo, šta da se radi.Evo šta najavljuju u Blue Rock Caffeu:13.02.2026.In memoriam Sid Vicious- Matičari (Ruma)- Radnička klasa (Beograd)- CSI Rock (Ruma)ulaznica: 300 dinara Edited February 1Feb 1 by klimt
February 1Feb 1 Mnogo mi se svodja Kojotov album ba srpskom, deluje bas licno - i Hram i Undergorund ...Mozda sam slep, ali nigde ne nalazim ovaj termin 21.02 za Kojotov koncert u BG
February 1Feb 1 12 minutes ago, Lezilebovich said:Mnogo mi se svodja Kojotov album ba srpskom, deluje bas licno - i Hram i Undergorund ...Mozda sam slep, ali nigde ne nalazim ovaj termin 21.02 za Kojotov koncert u BGKvaka 22Imaš kod Kojota na fejsu i instagramu.https://www.instagram.com/p/DTsPa7pDej-/
February 1Feb 1 4 hours ago, napadaj said:Večeras ima super svirka u Zappa Bazi - Monkey3I ne samo oni.Pre njih The Cyclist Conspiracy.Tek sad videh.
February 4Feb 4 N1 Info RSLegende "Velike četvorke" - Anthrax konačno u BeograduTreš metal legende Anthrax uvrstile su Beograd u svoju evropsku turneju, na veliku radost brojnih fanova.
February 7Feb 7 Bilo je sjajno SaveGram.App_AQNsgX5uVBQpnGPPRDqPxdC4x_7nGXUtMMpltvSnMlrixB74vc6Km6zUBBnmc1uzlpFNm5gERPnw0UQFr62cOqGEPXMqsas3BM4hMsA.mp4
February 8Feb 8 VirvelBulevar Books, Novi Sad07.02.2026.Posle uobičajeno napetog i napornog početka meseca na poslu, upravo ovo mi je trebalo. Opuštanje uz nešto mirniju muziku.Stigao sam dosta ranije, cevčio Salto pivo i gledao knjige i ploče. Od merča su bile majice i jedan jedini nosač zvuka, ploča "Žena sa bradom, patuljak i idiot", u jednom primerku, koji je odmah prodat za 2500. Delili su gratis bedževe.Virvel su dugo na sceni i menjali su se. Meni se poslednji EP iz 2024. svideo, gledao sam žive snimke na netu, znao sam šta me očekuje.Otvaraju numerom "Dani", najvećim, ili bolje rečeno jedinim hitom. Zahvalnost za to duguju seriji "Jutro će promeniti sve".Pesme su im prilično ujednačene. Kao da smo svi zajedno uronili u gustu shoegaze maglu i lebdeli skoro dva sata. Tijanin vokal i krhka građa, naglašavaju nežnost i setu kojom ovaj bend zrači.Publika uzdržana, ali se videlo da uživa. Malo klaćenja i klimanja glavom u ritmu, koliko to ovakva muzika dozvoljava. Najbrža i najagresivnija je bila "Nemirna". Izveli su i do sada neobjavljenu pesmu "U vrtlogu". Nisu oklevali da se vrate na bis.Pored mene, bila je gospođa iz svirkeNS. Ostala je skoro do kraja i za divno čudo znala većinu tekstova. Zbog samog prostora i blizine izvođača, svaki nastup u Bulevar Booksu dobija dodatni booster uživanja. Setlista, fotografija Tijane i video snimci. Edited February 8Feb 8 by klimt
February 9Feb 9 Maske su pale, a i vicevi o tome poznaje li nekoga iz dinastije Krkobabić ili da li je poneo poslednji ček od penzije, postali su deplasirani.Identitet Abula Mogarda je poznat. Na flajeru kao i na fotografijama koje prate najave nastupa i intervjue su fotografije stvarne osobe, a ne tajanstvenog lika čiji me imidž asocirao, a pomalo još uvek asocira na V iz Vendete.Za vreme nastupa, njegova je figura i dalje sakrivena od pogleda, pa iako je do maločas ta osoba živo učestvovala u razgovoru u dvorištu CK, gledalac je i dalje u blagoj neverici, pa zato kažem da me još uvek asocira na zamaskiranog stripovskog heroja.Abul Mogard i dalje nastupa u scenskoj izmaglici, u prigušenom svetlu u čijem su fokusu samo šake koje pritiskaju tastere laptopa i odvrću i zavrću potenciometre na pultu za nastup, sa gomilom kutijica koje su povezane gustom šumom isprepletanih kablova. Samo ta šuma kablova na pultu izgleda poput instalacije vredne istraživanja. Pokret njegovih šaka, jedina je fizička veza sa muzikom koju proizvodi.Bio je to odličan sat, složenih tekstura i višestrukih slojeva, sačinjen od zvukova za koje mi se povremeno činilo da su humanog porekla i koje sada dovodim u vezu sa semplovima sa operskih ploča koje AM spominje da je koristio u procesu nastanka poslednjeg albuma, ali za koje jedan, kao i uslučaju identiteta izvođača ne može biti do kraja siguran. Siguran sam da mi se telo povremno treslo od infrabasova, a da mi uši i danas krvare od intenzivnih dronova. No, to su tek puki fizički aspekti zvuka, dok je doživlaj muzike umna gimnastika, kojoj se, u slučaju Abula Mogarda itekako vredi posvetiti. Edited February 9Feb 9 by Ras
Create an account or sign in to comment