Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

51 minutes ago, Malvo said:

Sad vidim da sam se nesrecno izrazio - nisam mislio (samo) na ulazne peronske barijere, nego i na prostor za cekanje autobusa na samoj stanici. Tu i bez nezeljenih gostiju ima malo prostora za prolaz i cekanje, mogu da zamislim sta bi bilo da se tu muvaju svakakvi kojima nije mesto, pa bilo bi u najmanju ruku Meka za dzeparose. Mora da postoji, sto ne znaci da, na primer, overa povratne karte treba da kosta kao i zeton za ulaz na stanicu.

 

Savršeno se razumemo, beogradska ima 40 odlaznih perona, pri čemu je prostor za svaki peron, čini mi se, upola uži nego na rahmetli Lastinoj stanici, koja je takođe imala peronske karte, ali ni blizu tako skupe. Uzgred, u Zagrebu su uspeli da se izbore sa veoma nasrtljivim prosjacima koji su opsedali putnike. To je umelo da bude jako neprijatno, posebno rano ujutro kada je malo putnika na stanici.

Link to comment

eo ti, pa sama iskombinuj. 

 

https://www.blic.rs/vesti/beograd/beograd-u-blokadi-zbog-maratona-se-zatvaraju-mnoge-ulice-promene-na-91-liniji/4nyr7zm

 

verovatno je najbolje gadjati tramvaje, dvojka radi od gospodarske mehane do omladinskog stadiona. znaci, dovuci se nekako do brankovog il gazele, pa na sine. dosta zavici i od toga u koliko sati moras biti kod doce. 

Edited by darling
Link to comment

Do 17 je zatvoreno. Ali se moze doci kombinacijom prevoza i peske. Pa npr dodjes do stajge i ondatle peske do sledeceg busa.

 

Ja zbog posla pizdim za svaki maraton. Zasto ne noze u nedelju majku vam kretensku :mad:

Link to comment
1 minute ago, Timmy said:

Do 17 je zatvoreno. Ali se moze doci kombinacijom prevoza i peske. Pa npr dodjes do stajge i ondatle peske do sledeceg busa.

 

Ja zbog posla pizdim za svaki maraton. Zasto ne noze u nedelju majku vam kretensku :mad:

Neće da im dođu trkači koji u ponedeljak moraju na redovni posao. Pogotovo iz inostranstva...

Link to comment

Hvala vam oboma. Lekarka mi dežura danas do 18h. Bilo bi idealno da se tamo nacrtam u 17h. Daću sve od sebe...

 

(p.s. ja kao volim maratone, imam sestru koja to istrčava i tako... ali i ja se pitam, praktična sam osoba - zašto ne nedeljom?)

 

edit. @Frank Pembleton a dođu ovi što (ni)su radili u petak jer su morali da dolete u Bgd? Mislim, ko voli maratone svakako uzme slobodan dan

Edited by pt 2.0
Link to comment
On ‎19‎.‎4‎.‎2018‎. at 15:59, Malvo said:

Sad vidim da sam se nesrecno izrazio - nisam mislio (samo) na ulazne peronske barijere, nego i na prostor za cekanje autobusa na samoj stanici. Tu i bez nezeljenih gostiju ima malo prostora za prolaz i cekanje, mogu da zamislim sta bi bilo da se tu muvaju svakakvi kojima nije mesto, pa bilo bi u najmanju ruku Meka za dzeparose. Mora da postoji, sto ne znaci da, na primer, overa povratne karte treba da kosta kao i zeton za ulaz na stanicu.

Vrlo lepo bi se to regulisalo sa ulaskom putnika samo pokazivanjem karte ili busplus, bez naplate, plus nekom simboličnom cifrom peronske, ali baš simboličnom. A da ne pričam da bi patroliranje par pandura završilo posao.

Mislim ne možeš sve istrebiti, ali ozbiljno smanjiti da. Ako hoćeš... 

Link to comment
2 minutes ago, pt 2.0 said:

Hvala vam oboma. Lekarka mi dežura danas do 18h. Bilo bi idealno da se tamo nacrtam u 17h. Daću sve od sebe...

 

(p.s. ja kao volim maratone, imam sestru koja to istrčava i tako... ali i ja se pitam, praktična sam osoba - zašto ne nedeljom?)

 

edit. @Frank Pembleton a dođu ovi što (ni)su radili u petak jer su morali da dolete u Bgd? Mislim, ko voli maratone svakako uzme slobodan dan

Sećaš se da je bio maraton u nedelju?

E pa brdo otkaza im je imalo takvo obrazloženje...

Link to comment

I ja volem maraton, da ne budem pogresno shvacen. Isao sam malopre da pozdravim neke drage ljude koji trce. I sam se rekreativno bavim trcanjem, samo ne mogu te duge deonice zbog zdravstvenih razloga. Ak nije to poenta naravno...

 

Jednostavno ne vidim razlog da bude u subotu, a ne u nedelju. Ovo sto Frank pise je prvi smisleni argument koji sam cuo u odbranu te teze. Ali onda stoji i ovo sto pt pise. Ako rade, svakako im ne gine jedan radni dan da izgube :) 

Link to comment

Mislim da nisam nikad pisao na forumu o tome, pre nekih 15tak godina sam preziveo zajeban pozar u svojoj zgradi. Kad su evakuisali zgradu cimer i ja cvrsto spavali 2h posle neke zurke i nista nismo culi. Kad ssmo se probudili bilo kasno za izlazak, pa se umalo nismo ugusili. Tek kad su ugasili vatru usli vatrogasci i izvukli nas napolje... A problem ispao jer vatrogasci nisu mogli da prodju jer je to jutro bio maraton. I ovi debili slali vatrogasna kola nesto okolo i naokolo i nije mnogo falilo da skroz zakasne i da mi nagrubasimo najgore moguce. I ovako smo kasljali nedeljama... al smo izvukli zivu glavu. Tada sam psovao maratoon, tj ne maraton vec policiju koja radi posao obezbedjenja saobracaja.

 

Danas sam primetio da su bili revnosiniji, brzo su pustali saobracaj kako prodje trka. Vec su u 12 pustili K. Milosa ka gore. Odozgo je radila od Geprata. Bulevar su pustili odmah u 11h. Kapiram da su pametni bili i sa druge strane reke.

Link to comment

jesu sigurno. prosle.godine sam stajala na ulici kod arhiva sa gomilom male dece (i ostalog naroda sve do tvornickr) kad je na nas grunuo saobracaj sa kruznog tok bez ikakve najave. odushevljena sam organizacijom od tada -_-

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...