Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

On 28/02/2018 at 8:58 PM, jms_uk said:

Mene vise zanima kako ide transfer u suprotnom smeru, 'metro' >>> autobus

 

ta cev ide direktno do savske obale gde je tzv. beograd na vodi a odatle se koristi gondola za povratak u centar

Link to comment
14 minutes ago, renne said:

Vidim ubacili vremensku prognozu u validatore

Hoće uskoro biti i reklame? Ako hoćete da validirate kartu morate prvo da odgledate 15 sekundi reklame?

Link to comment
Ako odgledate svi 15 sekundi, karta će biti 10% jeftinija

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


A ako rešite captcha dobijete i dopunu :-)

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Link to comment

Ali važno je da tajkuni nisu uspjeli da dođu do gradske kase, a te eksplozije, požari, što bi rekao bivši i budući gradonačelnik, sve je to normalno, to se dešava. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Danas sam otišao na posao i vratio se istim busom, koji je vozio isti vozač, a kako radim 8 sati, pitanje je koje ja vozačevo radno vreme?

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment

1. Maksimalno trajanje vožnje tokom dana može isnositi 9 sati. Dozvoljeno je i 2 puta nedeljno po 10 sati ali samo ukoliko poštujete ograničenje od 90 sati vožnje tokom 2 uzastopne nedelje.

2. Makismlano vreme vožnje tokom jedne nedelje iznosi 56 sati.

 

3. Morate napraviti makar jednu pauzu od 45 minuta nakon četri i po sata neprekidne vožnje. Pauzu možete podeliti na dva dela sa tim što prvi deo mora da traje minimum 15 min a drugi minimum 30 min.

 

4. Morate imati dnevni odmor koji iznosi 11 sati u kontinuitetu i za to vreme ne smete biti za volanom.

 

5. Skraćeni dnevni odmor iznosi 9 sati i ne smete ga koristiti više od 3 puta nedeljno.

 

6. Redovan nedeljno odmor traje 45 sati, dok skraćeni nedeljni odmor traje 24 sata neprekidno bez obzira na mesto gde se vozač nalazi i mora da se komepenzuje do kraja treće uzastopne nedelje.

 

U Evropi se plaća kazna u iznosu od 30 do 150 evra ukoliko ste vozili  10% više vremena od predviđenog.

Ukoliko ste vozili između 10% i 20% više vremena od predviđenog kazna su između 300 i 1200 evra.

Link to comment

Usao sam u bus i seo ispred svetlece reklame sa top-shop motivima. Koji ludak moze da stavi bljestavo belu reklamu od metra pola metra od necijeg lica?

Edited by superkikiriki
Necije, a ne mecije lice
Link to comment

Danas ušao u tramvaj sa ćerom, sela ona, ja otkucao kartu, posle par minuta se pojavi kontrolor, očita mi kartu i kaže: "Samo da znate za ubuduće, ako ste sa malim detetom, ne morate da otkucavate kartu". Ja ga pogledao u stilu:huh: i zahvalio se. Pa ne može to tako arbitrarno, gospodo:dry:

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...