Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

4 minutes ago, gospa buba said:

i za ovog shto je preteko :ohmy:

kakva pricha.

sent from bubamoto
 

 

Na mene mislis :) Sad mi jeste zanimljiva prica. Ali tada nije bilo nikako. Da ne pricam da sam godinu dve posle toga imao psihickih problema. Probudim se nocu i osetim dim, skocim uplaim svetlo i nema nista. Posle nekoliko puta (ukupno sam to mozda 10tak puta imao) kazem sebi da nema dima, da se tripujem i pokusam da zaspim. Al ipakposle nekoliko sekundi moram da ustanem i uverim se pod svetlom da sje sve ok. Srecom prodje to vremenom. Sad se ne plasim vatre i dima :D. Samo tako povremeno kenjam ljudima kako se treba ponasati kad izbije pozar a ti nisi na mestu gde je vatra i nemas sta da gasis...

Link to comment

Po vec ustaljenom obicaju, donji esaloni, neposredni izvodjaci radova su manje-vise OK, drze se koliko mogu, ali sto se ide na gore sve je vise uzirenih tipova koji sa strukom pojma nemaju niti zele da imaju, po sistemu 'vatrogasci gase pozar, jaka stvar, crveni kamion ili dva i nista im vise ne treba...'

Link to comment

A sad se prisetih, pre toga, valjda je bila 99ta sam imao isto zajebano trovanje dimom, ali napolju kad su posle oduzimanja Studia B bacila na nas neki otrov umesto suzavca (nakon sto smo probili kordno kamenicama. Pricalo se posle o tome, ali oni tvrdili da je bio suzavac. Malo sutra, svi koji smo bili tu, a nekad osetili suzavac, znali smo da to nema veze sa tim...Al da ne idem sad i u to. Odavno sdm obecao da necu i slagao :( 

Link to comment

ja se u poslednje vreme zbog posla prilično često bavim ppz-om, sektorom za vanredne situacije, zonama opasnosti, itd. 

ozbiljan posao, sa vatrom nema zezanja. 

vatrogasci su hrabri ljudi. 

većina nema pojma šta su protiv požarni putevi i koridori i koliko su važni. 

 

Edited by beta kentauri
Link to comment
6 minutes ago, beta kentauri said:

ja se u poslednje vreme zbog posla prilično često bavim ppz-om, sektorom za vanredne situacije, zonama opasnosti, itd. 

ozbiljan posao, sa vatrom nema zezanja. 

vatrogasci su hrabri ljudi. 

većina nema pojma šta su protiv požarni putevi i koridori i koliko su važni. 

 

Od jednog amera sam čuo uzrečicu:

To ti je ko wc šolja, podrazumevaš je i primetiš da postoji tek kad ne radi...

Link to comment
3 minutes ago, Frank Pembleton said:

Od jednog amera sam čuo uzrečicu:

To ti je ko wc šolja, podrazumevaš je i primetiš da postoji tek kad ne radi...

zato što većina ljudi ide kroz život logikom 'neće valjda'. 

Link to comment
11 minutes ago, Frank Pembleton said:

Od jednog amera sam čuo uzrečicu:

To ti je ko wc šolja, podrazumevaš je i primetiš da postoji tek kad ne radi...

Taj nije bio pravi Amer :D

Naime, malo zemalja ima toliko razvijen skoro pa kult vatrogasaca, doduse i, od svih razvijenih zemalja najgrdju statistiku stradalih od pozara.

Ali, danas malo koja zemlja ima toliko razvijenu zakonsku regulativu sto bi se reklo, propise, inspekcije: vatrogastvotm nisu samo crveni kamioni, to je gomila mera, opreme, zadataka, specijalizacija, sluzbi.

Kod nas naravno nista od toga: osim nesto kao bajagi skica po hodnicima sa uputstvom gde da se bezi u slucaju nekog sranja, nema skoro pa niceg drugog, sistemskog pogotovo.

Vatrogastvo mora da bude deo sistema inace nema smisla, a ja ziv nisam sta bi se u Srbiji ili samo Beogradu dogadjalo u slucaju neke - ne daj boze - ma i omanje katastrofe.

Link to comment
26 minutes ago, namenski said:

Taj nije bio pravi Amer :D

Naime, malo zemalja ima toliko razvijen skoro pa kult vatrogasaca, doduse i, od svih razvijenih zemalja najgrdju statistiku stradalih od pozara.

Ali, danas malo koja zemlja ima toliko razvijenu zakonsku regulativu sto bi se reklo, propise, inspekcije: vatrogastvotm nisu samo crveni kamioni, to je gomila mera, opreme, zadataka, specijalizacija, sluzbi.

Kod nas naravno nista od toga: osim nesto kao bajagi skica po hodnicima sa uputstvom gde da se bezi u slucaju nekog sranja, nema skoro pa niceg drugog, sistemskog pogotovo.

Vatrogastvo mora da bude deo sistema inace nema smisla, a ja ziv nisam sta bi se u Srbiji ili samo Beogradu dogadjalo u slucaju neke - ne daj boze - ma i omanje katastrofe.

Ma nismo pričali o vatrogascima

Link to comment

do sada su bar objekti koji su se gradili, sa izuzetkom tri rugobe na konjarmiku i geneksa, bili relativno niski. ozbiljan problem nastaje izgradnjom takozvanog beograda na vodi i objekata za koje ne postojeće tehnički uslovi ni dovoljno opremljene vatrogasne službe za gašenje požara. pre svega nemaju merdevine dovoljne visine. 

u gradu probleme predstavljaju zazidani hodnici u zgradama, prerađeni, zazidani i skučeni protiv požarni putevi unutar zgrada, neupotrebljive protiv požarne stepenice, nepropisno parkirana vozila, itd. ozbiljan problem su i loše održavane elektro instalacije i opšti raspad zgrada. 

 

Link to comment

И на све то овај проклети маратон,на који нико озбиљан није хтео да им дође јер је прва награда била 3000 евра

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...