Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

9 hours ago, pt 2.0 said:

koliko te ta vožnja noću košta klasičnim taksijem?

koliko si čekao na "odziv" aplikacije, odnosno nakon koliko minuta ti je došlo vozilo?

fala unapred na odgovorima :)

 

 

koštala bi dosta više, bar 20 din po km + 100din start. vozilo je došlo u roku od odmah i to je sigurno prednost jer dok sam sedeo kliknuo sam na dugmence i pisalo mi je koji vozač i u kom autu dolazi i ispostavilo se da je već tu negde (što mi je aplikacija unapred rekla). nisam morao da zovem, slušam da sam dobion pink taxi i sve to što inače radimo.

ali mape su baš problem, jer ako nije moglo da se snađe u potpuno nelogičnim ali urbanizovanim blokovima, kako će tek u nekim haotičnijim sredinama.

 

@maharaja - ako ih nekako proveravaju, onda super.

 

 

Link to comment
9 hours ago, jorma shparga said:

ako dobro racunam start je jeftiniji za 100 din, kilometri su tu negde sa taksistima a minuti su misterija...

sve u svemu cak i oni deru drasticno u odnosu na novi sad npr

 

skoro je poskupeo taxi , tako da mislim da je cena km bar 20 din niža u cargo

Link to comment

Definitivno je kod tih "uberovskih" usluga veliki problem percepcija ljudi da je to nekako nesigurno i ono "kako ja sad da uđem u privatna kola bez oznake ovo-ono..." .
A i mnogo ljudi uopšte i ne zna da oni postoje...


...shiit has hit the fan....

Link to comment

Kaže dečko koji je mene vozio da ima znatno više posla nakon protesta taksista :)

 

na sajtu piše da treba da se polaže i poznavanje grada, ali nisam baš siguran koliko je to baš tako .

Quote
  • Vozačko iskustvo duže od pet godina
  • Test poznavanja grada
  • Posedovanje vozačke dozvole
  • Sopstveni automobil ne stariji od 10 godina
  • Sopstveni uređaj Android uređaj (minimum 4.0)
  • Potvrda o nekažnjavanju
  • Poznavanje savremenih tehnologija (aplikacije, pametni telefoni…)
  • Test ličnosti
 

 

Link to comment
12 hours ago, maharaja said:

ne funkcioniše tako. Kargo proverava vozače. Koristio sam ih zadnji put kad sam bio u Beogradu i svih desetak vožnji je bilo super. Funkcioniše kako treba, brzo i lako.

ja nisam govorila o kvalitetu usluge. pretpostavjam da je korisnicima napredne tehnologije brže i jeftinije da koriste usluge cargoa... ali se nekako kroz taj intervju ispostavilo da obaraju cenu taksistima uz pomoć nekih finansija za koje ima indicija da su, da tako kažem, naše.

Link to comment
On 6.5.2018. at 7:26, pbg12345 said:

vucic cini nemoguce

pa tako i taksisti postadose simpaticni :fantom:

 

*jasno mi je da je ovo globalni fenomen, ali sama cinjenica da ce to kod nas biti u rukama vec necijeg bate, ako ne vucicevog, a ono bliskog njemu, stavlja i ovaj greh na njegov racun

 

 

 

Car:go drzi licno Aleksandar Vucic.

Spoiler

 

Doduse nije predsednik ali to mu je ime i prezime :fantom:

 

 

 

Ja sam ga koristio u samom startu kada se pojavio, imali su opciju za kartice i bili znatno jeftiniji, posle su to ukinuli i uveli iskljucivo preko paypala pa sam zaboravio na njih jer nemam zivaca da imam prepaid taxi. Srecom ovi protesti su me podsetili na njih, a u medjuvremenu su i oni dodali opciju za kartice tako da sam se vratio njima, generalno slabo idem po zabitim krajevima ili do mesta do kojih ne znam put tako da mi oni skroz rade posao. npr voznja u 3 ujutru od Trga do Liona me je izasla 350 dinara.

Edited by *edited by mod
Link to comment

ne znam. imam frku da se vozim sa civilima, to mi neshto mnogo random. a ovi s kojima se vozim, sve ih znam vec deset godina koji dolaze, do nivoa kolika su im deca i kako im je u shkoli unsure.gif

 

posledichno i da smem da im spakujem dete bez pratnje.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

Prvi put se danas raspravljao sa kontrolorom Busplusa. Nemam taj običaj jer kartu uglavnom platim, a imam razumevanja i za ljude koji samo rade svoj posao pa se ne bih bunio u normalnim okolnostima... Više puta sam bio svedok kako se putnici istresaju na njima i ponižavaju ih, i uvek stajao u njihovu odbranu.

Medjutim, udjem u bus, aparata nema, vidi se da je iščupan. Ja samo sednem, i naravno naidje kontrola. Objasnim da kartu nisam platio pošto nema aparata, a vrlo neotesan dečko mi uzvrati sa: “da nećete možda da vam pored kreveta postavimo aparat, što niste išli kod šofera”?! Tu mi naravno padne mrak na oči, ali lepo mu objasnih da ne može tako da razgovara i da slobodno zove policiju kojom preti jer nemam nameru da mu dam ni dokumenta ni 2000 dinara. Posle još koje grube reči sa njegove strane, zatražih i ja njemu legitimaciju.

Naravno, ništa od toga, završilo se tako što smo izašli na sledećoj stanici gde je kako sam razumeo trebao da bude čika u plavom. Pošto ga nije bilo, pomerih se u stranu jer nisam imao nameru da se svadjam dalje, a on udje odmah u drugi bus.

 

Stojim pri svom stavu, i neću platiti kartu iz principa kad god ne bude aparata, ali svejedno sam se osećao bezveze celo popodne zbog te gluposti, kao da sam ukrao nešto ili napravio ozbiljan prekršaj.

Edited by mraki
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Jel saobraća Beovoz od Vukovog spomenika do Pančeva, i gde mogu naći informacije o redu vožnje? 

Imaš Bg voz, ide od Batajnice do Ovče, i od nedavno ima linija Resnik - Prokop. Za Pančevo ne ide ništa prugom.

Red vožnje Bg voza imaš ovde (neka te ne zbuni što piše da je red vožnje za 2017. godinu, taj važi dok ga ne opozovu kad jednom počne rekonstrukcija pruge...)

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment
Prvi put se danas raspravljao sa kontrolorom Busplusa. Nemam taj običaj jer kartu uglavnom platim, a imam razumevanja i za ljude koji samo rade svoj posao pa se ne bih bunio u normalnim okolnostima... Više puta sam bio svedok kako se putnici istresaju na njima i ponižavaju ih, i uvek stajao u njihovu odbranu.
Medjutim, udjem u bus, aparata nema, vidi se da je iščupan. Ja samo sednem, i naravno naidje kontrola. Objasnim da kartu nisam platio pošto nema aparata, a vrlo neotesan dečko mi uzvrati sa: “da nećete možda da vam pored kreveta postavimo aparat, što niste išli kod šofera”?! Tu mi naravno padne mrak na oči, ali lepo mu objasnih da ne može tako da razgovara i da slobodno zove policiju kojom preti jer nemam nameru da mu dam ni dokumenta ni 2000 dinara. Posle još koje grube reči sa njegove strane, zatražih i ja njemu legitimaciju.
Naravno, ništa od toga, završilo se tako što smo izašli na sledećoj stanici gde je kako sam razumeo trebao da bude čika u plavom. Pošto ga nije bilo, pomerih se u stranu jer nisam imao nameru da se svadjam dalje, a on udje odmah u drugi bus.
 
Stojim pri svom stavu, i neću platiti kartu iz principa kad god ne bude aparata, ali svejedno sam se osećao bezveze celo popodne zbog te gluposti, kao da sam ukrao nešto ili napravio ozbiljan prekršaj.

Nema razloga da se tako osećaš, ako su bili iščupani/sklonjeni validatori naravno da nije trebalo da se provlačiš kroz ceo bus da ispravljaš njihove greške.
Ti si bio i previše uviđavan kada si napustio vozilo jer to što nisi "otkucao " kartu nije tvoja već njihova krivica...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...