Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

On 26.4.2018. at 13:47, Plavimost said:

znači 1bus  od ponoći o 4 ujutru

 

 

Danas  mi je palo na pamet kako ne koristimo i Savu i Dunav za gradski prevoz.

 

A moze i ovaj nocni,taman da ih kupi direktno sa splavova

Link to comment

Nekada davno je i bilo. Sa jednim takvim je bila najuzasnija nesreca na nasim rekama. Ja bar ne znam za goru. Makar mirnodopsku. Ima i ona kad je nasa vojska srusila stari zeleznicki most na brod nase vojske :ph34r:

 

http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/1157262-beogradski-titanik-najveca-recna-nesreca-u-srbiji-koja-je-odnela-preko-100-zivota-foto

 

Sto se tice ove price sa signaliziranjem oko vrata apsolutno ima potrebe za tako necim. Kad sam bio klinac slucajno zalutao sa caletom kod masinovodje kad smo se vracali iz Valjeva pa sam vozio takav isti voz nekih 30-ak km. Tacno se secam da su se vrata zatvarala manje vise na slepo. Imas one retrovizore al je praksa bila da se saceka jos malo kad je sve cisto pa tk onda da se zatvaraju vrata.

 

A vozi se volanom koji je verovatno skinut sa nekog kamiona. Nema funkciju normalnog volana naravno, tako se ubrzava. Jedino mi nisu dali da kocim.

 

edit: ne znam da li je ovo stvarno Beovoz al se neke stvari ocigledno ne menjaju. Volan od juga

 

952601_aleksandar.jpg

Edited by katamaran
Link to comment
47 minutes ago, katamaran said:

 

edit: ne znam da li je ovo stvarno Beovoz al se neke stvari ocigledno ne menjaju. Volan od juga

 

 

 

showimage.php?id=227922&key=6722505

 

Link to comment

Bas takav sam vozio. Pamtim  da je kabina bila jednostavnija nego ova na slici al ono je bas davno bilo.

 

 

edit: mislim da bi mi prijao posao masinovodje (mada kazu da se oni po pravilu istraumiraju sta dozive tokom karijere)

 

Pogled je bukvalno hipnoticki. Svojevremeno je neki sat kanal po zavrsetku programa pustao neki snimak iz lokomotive i ono je bas opustajuce za gledanje. Zanimljivije nego redovan program.

 

Spoiler

 

 

Edited by katamaran
Link to comment
5 minutes ago, katamaran said:

 

edit: mislim da bi mi prijao posao masinovodje (mada kazu da se oni po pravilu istraumiraju sta dozvie tokom karijere)

 

 

Možda i više od dva puta sam zadremao u vozu Batajnica-Pančevo, davno, u ono vreme kad su išli na svakih sat vremena i to u poslednjem vozu za taj dan. Probudim se u Pančevu.

I onda odem do lokomotive. Oni se iznenade što me vide a ja se iznenadim koliko u unutra smrdi i koliko je štrokavo i koliko su oni pijani.

 

I onda mi kažu da voz uskoro ide nazad ali ne staje kod Vuka jer je stanica zatvorena pa sidjem kod mosta pa se klackam do kuće. 

Link to comment

Imamo li negde temu za CarGo ?

Pre neki dan sam prvi put koristio i ... jedno je sigurno, ako ne znam tačno put - sigurno njih neću zvati. Vozaču je goole maps ili šta već za moju adresu pokazivao da treba da ide u blok 70 (a ja sam 63.). da se nisam vraćao kući - nemam baš neku ideju kako bismo našli adresu.

ono što je dobro je što je jeftinije od taxija, ali je malo haotično oko plaćanja. prvo su mi preko appa rekli da će otrpilike cena vožnje biti ~400 rsd (ovo uzeti sa malo rezerve jer je bilo u sred noći) , a ispala je 509 (bar tako piše u mailu koji su mi poslali), a u stvari su mi skinuli 533 rsd (iako u detaljima transakcije piše da je 509 rsd).

i ma koliko taksisti bilo ovakvi i onakvi, to su ipak ljudi kojima je taksiranje posao i generalno ih znaju bar u centrali tog taksija. ovo je neki vozač koji je skinuo aplikaciju i kog možda niko živ nije video ranije (tako sam bar ja razumeo da radi) i osećaj sigurnosti je sigurno manji nego kod regularnog taksija.

 

Link to comment

Nisam uplatio na račun nego sam ostavio podatke o kartici. A kako određuju :

start 61 rsd + 382 rsd za 6,48km + 66 rsd za 11 minuta

Edited by Lezilebovich
Link to comment

bio je gost direktor tog kargoa na teveu povodom onog protesta taksista pre desetak dana... deluje kao projekat brnabićkinog brata ili tako nekog digitalnog nomada. sve su prilike da će im se taksisti najebati majke. mislim da su se malo zaneli...

Link to comment

vucic cini nemoguce

pa tako i taksisti postadose simpaticni :fantom:

 

*jasno mi je da je ovo globalni fenomen, ali sama cinjenica da ce to kod nas biti u rukama vec necijeg bate, ako ne vucicevog, a ono bliskog njemu, stavlja i ovaj greh na njegov racun

 

Link to comment
5 hours ago, Lezilebovich said:

ono što je dobro je što je jeftinije od taxija, ali je malo haotično oko plaćanja.

koliko te ta vožnja noću košta klasičnim taksijem?

koliko si čekao na "odziv" aplikacije, odnosno nakon koliko minuta ti je došlo vozilo?

fala unapred na odgovorima :)

 

Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

Nisam uplatio na račun nego sam ostavio podatke o kartici. A kako određuju :

start 61 rsd + 382 rsd za 6,48km + 66 rsd za 11 minuta

ako dobro racunam start je jeftiniji za 100 din, kilometri su tu negde sa taksistima a minuti su misterija...

sve u svemu cak i oni deru drasticno u odnosu na novi sad npr

Link to comment

Ne bih se ja s time zezao ako stvarno funkcioniste tako sto svako moze da skine app i postane taksista. Ima gomila viralnih klipova po netu. Ne znas da li su ludji uber vozaci ili musterije.

Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

bio je gost direktor tog kargoa na teveu povodom onog protesta taksista pre desetak dana... deluje kao projekat brnabićkinog brata ili tako nekog digitalnog nomada. sve su prilike da će im se taksisti najebati majke. mislim da su se malo zaneli...

Sa nasim taksistima se nimalo nije zezati. Ko sekta su. A jos kad neko upadne u nesto sto oni smatraju za svoje...

 

edit: u jednom postu se ne bih zezao sa laznim taksistima, u sledecem sa pravim :)

Edited by katamaran
Link to comment

Ja sam ocigledno stekao pogresan utisak na osnovu tih viralnih klipova. Mada i kod tih klipova je ogromna vecina o ludim musterijama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...