Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Promasila si temu. Javni prevoznik je jedan, ali firmi koje mogu da naprave elektronski sistem za naplatu potencijalno ima bezbroj. O tome sam pricao. Dakle bitno je da ima konkurencije ako na tenderu trazimo firmu da napravi elektronski sistem naplate.
ali ne prave se ovde kratkorocni ugovorcici, pa da se vezba efikasnost kroz trzisne iteracije na bazi konkurencije.
Link to comment
Djuro, stopa naplate pre uvodjenja busplusa bila je 80%. A red voznje nema veze sa naplatom.
ozbiljno sumnjam u tih 80%. odakle ti taj podatak?ja sam saznao da je bilo ispod 40% pre busplusa, a da sada jure 60%. kao, to im je prvi kratkorocni cilj.slazem se da red voznje nema veze sa naplatom.
Link to comment
Djuro, stopa naplate pre uvodjenja busplusa bila je 80%. A red voznje nema veze sa naplatom.
sad si ti pametniji od bus+a i gspa i apexa i veljka vlahovića i đida. naravno da ima.stoga, ako želite da vam autobusi polaze na vreme, tucite onog koji ne plati kartu. ako ne želite da vam ukinu linije, tucite po dva.kad vas država zajebe sledeći put (što će biti u sledećih pola sata, sigurno) prihvatite to sa "tako je moralo biti" stavom. Edited by buffalo bill
Link to comment
sad si ti pametniji od bus+a i gspa i apexa i veljka vlahovića i đida. naravno da ima.stoga, ako želite da vam autobusi polaze na vreme, tucite one koji ne plate kartu. ako ne želite da vam ukinu linije, tucite po dva.kad vas država zajebe sledeći put (što će biti u sledećih pola sata, sigurno) prihvatite to sa "tako je moralo biti" stavom.
pa ne, sad po toj logici treba da se zatvaraju sve skole gde ima manje od 24 djaka po odeljenju. dios mio!
Link to comment
forumasica prima je bila proslog leta u parizu i pokazala mi je zute metro karte, koje su istog oblika, sa istom onom braon trakom po sredini, a ostale su jos od putovanja njene mame od pre 20ak godina. one i dalje rade! cuvam jednu uredno kao relikviju. :)
Sjajno! :thumbsup:Ove moje su bele od pre 2 godine, a tada sam iskoristio i neke zelene iz 2001. i ljubicaste iz 2004 [me thinks :unsure:]
Link to comment
ozbiljno sumnjam u tih 80%. odakle ti taj podatak?
Direktor GSP Radoslav Nikolic, u izjavi Novostima 7. maja 2010. godine.Takodje je rekao da je stopa naplate 2008. godine bila 95 posto. Godine 2004, po recima Slavena Tice, tadasnjeg prvog coveka GSP, bilo je oko 8 posto svercera. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ali ne prave se ovde kratkorocni ugovorcici, pa da se vezba efikasnost kroz trzisne iteracije na bazi konkurencije.
Oprema je oprema, moz se reklamira, ima garantni rok. Zamislimo sada da neka firma napravi ultra-ekoloski autobus na (neznamkakvo gorivo). Ali ta firma nikada ranije nije pravila autobuse za javni prevoz. Tvojom (i borisovom) logikom ona bi bila diskvalifikovana. Takodje, vodeci se tom logikom, sistem elektronske naplate ne bi bio uveden nigde, jer su ga po pravilu razvijale firme koje se bave elektronikom, i koje se ranije nisu bavile automatima za ponistavanje karata koji su mehanicki. I opet, Apex jeste imao referencu za tehnologiju (Kentkart). I opet, ne rade posao kontrole nista bolje/gore nego sto je to radio GSP. Uopste se o tome i ne radi. Promasena tema od pocetka. Edited by hazard
Link to comment

Ovi busplusići baš rešili da prestanu da rade ovaj posao. Idiotluk na kub. Bezobrazluk na n-ti.Umesto da su ostavili više vremena da se ideja o ulaz/izlaz vratima "primi", da su bolje i smislenije to organizovali, da su sačekali onih najavljenih 400 autobusa, da su pojačali linije na kojima je veća gužva, a njihovi kontrolori jako dobro znaju gde je i kada gužva, i ne vole da se gužvaju previše, a ima i kamera, pa mogu vizuelno da odradi čitav posao za jedan dan oni počeli da primenju represivne metode, šatro uvode "red". Eh, što nisu sutra izbori. Kako li bi se, posle ovih par dana demonstracije uvođenja reda u šire narodne mase a ne ciljane populacije, zatvorila birališta?A ja, još, budala kakav sam, mislio da ima šanse da se poboljša stanje u transportu.

Link to comment

^^ pa ima šanse da bude bolje, svuda, ne samo u transportu.platimo sve što trebatm i nema da nas boli glava.

Edited by buffalo bill
Link to comment
Meni je super sto na pocetnoj stanici mora da se udje na prednja vrata, iako niko ne izlazi :lol:
tako se sticu pravilne navike.ko sto peres mlecne zube iako ce da ispadnu :D
Link to comment
^^ pa ima šanse da bude bolje, svuda, ne samo u transportu.platimo sve što trebatm i nema da nas boli glava.
pa daprvo su došli po ciganeali nisam mario zato što oni smrde (i kradu veli neko iz mase)pa po one koji piju po ulicamaali nisam mario zato što ja ne pijem pa po one koji pušeali nisam mario, zato što ja ne pušim a onda po one koji ulaze na srednja vrata (i ne validiraju)ali nisam mario pošto meni i prva odgovarajujednog dana će doći po meneali ne marim pošto i onako više nisam čovek:)
Link to comment

najmanje je bitno u cijeloj situaciji, ali zbilja odavno nisam cula vece i prostackije gluposti od ovih apela sa plakatamnogo su gledali marija montija, al nista od njega nisu naucili

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...