Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

stvarno je aprijatno da poredite beograd sa parizom, amsterdamom, lisabonom.
jao aj zajebi te malogradjanstine vise i fetisizovanja turistickih destinacija. daj mi tri neodgovorne, korumpirane i nekompetentne barabe da ih stavim u parisku gradsku kucu na vazne polozaje i napravicu ti tamo isti haos kao u Beogradu i to za 10 dana. naravno da ce Beograd da se poredi sa Amsterdamom (koji je btw dva puta manji od Beograda i moze da se prepesaci za sat i po od zeleznicke stanice do ruba grada), jok nego ce da se poredi sa Crikvenicom i Raljom. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
mire, sad ce te dabovic napusiti, jer poredis ns i bg.
ne, dabovic ce ga napusiti jer prica o gradskom prevozu a ne vozi se svaki dan i nije strucan da o tome prica ^_^@vaso, covek je malo ironican, sta ti je Edited by Quince
Link to comment
koji je btw dva puta manji od Beograda i moze da se prepesaci za sat i po od zeleznicke stanice do ruba grada
Osim ako se usput negde ne zapijes i ne izgubis
Link to comment
mire, sad ce te dabovic napusiti, jer poredis ns i bg.
e aj nam opet ispricaj kako u Beogradu nije infrastrukturni haos i da treba zamoliti putnike da se manje voze posto idu okolo bezveze, a treba da sede kuci. i opet ono o biciklima.ti si na ovom topicu toliko nebuloza nadrobio da se pitam da li si ikada bio u Beogradu ili ti je taj veliki i mocni grad samo dalek san koji krisom snevas u svojoj precanskoj provinciji.
Link to comment
jao aj zajebi te malogradjanstine vise i fetisizovanja turistickih destinacija. daj mi tri neodgovorne, korumpirane i nekompetentne barabe da ih stavim u parisku gradsku kucu na vazne polozaje i napravicu ti tamo isti haos kao u Beogradu i to za 10 dana. naravno da ce Beograd da se poredi sa Amsterdamom (koji je btw dva puta manji od Beograda i moze da se prepesaci za sat i po od zeleznicke stanice do ruba grada), jok nego ce da se poredi sa Crikvenicom i Raljom.
RATP vodi racuna o pariskom prevozu a ne grad Pariz. Ne moze grad to da radi ako sva predgradja zavise od tog sistema.
Link to comment

ma napušio je mene dabović i da sam nacista i potencijalni ubica, pa ništa...istina, nikad mi se nije izvinio ako ne misli takoa nisam poredio ns i bg, nego napisah samo nešto o uspostavljanju sistemaa u bg sam često, i koristim sve

Link to comment
ma napušio je mene dabović i da sam nacista i potencijalni ubica, pa ništa...istina, nikad mi se nije izvinio ako ne misli takoa nisam poredio ns i bg, nego napisah samo nešto o uspostavljanju sistemaa u bg sam često, i koristim sve
Evo, izvini :)
Link to comment
U parizu su kontrolori nabildovani mrgudi. Bivsi kontroler a sada sef kontrolne sluzbe je olimpijski prvak u hrvanju.
E pa to mi reci. U Beogradu su kontrolori cesto zgoljavi mrsavci.
Link to comment
Mislim da opet ciljas ovde na pogresnu stvar - u celoj organizaciji GSPa elektronske kartice i validatori su najmanji problem. Naprotiv, to je plus u celoj prici, i prilicno OK funkcionise. Da, desava se da validatori ne rade, ali i ranije se desavalo da u udjes u bus i da nijedan (nijedan!) "automat" za ponistavanje karata (smesno je onu spravicu zvati automatom) ne radi. Cak je bilo cesce nego sad.
bilo bi lepo znati koliko je kostalo (grad) uvodjenje busplusa i njegova operativna upotrebarekao bih da je cost-benefit onih zumbi bio osetno bolji, ali time iskljucivao povezana preduzeca i odgovarajuce provizije za pruzene uslugemislim da bi ti novci bili bolje potroseni na neke bitnije stvari u gsp.u + busplus vidi beograd kao jedan oveci gulag u kom su oni sefovisto se tice rfid kartica.. meni su one i dalje prilicno bzvz. za pojedinacne voznjenajbolji sistem dosad mi je papirna kartica na kojoj lepo vidis kada je pocela voznja. i onda imas 1-2h da se vozis na tu istu kartu.za mesecne, ima smisla ako se u prevoz ulazi kroz kapije (od spomenutih gradova u kojima sam bio - pariski, stokholmski metro)ali def. nema smisla kao u bg verziji gde je validiras u sred spica samo da bi neko pravio lepe sarene grafike u excelu... Edited by Zverilla
Link to comment

kontrolori u londonskim busevima pregledaju karte tokom voznje. ovo sa zaustavljanjem i cekanjem dok se ne pregledaju sve karte je katastrofa. onog ko je to smislio trebalo bi obesiti za baterijice nasred grada - za primer!

Link to comment

Jedan danas seo u 7a, nije imao kartu i jos se drao na kontrolorku. To mi nikad nece biti jasno....nemas kartu i onda se jos bunis. Pri tom nije hteo ni da izadje iz autobusa, nego nastavio da sedi i da psuje.Ja se slazem da reda mora biti, samo ne ovako na_vrat_na_nos. I dalje mi je kretenski da se personalizovane mesecne karte moraju validirati, ali kao po tome se odredjuje redosled voznje. Sto je u guzvi neizvodljivo. Ovo s ulaskom na prednja vrata, izlaskom na srednja moze biti ok, ali u gradu u kome postoji i metro, a ne ovakva gungula pogotovo u spicu. Ovako dobijamo to sto dobijamo, i ljudi se s pravom bune. O stanju autobusa, tramvaja i trolejbusa da ne pricam....Uostalom, na temi je manje-vise sve receno...ps kakve su to KOREOGRAFIJE za ulazak kontrolora u autobuse?da mi je da vidim kako ih obucavaju za to i kako vezbaju koreografije

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...