Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

jel mogu da se pobanuju svi slaninari koji su pisali na temi o bg prevozu?hvala
Djeneralizujes, ali +1Minus Radisa Edited by Milogled Bluff
Link to comment
ti si ko naš, ti možeš
:)Hvala Toni, hvala Milogled, haval Lost, hvala Vaso...Šalu na stranu, tri dana nedeljno sam u BG (doduše ne prelazim most često) pa vidim kolika je frka, pogotovo u jutranjim i popodnevnim špicevima... Edited by radisa
Link to comment
Znas li dokle je stiglo sa tim?Inace, videcemo na sta ce to da lici uopste, koliko ce biti metroliko a koliko tramvajoliko. Ja sam cuo da je infrastruktura skoro 100% planirana full-metro-style, a vozila ce ipak biti tramvajska (LRT), sto je nerezonski, jer dobijas mnogo skup tramvaj na odvojenoj trasi. Takodje planirani kapacitet mi se cini previse mali (onaj za koji sam ja cuo). Sad, dok neko ne objavi studiju, pojma nemamo.Btw znas li ko je pravio metro u Lozani? Ste to vi ili konkurencija? I ne mislim na onu M1 liniju sto je tramvaj/LRT, nego na M2 koji je pravi metro na gumenim tockovima.
Posto sam napisao nazalost, ne znam nisto o tom projektu :D .za naj koji si ti cuo (beobuild) vjerovatno olazi od nase studije koja je radjena prije nekoliko godina.
LausanneLe métro automatique M2, qui relie Ouchy à Epalinge, intègre tout à la fois un automatisme intégral, une forte pente (jusqu'à 12%),un intervalle de 2 minutes et un roulement sur pneu, ce qui constitue une première mondiale.Après avoir assuré la rédaction des réglementations d’exploitation et le contrôle de fabrication des rames, SYSTRA a été impliquée enphase d’essais de sous-systèmes et d’intégration ainsi que pour le traitement des interfaces entre l’automatisme de pilotage, lesautres systèmes et l’ouvrage. En particulier, SYSTRA a assuré la supervision des essais de portes palières et le contrôle des caractéristiques électriques de la voie.
Link to comment
Ako je poboljšanje naplate cilj ove fešte (a jeste)... (ne ulazeći u to kuda i kome idu pare od karata i od kazni, i imaju li putnici adekvatnu uslugu za pare koje daju)Mislim da bi sve bilo mnogo jednostavnije kada bi kazne drastično poskupele i kada bi kontrolori imali ovlašćenje da legitimišu putnike uhvaćene bez karte. Nešto poput Toronćanskih metro-policaja-kontrolora, valjda je ovde po PPP bilo reči kako tamo mnogo opasni ridžovani vrebaju ko se vozi bez karte u metrou.Zanemarimo priče o "privatnom preduzeću" i komunalnim službama... ionako BusPlus, GSP i komunalni policajci imaju istog gazdu. Koliko sutra Skupština grada može doneti odluku kojom ovlašćuje komunalne policajce da uteruju dugove javnih preduzeća u vlasništvu grada. Mogu, ako im se hoće, da kontrolore BusPlusa unaprede u komunalne policajce. Bilo kako bilo, mislim da je izvodivo da kontrolor postane ovlašćen da uzima podatke od lica bez karte.Ako je rezultat odlična naplata, svejedno da li se to postiže tako što se karta za vožnju obavezno pokazuje vozaču (validatoru) pri ulasku isključivo na prednja vrata, ili ako postoje neprejebive povremene kontrole. U prvom slučaju fizički ne možeš u autobus bez karte, a u drugom možeš ali rizikuješ da platiš paprenu kaznu (pod uslovom da sudstvo nije neefikasno i sporo, a na njega Đilas više ne može da utiče).
a i da im se dozvoli da pretresaju putnike, ukoliko im se cefne (npr. ako putnica ima velike sise/dupe) + da neposlusne izbacuju iz autobusa u pokretu, uz naknadno spaljivanje kuce i silovanje zenske celjadi na zgaristu iste.
Link to comment
za naj koji si ti cuo (beobuild) vjerovatno olazi od nase studije koja je radjena prije nekoliko godina.
Za sta koji sam cuo? Metro u Beogradu? Ne, to su podaci iz nove studije. Za metro u Lozani? Njime sam se vozio :D
Link to comment
U Oslu je isti sistem sa iznenadnim kontrolama (a isto je i u Holandiji). Prisustvovala sam scenama u metrou u Oslu (T-Bane), verujte, jako su gadni i neprijatni i bude ih 5-6 i ne daju ti da napistis vozilo dok se stvar ne regulise.
Ovde imaju i lisice i one simpatične rasklopive pendrekčiće :) Mada, najviše bolinovčana kazna (prvi put 100e, svaki naredni puta 2).stib_3.jpgI video. Edited by dig_chohano
Link to comment

Greska u kucanju. Mislio sam na kapacitet. Bilo je vise studija koje su govorile o buducem kapacitetu i svaka je bila kritikovana (kao previse je mali).

Link to comment
Ovde imaju i lisice i one simpatične rasklopive pendrekčiće :) Mada, najviše bolinovčana kazna (prvi put 100e, svaki naredni puta 2).stib_3.jpgI video.
Sitni ovi belgijanci.Jesili ti onaj sa kariranim dzemperom? Edited by borris_
Link to comment
Ako je poboljšanje naplate cilj ove fešte (a jeste)... (ne ulazeći u to kuda i kome idu pare od karata i od kazni, i imaju li putnici adekvatnu uslugu za pare koje daju)Mislim da bi sve bilo mnogo jednostavnije kada bi kazne drastično poskupele i kada bi kontrolori imali ovlašćenje da legitimišu putnike uhvaćene bez karte. Nešto poput Toronćanskih metro-policaja-kontrolora, valjda je ovde po PPP bilo reči kako tamo mnogo opasni ridžovani vrebaju ko se vozi bez karte u metrou.
Može. I da im se da ovlašćenje da nose utoke, i šamaraju sve redom.I seku prste i lome ruke, ako im se prohte. Zašto stati na legitimisanju građana, pardon marve i robova. :fantom:Realno, nije busplus kupio NIJEDAN bus tako da mogu da se teraju u tri lepe. Nije nego, ne maltretiraju ljude dovoljno...Kad budu napravili svoje linije i dovezli svoje buseve - ok, neka rade šta god žele.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...