Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

a jesam li dobro shvatila da uskoro uvode nova vozila u saobracaj?
:Dtako i trebaa gradjane nek razvoze kamionima
prototip modela iz novog kontingenta vozila GSP-a. :fantom:cuba.jpg Edited by lostfanforever
Link to comment

Inace, dosta im je dobra ova fora da uopste ni ne pisu kazne, sto se opet moze nekome svideti jer je ovo "uvodjenje u red bez kazni". Bukvalno ce primorati svakoga da ima kartu samim svojim prisustvom i bez naplacivanja kazni. Poprilicno sam siguran da ce oni tolerisati nekih 2% ljudi koji ce uvek pokusavati da se svercuje tako sto ce ih zamoliti da sidju na sledecoj stanici i ne prave probleme ostalim putnicima.Zajebani su ovo igraci.

Link to comment
"Prebacili su nas ukupno 500 iz tri pogona (Novi Beograd, Karaburma i reče još nešto, nisam upamtio), gumari, mehaničari, električari
A, to da, idu na smenu, malo rade svoj posao, malo za bus+, ima i vozača. Edited by El Guapo
Link to comment

pa lose je srocena ona peticijaedit, lostfan, to je pretpostavljam za neku od centralnogradskih linija? odmah se vidi da nije za prigradske paore.

Edited by morgana
Link to comment
Inace, dosta im je dobra ova fora da uopste ni ne pisu kazne, sto se opet moze nekome svideti jer je ovo "uvodjenje u red bez kazni". Bukvalno ce primorati svakoga da ima kartu samim svojim prisustvom i bez naplacivanja kazni. Poprilicno sam siguran da ce oni tolerisati nekih 2% ljudi koji ce uvek pokusavati da se svercuje tako sto ce ih zamoliti da sidju na sledecoj stanici i ne prave probleme ostalim putnicima.Zajebani su ovo igraci.
Studio beeeeeeeeeee
Kako kažu u Direkciji za javni prevoz, od kada su uvedene nove mere, povećana je prodaja dopuna Bus plus kartica.
I dok i dalje, što zbog neznanja, što zbog inata, u prevozu ima kršenja pravila, pojačana kontrola dovela je do toga da ponovo počnu da se stvaraju redovi na prodajnim mestima bus plus karata.
Link to comment
Koliko sutra Skupština grada može doneti odluku kojom ovlašćuje komunalne policajce da uteruju dugove javnih preduzeća u vlasništvu grada. Mogu, ako im se hoće, da kontrolore BusPlusa unaprede u komunalne policajce. Bilo kako bilo, mislim da je izvodivo da kontrolor postane ovlašćen da uzima podatke od lica bez karte.
To moze samo Skupstina Srbije da uradi. Ne moze skupstina grada moze da odlucuje ko ce biti privatni izvrsitelj i kome sam duzan da se legitimisem.
Link to comment
Bez želje da nešto sad izazivam burne rasprave, čini mi se da analogija nije baš naj-naj. Ako ti se hamburger ne sviđa, naravno da ga nećeš kupovati (pretpostavljam da si na to ciljao kao na logičan potez hipotetičke nezadovoljne mušterije, umesto redovne kupovine i konzumacije loše pljeske). Analogno tome, logičan potez nezadovoljnog korisnika GSP-a bi bio da se ne vozi GSP-om.Ako se neko vozi, a ne plaća, to je analogno jedenju pljeske i ne plaćanju iste (da ti teta pljesku, ti zagrizeš, ne sviditi se, pa zapališ ne plativši; al pošto si gladan, ipak smažeš do kraja). Naravno, svestan sam potpuno da roštilja ima na svakom ćošku a da GSP nema konkurenciju. I da je usluga GSP-a prilično kljakava i da su Bus+ racije dno. Samo mi analogija ne deluje fer, a pošto se često provlači opravdanost neplaćanja "dugom države" itsl., ovo je bilo zgodno za prokomentarisati.
manc je odgovorio na deo, ja bih istakao genezu situacije:hamburgerije nisu postale to što jesu tako što je naplatu hamburgera dobila privatna start-up firma sa 1 zaposlenim, koji sutradan ode u banku i dobija 2 miliona ojra krede za razvoj sistema naplate.dakle, neko je mešetarenjem ubacio svoju ekipu u deljenje profita koji je generisan na liniji grad-građani. što ne znači da su public-private-partnershipsi problem sami po sebi, nego da je način izvođenja burazerski, fingiran, pisan po specifikacijama 1 firme sa kojom su se utalile i ostale firme na tenderu (ako sam pravilno pročitao).ukratko, novonastala situacija je ultimativno nepoštena, i zahtevala bi bukagije i Château d'If kao dugotrajnu turističku destinaciju za sve upletene.pristajanjem na postavku igre, tj. plaćanjem ovakvog sistema, mi pristajemo na normalizaciju lopovluka, i šaljemo poruku da to može da prođe. naravno, to će biti urađeno na sličan način na drugom primeru. šta nam je činiti? ništa, jbg, pošto ćemo u sklopu osećanja pristojnosti i makar površne brige za nešto što je javno dobro progutati knedlu i potisnuti ružno iz razmišljanja po tome, te biti zadivljeni novim autobusima, koji će valjda dočekati i pristupne saobraćajnice.analogija "koristiš uslugu - plati je" može da ima moralnu oblandu samo ako je zamislivo da su za ostvarivanje te usluge mogli da konkurišu svi relevantni pojedinci u zemlji (npr. inženjeri etf-a ili saobraćaja...) i da budu u mogućnosti da od svog bankara za takav idejni projekat traže i dobiju 2 miliona evra. pošto je to naučna fantastika sa zadovoljstvom ću moralizaciju po pitanju plaćanja usluge otpraviti na, well, sci-fi otpad.
Link to comment
To moze samo Skupstina Srbije da uradi. Ne moze skupstina grada moze da odlucuje ko ce biti privatni izvrsitelj i kome sam duzan da se legitimisem.
Kao da ne živimo u istom gradu. Pogledaj oko sebe, ko je natakario Komunalne policajce na skutere i bicikle i poslao ih da kažnjavaju one što krše Zakon (ili gradsku uredbu?) o javnim kupatilima? Skupština Srbije? :)
Link to comment
Čekaj, jesu li stvarno ukinuli stanicu kod ušća? Onu manju pre raskrsnice kad se ide ka brankovom? Jel' staju ti busevi sada makar na onoj odmah posle M. Popovića?
Ukinuli, a "neko" je uklonio obaveštenje, pa su građani ostali neobavešteni.
Link to comment
jesi, ali vidiš da bp može da ukida stajališta i linije
pa valjda gsp ukida linije na osnovu odnosa snimljenog i validiranog broja putnika. tako reci, ide ka komercijalnijim linijama.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...