Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Niko nije prokomentarisao, kako nova šema ulaska u vozilo i gužva koja se tom prilikom stvara ide u prilog džeparošima.
:isuse: Pa ceo topik je na tu problematiku, jbt!
Link to comment
Stanice Pop Lukina, kod Brankovog mosta, i 6 kaplara u smeru ka centru grada privremeno su ukinute, radi efikasnije kontrole i primene novih pravila ulaska i izlaska iz vozila gradskog prevoza, saopštavaju iz Direkcije za javni prevoz.
:rolf: mellow.gif Edited by morgana
Link to comment
e da, koja je fora sa toliko policije po ulicama u francuskoj?bio u lionu pre jedno mesec dana, subota popodne, glavno setaliste, divota i svi uzivaju, ali stoje po 2-3 pandura na svakih 50 metara, u ulicama sa strane marice, oklopnici, etc.
Tako zeli "narod". Osjeca se sigurnije.Posto ne smiju da idu u vrele kvartove, setaju se po parizu.
Link to comment

a posebno se sigurno osecas kad naletis iza coska pravo na onu cevku (mitraljeza?) jednog od njih, dok juris na voz. to sto znas da je zakocena nije pokvarilo uzitak :s_w:

Link to comment

svako ko zeli da se vozi, mora to i da plati. to je osnovna stvar koju, vidim, mnogi i ovde osporavaju. nema za dzabe ni kod babe.sve ovo ostalo (busplus, guzve, zastoji, kontrole, ulazi na prednja/zadnja vrata, maltretiranje) jeste posledica jednostavne cinjenice da ljudi ne placaju prevoz. placajmo prevoz pa ce i GSP biti bolji. mozda i nece ali to cemo saznati samo ako ga budemo svi redovno placali (bar godinu-dve).

Link to comment
svako ko zeli da se vozi, mora to i da plati. to je osnovna stvar koju, vidim, mnogi i ovde osporavaju. nema za dzabe ni kod babe.sve ovo ostalo (busplus, guzve, zastoji, kontrole, ulazi na prednja/zadnja vrata, maltretiranje) jeste posledica jednostavne cinjenice da ljudi ne placaju prevoz. placajmo prevoz pa ce i GSP biti bolji. mozda i nece ali to cemo saznati samo ako ga budemo svi redovno placali (bar godinu-dve).
Vaso, ovo je opet za tebe, da provalis da l je ironija :D
Link to comment
svako ko zeli da se vozi, mora to i da plati. to je osnovna stvar koju, vidim, mnogi i ovde osporavaju. nema za dzabe ni kod babe.sve ovo ostalo (busplus, guzve, zastoji, kontrole, ulazi na prednja/zadnja vrata, maltretiranje) jeste posledica jednostavne cinjenice da ljudi ne placaju prevoz. placajmo prevoz pa ce i GSP biti bolji. mozda i nece ali to cemo saznati samo ako ga budemo svi redovno placali (bar godinu-dve).
Dobrotm
Link to comment
svako ko zeli da se vozi, mora to i da plati. to je osnovna stvar koju, vidim, mnogi i ovde osporavaju. nema za dzabe ni kod babe.
ko to? :unsure: (rizikujem da me po drugi put demantuju danas na ovoj temi, ali nikako ne volim generalizacije tipa "mnogi" ili "svi" kad nisu bas tako ocigledne)
Link to comment

a za one koji se svercuju danas sigurno je efikasan apel 'ukinucemo vasu liniju prekosutra'kako da neonaj plakat je preglupkome gradjani mogu da se zale zbog ukidanja stanica?

Link to comment
svako ko zeli da se vozi, mora to i da plati. to je osnovna stvar koju, vidim, mnogi i ovde osporavaju. nema za dzabe ni kod babe.sve ovo ostalo (busplus, guzve, zastoji, kontrole, ulazi na prednja/zadnja vrata, maltretiranje) jeste posledica jednostavne cinjenice da ljudi ne placaju prevoz. placajmo prevoz pa ce i GSP biti bolji. mozda i nece ali to cemo saznati samo ako ga budemo svi redovno placali (bar godinu-dve).
Ma sta kazes. Znaci, zbog svercera je nemoguce udesiti da vozila, u postojecem broju i stanju, izlaze na ulice u skladu sa redom voznje, koji je sam GSP odredio shodno raspolozivim kapacitetima?
Link to comment
erste je privatna banka, moze sta oce.
banke ne mogu da rade sta hoce zato sto imaju jedno pravo koje druge grane nemaju, a to je da ako ostanu bez para mogu da racunaju na povlascena sredstva kod centralne banke. zbog toga podlezu superviziji i zbog toga postoji onolika regulativa o kapitalnoj adekvatnosti naspram ulaganja.
Sjecam kada smo imali raspravu o tenderima i ko smije da se prijavi na tender a ko ne. U svijetu u kojem radim, obavezno se trazi da firma ima dobre reference da bi mogla konkuristai za taj posao. Ti si tada govorio da je to klasicno suzbijanje konkurencije. APEX ne bi nikada mogla konkuristai za ovaj posao da su refernce bile jedan od uslova tendera.
u sustini, za pisljivu fransizu za neki fast food ti moras da pokazes istoriju poslovanja u toj oblasti i zdrav finansijski rezultat tokom te istorije. da, istina je da to stvara barijere ulasku novima, ali u situacijama kao sto je javni prevoz mi ni ne mozemo da govorimo o gajenju konkurencije jer nije bas da vidimo 58 razlicitih javnih prevoznika po gradovima. ovo je dodeljivanje dozvole za obavljanje usluge koju niko drugi ne vrsi i ti kao drzava imas pravo da kontrolises cene, tj da ne dozvolis privatnom partneru da divlja. zasto drzava to ne radi? pa zato sto nije efikasna na troskovnoj strani, a privatnik ce marginu da juri na konto nizih troskova. mislim, zamislimo bilo kog crvljivog partijasa kako brine o tome..
Samo nek vaze jos ovaj vikend - meni dosta :DOstalo mi je 7-8 od prethodne posete, pa da se ne bace.
forumasica prima je bila proslog leta u parizu i pokazala mi je zute metro karte, koje su istog oblika, sa istom onom braon trakom po sredini, a ostale su jos od putovanja njene mame od pre 20ak godina. one i dalje rade! cuvam jednu uredno kao relikviju. :)
Pa poceli su da rade na metrou. Egis (nazalost) je valjda izradio dokumentaciju za prvu liniju.
nista alstom?
Tako zeli "narod". Osjeca se sigurnije.Posto ne smiju da idu u vrele kvartove, setaju se po parizu.
mene niko nije zastitio kad mi je trebalo!!! angry.gif
Link to comment
u sustini, za pisljivu fransizu za neki fast food ti moras da pokazes istoriju poslovanja u toj oblasti i zdrav finansijski rezultat tokom te istorije. da, istina je da to stvara barijere ulasku novima, ali u situacijama kao sto je javni prevoz mi ni ne mozemo da govorimo o gajenju konkurencije jer nije bas da vidimo 58 razlicitih javnih prevoznika po gradovima. ovo je dodeljivanje dozvole za obavljanje usluge koju niko drugi ne vrsi i ti kao drzava imas pravo da kontrolises cene, tj da ne dozvolis privatnom partneru da divlja. zasto drzava to ne radi? pa zato sto nije efikasna na troskovnoj strani, a privatnik ce marginu da juri na konto nizih troskova. mislim, zamislimo bilo kog crvljivog partijasa kako brine o tome..
Promasila si temu. Javni prevoznik je jedan, ali firmi koje mogu da naprave elektronski sistem za naplatu potencijalno ima bezbroj. O tome sam pricao. Dakle bitno je da ima konkurencije ako na tenderu trazimo firmu da napravi elektronski sistem naplate.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...