Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Tamo gde je ekipa Studija B u ponedeljak zatekla pravi saobraćajni haos, dan kasnije situacija je znatno bolja. Kontrolori sa više ekipa uspevali su da za svega dva minuta obave posao u čak tri vozila istovremeno.
:Hail:
Link to comment

U Zagrebu pojedinačna karta (papirna) 12 kuna (oko 180 din). Na stanicama tramvaja displeji sa minutažom za koliko koji dolazi. Vozila većinom klimatizovana, nova i čista.

Link to comment
Čekaj, jesu li stvarno ukinuli stanicu kod ušća? Onu manju pre raskrsnice kad se ide ka brankovom? Jel' staju ti busevi sada makar na onoj odmah posle M. Popovića?
Izgleda da su im te stanice smetale: nezgodne su da na njima bude ona kontrola (gestapo racija), a zgodne da narod obiđe barikade i tamo se ukrca na autobus. Sada kada su ukinute, niko bez karte ne može preko Brankovog mosta.edit: ovo važi samo u smeru ka NBGD Edited by Frile
Link to comment
Izgleda da su im te stanice smetale: nezgodne su da na njima bude ona kontrola (gestapo racija), a zgodne da narod obiđe barikade i tamo se ukrca na autobus. Sada kada su ukinute, niko bez karte ne može preko Brankovog mosta.edit: ovo važi samo u smeru ka NBGD
Al' meni je potpuno bezveze da je ukinuta ta stanica pre pumpe, jer je ona mnogo korisnija iz prostog razloga sto na toj kod pumpe nema pesackog, nego moras da se vracas nazad da bi presao ulicu i krenuo u pravcu Sest kaplara ili Usca. Naravno, ovo pricam potpuno nevezano za BusPlus gamad. Ja bih jos ranije ukinuo tu stanicu kod pumpe, jer mi nikad nije ni imala nesto previse smisla, samo je komplikovala stvar.
Link to comment
Izgleda da su im te stanice smetale: nezgodne su da na njima bude ona kontrola (gestapo racija), a zgodne da narod obiđe barikade i tamo se ukrca na autobus. Sada kada su ukinute, niko bez karte ne može preko Brankovog mosta.edit: ovo važi samo u smeru ka NBGD
Videćemo šta će Miško reći, kad opadne poseta u Delta centru i Ušču.
Link to comment
Irelevatno je ko je šta kupio, jer i BusPlus i GSP imaju istog gazdu, koji može da radi šta hoće, sviđalo se to nama ili ne.
Upravo suprotno.Ako postaviš direktora na čelo fabrike, on je postavljen da upravlja njom ali on ipak ne poseduje fabriku.I on nije gazda. Da bi posedovao moraš prvo da stvoriš.Isto tako, firer djilas može da vodi grad, postavi pusplus ortaka da vodi gsp naplatu, ali oni i dalje ne poseduju sam gsp niti vozila.Oni su upravljači, ali se ponašaju bahato kao da je sve to njihova imovina.Možda sada pripremaju neku teren da im gsp padne šaka, ali, kao što đilas nije dao ni dinar za nov most, isto tako nisu dali ni dinar za nove buseve.Stoga ni ne može da radi šta hoće, jer nije njegovo.
Link to comment

Slušaj 'vamo: info iznutra, takoreći iz baze!Krenem da zapalim pljugu na stanici, nemam upaljač, pogledam levo desno i vidim dva lika u BusPlus majcama. "- Mogu da zapalim? Može, izvoli. - Kako ide, jel' pizde ljudi na vas? Ma pizde, kako ne bi pizdeli..." i tu kreće priča..."Prebacili su nas ukupno 500 iz tri pogona (Novi Beograd, Karaburma i reče još nešto, nisam upamtio), gumari, mehaničari, električari (njemu ruke stvarno crne kao da je sad kopao po nekom menjaču) da se u dve smene vozimo po busevima, nemamo automate, ne kontrolišemo karte, nego opominjemo kad vidimo da se neko ne kuca i upućujemo ih na koja se vrata ulazi, a na koja izlazi. (tenzija) Mi se bunili bre da nećemo to da radimo, ali doveli nekog advokata koji nam je objasnio da nas ugovor obavezuje da radimo gde nas premeste, nevezano dal' je radionica ili nije. (skače mu pritisak) A jel' znaš zašto? (psuje) Jedan iz ekipe ovih gazda pokrao pare i pobegao! (ovaj drugi klima glavom) Imao pečat i potpis, digo im pare i pobego! Eej! (sad već crven u licu, graške znoja na slepoočnicama). I sad šta?! Daj da se naplaćuje, guli kožu, cedi raju do kraja, ostali bez para! Pa Đilasov brat je jedan od tih BusPlus majmuna, mamicu im beeeep da im beeeep lopvsku! Boli me beeeeep da im ja sad opominjem ljude, vozamo se ceo dan danas nas dvojica i samo kad naletimo na ove gestapovce na stanicama, onda i mi kao opminjemo ova vrata ona vrata... More beeeep im majku da im beeep..."Naiđoše 18 i 39, ja u jedan oni u drugi, "aj zdravo brate, izvini ja te malo udavio, al' lakše mi kad se nekom žalim..."Eto. vermez3.jpg

Link to comment
Bez želje da nešto sad izazivam burne rasprave, čini mi se da analogija nije baš naj-naj. Ako ti se hamburger ne sviđa, naravno da ga nećeš kupovati (pretpostavljam da si na to ciljao kao na logičan potez hipotetičke nezadovoljne mušterije, umesto redovne kupovine i konzumacije loše pljeske). Analogno tome, logičan potez nezadovoljnog korisnika GSP-a bi bio da se ne vozi GSP-om.Ako se neko vozi, a ne plaća, to je analogno jedenju pljeske i ne plaćanju iste (da ti teta pljesku, ti zagrizeš, ne sviditi se, pa zapališ ne plativši; al pošto si gladan, ipak smažeš do kraja). Naravno, svestan sam potpuno da roštilja ima na svakom ćošku a da GSP nema konkurenciju. I da je usluga GSP-a prilično kljakava i da su Bus+ racije dno. Samo mi analogija ne deluje fer, a pošto se često provlači opravdanost neplaćanja "dugom države" itsl., ovo je bilo zgodno za prokomentarisati.
Upravo to je bila skrivena poenta mog posta - NEMA KONKURENCIJE. Naravno da karta mora da se plati. Mada, napominjem, svi koji plaćaju porez u Beogradu već pomažu i plaćaju tu $&@%#. Poenta je - koliko se plaća i za šta se plaća. I poenta je, što se mene tiče, da mogu da izaberem kome ću da platim. I poenta je, plus, da oni prvi poštuju zakon.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...