Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ja jako volim sto Somborac nase nezgode i sitne muke okrece na salu, a zapravo ne vredja nikoga. On je pravi hronicar naseg vremena. To nam je u ovo vreme najvise potrebno, malo pozitive, zezanja...

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
bilo bi lepo znati koliko je kostalo (grad) uvodjenje busplusa i njegova operativna upotrebarekao bih da je cost-benefit onih zumbi bio osetno bolji, ali time iskljucivao povezana preduzeca i odgovarajuce provizije za pruzene uslugemislim da bi ti novci bili bolje potroseni na neke bitnije stvari u gsp.u + busplus vidi beograd kao jedan oveci gulag u kom su oni sefovisto se tice rfid kartica.. meni su one i dalje prilicno bzvz. za pojedinacne voznjenajbolji sistem dosad mi je papirna kartica na kojoj lepo vidis kada je pocela voznja. i onda imas 1-2h da se vozis na tu istu kartu.za mesecne, ima smisla ako se u prevoz ulazi kroz kapije (od spomenutih gradova u kojima sam bio - pariski, stokholmski metro)ali def. nema smisla kao u bg verziji gde je validiras u sred spica samo da bi neko pravio lepe sarene grafike u excelu...
Sistem je mnogo jeftiniji od onog sa karticama. Smanjujes troskove na svim nivoima (treba stampati sve te karte) a usput imas svakodnevni uvid o broju putnika na stanicama.
Link to comment

@giuseppeNe nego se distanciram, sramota me je da budem i na istoj stranici foruma sa nekim Somborcevim sikofantskim pokusajem humora. A ono je bila cudna greska boarda, pa sam morao editovati.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ne, dabovic ce ga napusiti jer prica o gradskom prevozu a ne vozi se svaki dan i nije strucan da o tome prica ^_^@vaso, covek je malo ironican, sta ti je
Pa ne, mislim da su do sada najmanje 15 puta isticane razlike u strukturi i intenzitetu saobraćaja u Beogradu i Novom Sadu, i svejedno na svakoj trećoj stranici neko predlaže famozna novosadska prednja vrata kao rešenje problema u Beogradu.Pritom u samom Novom Sadu to ume da bude smaranje ukoliko se na stanici okupi iole veća grupa ljudi, i to sa daleko manjim brojem putnika i kraćim linijama nego u Beogradu, da ne pominjem da i tamo ima onih koji se prošvercuju na srednja ili zadnja vrata, tako da nema apsolutno nikakve dileme da takav sistem ne bi Beogradu doneo nikakav napredak.
Link to comment
Pa ne, mislim da su do sada najmanje 15 puta isticane razlike u strukturi i intenzitetu saobraćaja u Beogradu i Novom Sadu, i svejedno na svakoj trećoj stranici neko predlaže famozna novosadska prednja vrata kao rešenje problema u Beogradu.
moj posto se ne odnosi na garoviksovo poredjenje beograda i novog sada, vec na njegov komentar da je aprijatno ili kako vec porediti beograd sa parizom, londonom itd, na koji je vasa odreagovao, a koji je ocito bio ironican.
Link to comment
Pritom u samom Novom Sadu to ume da bude smaranje ukoliko se na stanici okupi iole veća grupa ljudi, i to sa daleko manjim brojem putnika i kraćim linijama nego u Beogradu, da ne pominjem da i tamo ima onih koji se prošvercuju na srednja ili zadnja vrata, tako da nema apsolutno nikakve dileme da takav sistem ne bi Beogradu doneo nikakav napredak.
+1Dok sam se vozio busom, to sa prednjim-srednjim vratima me je jako nerviralo... Inače (topla voda), Beograd je prevelik za buseve i trebalo je još davnih dana napraviti bilo kakav metro(pa makar se neko duplo ugradio, znam šta kažem i zlo mi je , ali gledano sa distance, bolje bi bilo), ovo će da bude samo sve gore i gore, bez nekog pametnog rešenja...Svi će da se bakću periferrnim stvarima (Adom, Buseviam, Autonomijom, Veljom i Oljom) dok će glavni manifetluci i lopovluci, tenderi, da nam prolaze pored očiju... Edited by radisa
Link to comment
sistem poput beogradskog da ima samo elektronska karta i dalje jos ne videh.
Valensija
ima 101 preca stvar da se sredi u bg prevozu, pa onda da pricamo o elektronskoj naplati
+10^524
Link to comment

Ako je poboljšanje naplate cilj ove fešte (a jeste)... (ne ulazeći u to kuda i kome idu pare od karata i od kazni, i imaju li putnici adekvatnu uslugu za pare koje daju)Mislim da bi sve bilo mnogo jednostavnije kada bi kazne drastično poskupele i kada bi kontrolori imali ovlašćenje da legitimišu putnike uhvaćene bez karte. Nešto poput Toronćanskih metro-policaja-kontrolora, valjda je ovde po PPP bilo reči kako tamo mnogo opasni ridžovani vrebaju ko se vozi bez karte u metrou.Zanemarimo priče o "privatnom preduzeću" i komunalnim službama... ionako BusPlus, GSP i komunalni policajci imaju istog gazdu. Koliko sutra Skupština grada može doneti odluku kojom ovlašćuje komunalne policajce da uteruju dugove javnih preduzeća u vlasništvu grada. Mogu, ako im se hoće, da kontrolore BusPlusa unaprede u komunalne policajce. Bilo kako bilo, mislim da je izvodivo da kontrolor postane ovlašćen da uzima podatke od lica bez karte.Ako je rezultat odlična naplata, svejedno da li se to postiže tako što se karta za vožnju obavezno pokazuje vozaču (validatoru) pri ulasku isključivo na prednja vrata, ili ako postoje neprejebive povremene kontrole. U prvom slučaju fizički ne možeš u autobus bez karte, a u drugom možeš ali rizikuješ da platiš paprenu kaznu (pod uslovom da sudstvo nije neefikasno i sporo, a na njega Đilas više ne može da utiče).

Edited by Frile
Link to comment
+1Dok sam se vozio busom, to sa prednjim-srednjim vratima me je jako nerviralo... Inače (topla voda), Beograd je prevelik za buseve i trebalo je još davnih dana napraviti bilo kakav metro(pa makar se neko duplo ugradio, znam šta kažem i zlo mi je , ali gledano sa distance, bolje bi bilo), ovo će da bude samo sve gore i gore, bez nekog pametnog rešenja...Svi će da se bakću periferrnim stvarima (Adom, Buseviam, Autonomijom, Veljom i Oljom) dok će glavni manifetluci i lopovluci, tenderi, da nam prolaze pored očiju...
Pa poceli su da rade na metrou. Egis (nazalost) je valjda izradio dokumentaciju za prvu liniju.
Link to comment

@Zverilla:Za pocetak, da se vidi zbog cega su oni studenti poginuli u Cingrijinoj, i da krivicno odgovaraju saobracajni policajci koji su ignorisali naredjenje suda i vratili autobus vlasniku.Dok se to ne resi, nista drugo nije bitno u gradskom saobracaju.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Pa poceli su da rade na metrou. Egis (nazalost) je valjda izradio dokumentaciju za prvu liniju.
Pa to kao što sam ja počeo da radim na narednom projektu... Poslao sam šta mi treba od hardvera i softvera da nabave, pa ću ja tamo negde za 3-4 meseca i da radim... Verovatno...Tako i ovo, imaju dokumentaciju, pa će valjda jednog dana da počnu i da rade...
Link to comment
Pa poceli su da rade na metrou. Egis (nazalost) je valjda izradio dokumentaciju za prvu liniju.
Znas li dokle je stiglo sa tim?Inace, videcemo na sta ce to da lici uopste, koliko ce biti metroliko a koliko tramvajoliko. Ja sam cuo da je infrastruktura skoro 100% planirana full-metro-style, a vozila ce ipak biti tramvajska (LRT), sto je nerezonski, jer dobijas mnogo skup tramvaj na odvojenoj trasi. Takodje planirani kapacitet mi se cini previse mali (onaj za koji sam ja cuo). Sad, dok neko ne objavi studiju, pojma nemamo.Btw znas li ko je pravio metro u Lozani? Ste to vi ili konkurencija? I ne mislim na onu M1 liniju sto je tramvaj/LRT, nego na M2 koji je pravi metro na gumenim tockovima.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...