Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

11 hours ago, Filozof manijak said:

S ovim se slažem.

Preplanulost je za težake i raju :sleep:

 

Ja volim kad dobijem boju thank you very much a ne da izgledam kao sajentolog. 

Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

Šta fali Tomi Kruzu. Izgleda mlađe i od mene :D

Čuvajmo kožu da nam duže traje.

 

On se ne vazi :D Za njega sajentoloska pravila ne postoje. Plus, on se sunca. 

 

Al volis da cepidlacis :D 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
10 minutes ago, Filozof manijak said:

Pa kad ne znam ni jednog drugog sajentologa :D

 

Pffff beck, ribisi? 

 

 

Na bulevaru ih prepoznas jer su obuceni kao stujarti a beli kao sir. Jedino njihove zgrade uvek izgledaju cisto i sva neonska slova im rade. Uvek! 

 

 

Ovaj pod 20 je trenutno u ludari, ceka da mu se sudi

https://bestlifeonline.com/celebrity-scientologists/

Edited by mustang
Link to comment
On 9.8.2022. at 14:29, ivy said:

ni ja ne volim more...zato cemo,ako sve bude ok,u ponedeljak i mi na Durmitor  :wub:

 

i mooozda ev. par dana sidjemo do Buljarica ali to cemo videti..

 

Volim ja more, samo ne i vrućinu i gužve u sezoni.

Crna Gora ima simpatične praznike tokom proljeća, Uskrs (šetajući), Prvi maj, Dan nezavisnosti 21. maj. Spoji se sa vikendom i ode u dobre hotele 4 ili 5 zvjedica sa familijom za vansezonske relativno male pare. Još ako si im dosta čest gost vazda daju neke fine apartmane za nas četvoro, a sve se uklopi ispod 100 EUR dnevno. Štono bi kazali, toliko se doma za dan potroši. nema gužve, a kome je do kupanja, zatvoreni bazen, a ovoga maja i otovoreni i malo u more.

Doduše ako se "premoste" Vaskrs i Prvi maj sa nekim vikendom zapali se dalje, obično Slovenija, Istra, Italija, takva neka kombinacija. 

Valja i jun, još je jeftino i nema previše gužve. A sunce do 9 uveče.

Onda dođu jul i avgust i bježanija.

Ko se silom prilika kombinuje u to doba za more, preporuka Bigova, Luštica, Veslo, Rose, možda Krtole i Krašići ako si odma pored vode pa ne moraš da se cimaš. 

Btw. izuzev ako su naslijedili nekretnine, ne znam odakle ovoliko forumaša vezanih za HN. Izuzev Porta Novog, Lazura u Meljine i Palmon Baya u Igalo, meni poprilično nepraktično mjesto razvučeno na 20 km sa ne baš sjajnim kupalištima. 

 

Link to comment

@milfisland jbga ti bas naveo kao sa neke top liste.

Palmon Bay ni u ludilu me nece videti, prosle godine smo na njihovom bazenu fasovale kasalj i koronu (a nisam htela da idem jer me to sve stvarno ne Interesuje, niti mi je impresivno). proslo nas posle dan, dva. Ovo ostalo iz hn je mrtvo skroz. 

Rose, lustice, bla bla smara sa guzvom ili parkiranjem glisera, a ne daj boze da si gladan, dobices hranu pred sumrak. 

 

Hoćeš cistu vodu, pedalino pa na sred zaliva, milina. Ili da se otpliva. 

 

Jbga, imam svoj komfor na la bambi bivsa igalo. Kad dodjem, pokazem prstima V, Luka donosi dupli espreso i dve case vode. Uvece V znaci dupli Jack i flasici vode. Svakog znam po imenu i oni mene. Na toj smo plazi odrastale, a sad moja sestricina...kasnije ce doci za nju neke druge plaze.

Sve imamo tamo i za klinku, kod kuce sam peske za 5-10minuta. Ceo zaliv znam, i sa kopna i sa vode.  

 

Kakvo, takvo, moje je otkako se secam sebe

 

 

Link to comment
13 hours ago, mustang said:

@milfisland jbga ti bas naveo kao sa neke top liste.

Palmon Bay ni u ludilu me nece videti, prosle godine smo na njihovom bazenu fasovale kasalj i koronu (a nisam htela da idem jer me to sve stvarno ne Interesuje, niti mi je impresivno). proslo nas posle dan, dva. Ovo ostalo iz hn je mrtvo skroz. 

Rose, lustice, bla bla smara sa guzvom ili parkiranjem glisera, a ne daj boze da si gladan, dobices hranu pred sumrak. 

 

Hoćeš cistu vodu, pedalino pa na sred zaliva, milina. Ili da se otpliva. 

 

Jbga, imam svoj komfor na la bambi bivsa igalo. Kad dodjem, pokazem prstima V, Luka donosi dupli espreso i dve case vode. Uvece V znaci dupli Jack i flasici vode. Svakog znam po imenu i oni mene. Na toj smo plazi odrastale, a sad moja sestricina...kasnije ce doci za nju neke druge plaze.

Sve imamo tamo i za klinku, kod kuce sam peske za 5-10minuta. Ceo zaliv znam, i sa kopna i sa vode.  

 

Kakvo, takvo, moje je otkako se secam sebe

 

 

 

U startu sam stavio rezervu za one koji imaju nekretninu, proveli dobar dio djetinjstva i sl...

Taj emotivni momenat, ukorijenjenost i poznatost masu igra.

Nisam ranije bio, izuzetno prijatno iznenađenje je Lazure u Meljinama, a u Porto Novi Azeri su realno utukli 0,5-1 Bln. Sad zašto i kakav je ROI, to je već na Azerima da razmišljaju.

Al ostaje mi HN malo favelast i sutomorast. Čak i na neki lošiji način od Budve, gdje su nadžidžali neke zgradurine tipa Dubai za sirotinju. U HN nekako je još jeftiniji taj urbanstički nesklad. Ili je samo problem što mi je predaleko da vozim dvije ure pa eskaliraju predrasude.

Vjerovala ili ne, meni je za neki fini zimski dan za odlazak na more da se ruča i prošeta i dnevnu kombinaciju najbolji Bar. Širina, šetalište, a i da se ne lažemo od kuće 40 min lagane vožnje van sezone. 

Inače Bar je grad sa najviše sunčanih sati (pazi sati, a ne dana) jer Sunce zalazi skoro stalno u more, a ne iza nekog brda, što je super, posebno nekog sunčanog zimskog dana. A i nekako je raširen u ono polje da nema klaustofobije i da sve izgrađene zgradurine nisu na kraju pojele prostor kao u BD i HN.

Usput, Stari Bar mi je odličan za šetnju i da djeca istražuju. Ima i vrhunski restoran kod onoga humaniste Harisa Brčvaka što je napravio hotel. Hrana je top, jedino nema alkohola. Mada meni to mnogo ne smeta, jer alkohol u poslednje vrijeme pijem uglavnom doma, imajući u vidu da ga sebi priuštim u obliku dobrih i ne baš jeftinih vina (Vučiću ti li si?:D) koja u restoranima baš imaju bolesne cijene. A i posle se vozi doma sa fameljom, pa je alkohol svakako no no. 

Mana mu je što je nikakav sa hotelima, tako da se ne sjećam kad sam tamo poslednji put prespavao. Ima Princess,ali i on je počeo da se raspada.

Edited by milfisland
Link to comment

@milfisland ne znam u sta bih svrstala igalo. Nema tu ni U od urbanizacije, cak naprotiv, vizuelno potpuno rasulo. Kao batajnica. HN se i dalje bori da lici na primorski grad.n 

Igalo je epicentar dosljaka iz BiH i srbije na primorju. Kulturoloski miks. leti je kao vasar u sapcu. Nikad vise mladih (srednja i faks) ovoliko nije bilo. Da nije bilo njih, sezona bi skroz pukla. 

 

Ne branim ga. Takav je kakav je, imam sliku oca na brdu a oko njega deset kuca na tom brdu. To je bilo pre 60godina...sad tu ne mozes ni cackalicu da stavis. 

Sutorina (deo Igala) prosirila se u tri lepe. 

 

I da nemam kucu, verujem da bi me cg videla leti jednom, dva puta za zivota. Zima je druga priča. Žabljak, Kolašin skroz okej. 

 

Bar je bas grad. Imala sam tamo dobru drugaricu, ponekad pomislim na nju. Nedostaje. 

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...