Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

zavisi od preferencija, ako ti ne smeta beton probaj hotel plazu, ima poveci neopremljeni dio koji u ovo doba nije preopterecen kupacima, a da plivas mozes i ka izlazu iz zaliva i paralelno sa obalom 

 

dosta rano dolazis, nema jos guzve

Edited by morgana
  • Hvala 1
Link to comment

Preferencije su mi da mogu bar 150 ili 200m da plivam u pravcu, što više to bolje, a da ne moram da brinem dal će nešto da pređe preko mene, ili da zaobilazim kupače. I čitanje bez neke glasne muzike okolo, ne tražim mnogo 😁

 

A odgovara mi to što nema gužve, sve više i više inače u životu. Tnx morgana 

  • +1 1
Link to comment
On 10.6.2022. at 17:38, kud u maglu Simoviću said:

sad se vratio iz porto novog, me like. više no porto mne, nekako ima više prostora, sve je šire ima dosta(relativno) zelenila za tako neki rizort, doduše možda je ukupan utisak iznenađujuće visok zbog namanja bilo kakve gužve

 

 

da dobijem na lotou, mislim da bih mogao bez puno muke da se preselim i živim tako negde

 

jesi li bio mozda u tapasake ili sabia restoranu, vrijedi li onolikih para?

 

 

Link to comment
On 20.6.2022. at 15:52, Remi said:

Preferencije su mi da mogu bar 150 ili 200m da plivam u pravcu, što više to bolje, a da ne moram da brinem dal će nešto da pređe preko mene, ili da zaobilazim kupače. I čitanje bez neke glasne muzike okolo, ne tražim mnogo 😁

 

A odgovara mi to što nema gužve, sve više i više inače u životu. Tnx morgana 

samo da upozorim, doktor barjaktarevic, ako zapatis usnu infekciju....

  • Hvala 1
Link to comment

pa ista prica je i u hrvatskoj jebiga. jebeni turisti, kupamo se samo lredvece ili ni tad ali volimo tim ljalja ima da masno naplatimo ribu, dobu, trecerazredno vino.

ne verujem da bilo gde u evropi ima mnogo tihih i praznih mesta na meeiteranu.

ima ali to znaci da ti treba kinta za barku.

crna gora nije izuzetak.

 

Link to comment
On 20.6.2022. at 8:52, Remi said:

Preferencije su mi da mogu bar 150 ili 200m da plivam u pravcu, što više to bolje, a da ne moram da brinem dal će nešto da pređe preko mene, ili da zaobilazim kupače. I čitanje bez neke glasne muzike okolo, ne tražim mnogo 😁

 

A odgovara mi to što nema gužve, sve više i više inače u životu. Tnx morgana 

Tebi ili treba auto, ili volja da svaki dan platis (valjda) 5 evra da te barka vozi u Zanjice. Ako imas auto, svakog dana pravo na Lusticu i onda polako, spoljna strana okrenuta ka pucini, od plaze do plaze.

 

Ono sto ti trazis postoji samo na jednom mestu koje se zove Njivice, i gde sunce zalazi negde oko 4 popodne. Njivice imaju 3 problema: pomenuto sunce koje zalazi rano, to sto nemas gde da se parkiras posle 10 pre podne, i to sto je na plazama gde nije velika guzva (hotel) skupo, a na plazama gde nije skupo je guzva. Pozitivna strana Njivica je sto su morske struje takve da je tu more nestvarno bistro, i to vam je mili moji oduvek tako bilo, bez obzira koliko je zagadjeno u HN ili Igalu.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, ObiW said:

Tebi ili treba auto, ili volja da svaki dan platis (valjda) 5 evra da te barka vozi u Zanjice. Ako imas auto, svakog dana pravo na Lusticu i onda polako, spoljna strana okrenuta ka pucini, od plaze do plaze.

 

Ono sto ti trazis postoji samo na jednom mestu koje se zove Njivice, i gde sunce zalazi negde oko 4 popodne. Njivice imaju 3 problema: pomenuto sunce koje zalazi rano, to sto nemas gde da se parkiras posle 10 pre podne, i to sto je na plazama gde nije velika guzva (hotel) skupo, a na plazama gde nije skupo je guzva. Pozitivna strana Njivica je sto su morske struje takve da je tu more nestvarno bistro, i to vam je mili moji oduvek tako bilo, bez obzira koliko je zagadjeno u HN ili Igalu.

Nisam kolima dole, solo sam pa taman što sam uštedeo za gorivo otićiće za žanjice koji put dok sam tamo. Znam da sam uslovno  da kažem pogrešio mesto za ono što bih ja od odmora ali bilo ishitreno i ne planirano. Blue line ima valjda neke linije za njivice, pitam, sa njima i dolazim u HN. 

Link to comment
29 minutes ago, Remi said:

Blue line ima valjda neke linije za njivice, pitam, sa njima i dolazim u HN. 

Ima dva ili tri puta dnevno od autobuske stanice na magistrali u HN do hotela u Njivicama. Ne znam da li staje usput na magistrali negde.

  • Hvala 1
Link to comment

Sta ima od mesta dole koja su pogodna za malu decu npr. (a da nema brige oko raznih potencijalnih bolesti i prljave vode)? Bas ne znam CG obalu, mi smo davno vise puta letovali u Perastu kod prijatelja (i nikada nam nista nije bilo u smislu zdravlja, jedino je bilo redovno da te dok plivas odjednom presece jezivo ledena voda), ali tamo je odmah duboka voda sto je minus jos nekoliko godina za nas. Ni ne znam kako sad Perast izgleda, da li se promenio, da li su uradili nesto sa (betonskim) plazama, nadam se da ce biti prilike da se ponovo ode u Boku u nekom momentu.

//Nije da planiramo sad u CG, nego me prosto zanima sta ima u ponudi

 

*Poslednje cega se secam je da su se neki mestani brinuli oko velikih kruzera koji su se guzili po zalivu i stajali u Kotoru, valjda tamo ispustajuci svasta u vodu? (Pre jedno 10 godina)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
2 hours ago, KNKNPNKN said:

u njivice se valjda ide camcem, tako bar ja radim (nije camac nego jahta, ali da ne cepidlacim)

Može i peške do Njivica, ako si kod Stare Banje. 

 

Na Malo Žanjice (čuo sam da mladi to zovu Dobreč) se pak ide gliserima i jahtama.

Link to comment

meni su njivice najomiljenije za kupanje, cista voda i nema sunca... ja sam lakmuspapir za cistu vodu, gde se okupam i ne zavrsim kod usnog lekara, tu je cista voda

Link to comment
20 hours ago, ObiW said:

Može i peške do Njivica, ako si kod Stare Banje. 

 

Na Malo Žanjice (čuo sam da mladi to zovu Dobreč) se pak ide gliserima i jahtama.

 

mestani koji dole imaju svoju zemlju to zobu Dobrec jos od kada je moglo kosijerom da se sidje niz 'potok'.

pogledaj bilo kojiu kartu iz bilo kog perioda, ta uvala se zove Dobrec. nema to veze sa mladima, osim ako ste vi kao mladi krstili tu valu kao male zanjice.

Edited by foto
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...