Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

Moguće, meni sve to što bi moglo da se kritikuje nekako moje i onda sam subjektivna verovatno. Tipa lenjost konobara, zgrada na plaži, tetrapak i ležaljka od 1000 evra su univerzalne stvari i opšta mesta, pa nije da se nešto zaprepašćujem. 

 

E:

 

Buduće sušenje gaća u Manmuli = buduće sušenje gaća na Kalemegdanu etc. etc. 

Edited by Taihoskopija
Link to comment

to hotelsko preduzece je propalo, nije se od njega moglo puno ocekivati od tada jer vlasnik u hotele nije nista ulagao. kao da ja cijenim beogradsku ponudu po nekoj olupini.

 

hotel plaza kada je bio nov imao je s razlogom visoku klasu. a i kad nije nov, ja ga volim, arhitektonski, hortikulturno, suvenirski, ali to je druga stvar.

  • +1 5
Link to comment
  • 2 weeks later...

maljevik. bas lepa uvalica. jos nema guzve. fali barka, i to je sve sto bi mi trebalo do kraja zivota.

sad cekam noc pa da se porinem kao ljesanski posejdon 😂

IMG_20220703_195552.jpg

  • +1 2
Link to comment
  • 4 weeks later...

Idem sad u opstinu da vidim da nisu pogresili sa porezom za kucu. Jebote kao da vilu imam naplaćuju. Juce neka anketa po setalistu kakva je sezona. Vi se nadajte da cete vam biti bolja sledeca. Nece. Nisu Srbi vise ludi da dolaze a nece ni Bosanci uskoro. Spascete na svoje djetice koji ne ostavljaju baksis i za svaki cent bi se pojebali i Albance. Ako je srpska drzava luda da prima sve, cela CG u Srbiji zimi, nije srpski narod bas toliko da dolazi ovde i ostavlja vam pare. O ponudi da ne pricam. Naravno da je stomacni vladao, da se izlila kanalizacija, da nije bilo neta, da su digli cene 20% pre dve nedelje.... 

 

Tuga da te uhvati..od tako lepe zemlje, uzasna politika u vezi svega a ponajvise u vezi turizma.

  • Tužno 1
Link to comment

Ja nemam nikakav sustinski problem sa Herceg Novim, moraju gradovi da se menjaju. Zapravo, on se verovatno jos i ponajmanje promenio od vecih mesta na CG obali. Ali, posto sam ove godine vodio malo dete na plazu, sa plaze, do grada, upalo mi je u oci koliko je grad raspadnut. To je grad stepenica, cak je to bio i turisticki slogan pre 20-25 godina, ali ogromna vecina stepenica je u uzasnom stanju. Park je prelep, ali potpuno raspadnut. Voleo bih da bude i malo udobniji grad za pesake. Cim maknes sa Setalista ili iz starog grada, delis prostor sa autima. Odem u Trebinje na 2 dana, kao da sam dosao u Svajcarsku, a nesto mi tesko da poverujem da Trebinje ima vise para od HN (mada mozda i ima, ko ce ga znati). Dje je zapelo?

Link to comment

Jedna ilustracija turizma i shvatanja:
Sestrić hteo da rezerviše aranžman za sebe ženu i dvoje male dece u Čanju, Biserna obala.
Rekli mu da da uplati 30% do 13h.
On uplatio oko 12h.
Javljaju mu da je njima leglo u 13.10 i da je sad ta soba zauzeta.
Pita ih za povraćaj novca, oni: uh pa to je komplikovano sad, ovo ono, moraćete da sačekate ili da uzmete drugi termin, ali slobodan je za tek 10 dana...
Na kraju će da uzme drugi hotel u drugom mestu pa će ovu "rezervaciju" da iskoristi za 3-4 dana da produži posle...
Goveda



....shiit has hit the fan.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Frank Pembleton said:

Kakvo guranje? Ako je istina po izveštajima pukla vam je sezona!
emoji12.png



....shiit has hit the fan.

 

Od kad pratim medije, evo koja decenija, vazda se kuka na sezonu. Primorcima vazda malo. Tako da je svako ljeto "pukla sezona", mada vidim da tebi ne bi bilo mrsko "da komšiji crkne krava". Poslednji put bio na more krajem juna, meni već to bilo guranje. Od tada planina.

Mada, sa dužinom obale i plaža, otprilike postoji i limit koliko naroda može da dođe. Ne može pet litara u pivsku bocu nikako. A brzim parama od građevinarstva i prodaje apartmana i placeva, sami sebe su primorci ekonomski ukopali. 

 

Svakako, 15.07.-20.08. zaobilaziti primorje. 

Nekada davno, prije demokratizacije turizma, kad su turisti bili mahom aristokrati bio je koncept da se ljeti ide u planinu na osvježenje, a zimi na more na malo blažu klimu. Meni baš leži taj koncept. Puno više od roštiljanja na plažu na 35+ i pomijetanja po planina zimi. 

Link to comment
4 minutes ago, milfisland said:

 

Nekada davno, prije demokratizacije turizma, kad su turisti bili mahom aristokrati bio je koncept da se ljeti ide u planinu na osvježenje, a zimi na more na malo blažu klimu. Meni baš leži taj koncept. Puno više od roštiljanja na plažu na 35+ i pomijetanja po planina zimi. 

S ovim se slažem.

Preplanulost je za težake i raju :sleep:

Link to comment
4 minutes ago, milfisland said:

 

Od kad pratim medije, evo koja decenija, vazda se kuka na sezonu. Primorcima vazda malo. Tako da je svako ljeto "pukla sezona", mada vidim da tebi ne bi bilo mrsko "da komšiji crkne krava". Poslednji put bio na more krajem juna, meni već to bilo guranje. Od tada planina.

Mada, sa dužinom obale i plaža, otprilike postoji i limit koliko naroda može da dođe. Ne može pet litara u pivsku bocu nikako. A brzim parama od građevinarstva i prodaje apartmana i placeva, sami sebe su primorci ekonomski ukopali. 

 

Svakako, 15.07.-20.08. zaobilaziti primorje. 

Nekada davno, prije demokratizacije turizma, kad su turisti bili mahom aristokrati bio je koncept da se ljeti ide u planinu na osvježenje, a zimi na more na malo blažu klimu. Meni baš leži taj koncept. Puno više od roštiljanja na plažu na 35+ i pomijetanja po planina zimi. 

za guzvu je uvek lek da se dodje rano ujutro ili kasno predvece. ili barka.

ima i sad skrovitijih mesta koja nisu nenormalno puna.

pa i planine su prepune.

kolasin ( novi zlatibor 🤮) je preun zbog ovog auto puta i svi hoce tamo da to overe, zabljak too.

najbolje naci neko usamljenoselo u te planine. npr gusinje plav a blizu i albanska grana. neverovatno zivopisan put al kazu nocu ne bas preporucljiv

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...