Jump to content
IGNORED

poslepraznično dijetetisanje


mammy two shoes

Recommended Posts

Tu imas 280 grama proteina...samo u pola kilr piletine imas 120 grama proteina....

 uhm, ili je pisalo u mom postu.

 

(i meni pola kilograma piletine nije samo, to su 4 prsa, za mene 4 obroka)

Edited by rajka
Link to comment
  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    39

  • ivy

    28

  • ljakse

    21

  • mammy two shoes

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

svedeno na molekularni nivo potpuno je sve pogrešno

 

najbliže onome što je u skladu sa svešću je postovanje hosta

 

ima tu gluposti koje nisu individualne

 

prenos energije se vrši molekulom kog ima jako malo u organizmu, te je neophodno da se konstantno stvara, tj da se u njegov energetski siromašan  oblik stalno ubacuje energija kako bi potom otišla tamo gde je potrebna, a dnevne potrebe su velike, konstantno

 

drugo važno je konvergencija, tj svašta složeno se razlaže na nekoliko jednostavnih molekula, od kojih posle organizam pravi šta mu je potrebno, energiju, zalihe itd masti/šećeri su primer

 

međutim kada se jednom saživi sa univerzalnom kontinualnom potrebom, dolazimo do individualnog

 

neki narodi imaju enzime za ovo ili ono, drugi nemaju, dobro poznat primer EtOH

 

ali to je samo knjiški primer koji je skoro beznačajan, individualne razlike enzimske konfiguracije su velike, što nasledne, što stečene

 

jako važno je to što imamo potpuno drugačije naseobine u sebi, koje jako utiču na stepen iskorišćenja koječega, te postoji mogućnost da naizgled postižući dobre rezulatate sebe godinama sakatimo

 

te se ježim univerzalnih recepata, ali neka bude raznovrsno + fizika, dobar tek

Link to comment

i sta smo onda rekli kako je ista kolicina kalorija od 3 jajeta i 2 parceta hleba isto?

 

ja ne vidim kontradikciju ovde. ako ces biti gladnija posle dva parceta hleba, to znaci da ces, ako jedes samo hleb (a hoces a budes sita), na kraju dana pojesti vise kalorija nego ako jedes samo jaja. drugim recima, bice razlike u unetim kalorijama. iz toga tesko da moze da se zakljuci da su kalorije bezveze mera. mislim, jesu bezveze mera jer su neprecizne, ali vrlo je verovatno da sa lchf pojedes manje kalorija na kraju dana i da zbog toga odrzavas liniju. 

Link to comment

tvrdnja je bila da je kalorija = kalorija bez obzira koji joj je izvor...da su isto,/ednake kalorije iz masti i iz uh

pa sam ja slucajno nasla primer gde 3jajeta imaju 226kal a 2parceta hleba 234 dakle broj je skoro isti...samo sto nista drugo nije isto..

Edited by ivy
Link to comment

tvrdnja je bila da je kalorija = kalorija bez obzira koji joj je izvor...da su isto,/ednake kalorije iz masti i iz uh

pa sam ja slucajno nasla primer gde 3jajeta imaju 226kal a 2parceta hleba 234 dakle broj je skoro isti...samo sto nista drugo nije isto..

 

valjda jednako u smislu koliko uticu na liniju, a ne u smislu koliko daju zivotne energije. naravno da neka hrana zasicuje vise od druge i da je to relativno nezavisna stvar u odnosu na kolicinu kalorija. 

Link to comment

valjda jednako u smislu koliko uticu na liniju, a ne u smislu koliko daju zivotne energije. naravno da neka hrana zasicuje vise od druge i da je to relativno nezavisna stvar u odnosu na kolicinu kalorija. 

 

pa daa to ja tvrdim ali oni(host i  strugacki) tvrde da su kalorije jedino bitno i da se jednako metabolisu i isto uticu na telo bez obzira na izvor i da nista drugo osim kalorija nema veze za mrsavljenje  :isuse:

Link to comment

tvrdnja je bila da je kalorija = kalorija bez obzira koji joj je izvor...da su isto,/ednake kalorije iz masti i iz uh

pa sam ja slucajno nasla primer gde 3jajeta imaju 226kal a 2parceta hleba 234 dakle broj je skoro isti...samo sto nista drugo nije isto..

wtf?

 

kalorija je merna jedinica za energiju. naravno da je kalorija = kalorija bez obzira na izvor.

 

ako zaista pretendujes da se ovim bavis ne smes ovakve greske u fundamentima da pravis.

Link to comment

pa daa to ja tvrdim ali oni(host i  strugacki) tvrde da su kalorije jedino bitno i da se jednako metabolisu i isto uticu na telo bez obzira na izvor i da nista drugo osim kalorija nema veze za mrsavljenje  :isuse:

 

pa da, u smislu da ako krenes da jedes 1200 kalorija dnevno, smrsaces bez obzira da li ih dobijas iz jaja ili hleba, i bez obzira kako se sta metabolise. na kraju dana je ukupni bilans kalorija ipak bitan, ali kao sto ti primecujes, mnogo je teze odrzati ga u razumnim granicama ako se hranis pretezno hlebom/cipsom/kokakolicom, nego ako jedes kobaje s jajima. tako da stvarno mislim da ne pricate o fundamentalno razlicitim stvarima. jedna od prvih stvari koje je host napisao je da je bitno koliko koja hrana drzi sitim (samo je upotrebio neki fensi shmensi izraz, koeficijent sitosti ili tako nesto).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...