Jump to content
IGNORED

poslepraznično dijetetisanje


mammy two shoes

Recommended Posts

BTW, gledao sam neka istrazivanja koja su poredila kratkorocni ucinak LCHF i LF dijeta. Ukratko, kratkorocni efekat LCHF dijete je bolji - nesto brze topljenje masti uz slican holesterol. Dugorocno (godinu dana) - nivo masti izjednacen, LCHF nesto povisen LDL u odnosu na LF grupu.

 

bas o ovoj studiji sam pisala pre neki dan. pored ovoga sto kazes, nasli su jos kada pazljivo gledas dnevnike LCHF grupe je da kako se godina priblizava kraju, ljudi unose sve vise UH (i to verovatno dnevnici potcenjuju ukupan unos). Tako da, osim toga koja je ishrana teorijski optimalna, vazno je i uzeti u obzir koja je dijeta (u smislu nacina ishrane) prakticno dugorocno odrziva, a taj aspekat se generalno zaboravlja u svim ovim raspravama.

 

pored toga, sada imamo neka emerging saznanja i microbiome (bakterijama u crevima). do sada se nije mnogo znala o tome, ali sada stalno nailazim na nove studije i biotech startape na tu temu, i moze se desiti da u narednim godinama saznamo da microbiome ima (mozda kljucni) uticaj na nase zdravlje i tezinu. U svakom slucaju koga interesuje zdravlje i ishrana, preporucujem da prati ovu oblast, posto ce sigurno biti puno dezinformacija i quackery-ja na temu.

Edited by rajka
Link to comment
  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    39

  • ivy

    28

  • ljakse

    21

  • mammy two shoes

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

pre neki dan je bila vest o vezi vestackih zasladjivaca i bakterija u crevima.

 

Artificial sweeteners may promote diabetes, claim scientists

 

Artificial sweeteners may contribute to soaring levels of diabetes, according to a controversial study that suggests the additives could exacerbate the problem they are meant to tackle.

Researchers in Israel found that artificial sweeteners used in diet drinks and other foods can disrupt healthy microbes that live in the gut, leading to higher blood sugar levels – an early sign of diabetes.

Link to comment

Kakva hrana,hemija je zakon  :fantom: 

"Ako ti se jede slatko ti lepo uzmi cokoladni protein" To mi je rekao pre nesto vise od 10 godina tadasnji kosarkas Makabija Radisav Curcic,covek od nekih  2.08 gradjen poput Konana (u neverovatnoj formi je bio u to vreme,mislim da je bio pred potpisivanjem ugovora),a  napucani Pigmeji u teretani nisu mogli da poveruju da je mogua takva kombinacija visine/snage/frizure  :sleep:

Link to comment

BTW, gledao sam neka istrazivanja koja su poredila kratkorocni ucinak LCHF i LF dijeta. Ukratko, kratkorocni efekat LCHF dijete je bolji - nesto brze topljenje masti uz slican holesterol. Dugorocno (godinu dana) - nivo masti izjednacen, LCHF nesto povisen LDL u odnosu na LF grupu.

 

 

 
 
pa upravo ovo ja i hocu da kazem...da je brze i lakse(nisi gladan!) skinuti veci broj kilograma sa lchf ..nikoga ja ne teram da jede tako celog svog zivota nego samo preporucujem za skidanje 20,30kila na laksi i brzi nacin...a posle ko kako hoce..meni odgovara i ja necu menjati..
 
 
hvala na iscrpnom odgovoru,sve sam to i ja znala ali svejedno hvala,nekome ce koristiti :)
 

 

Jesi li se ikad zapitala zasto rigorozne dijete (u smislu smanjenog kalorijskog unosa) odrade dojaja u prvih par dana/nedelja, a posle se odjednom sve vrati? Pa upravo zbog onog sto sam napisao gore - prvo ode glikogen iz misica, pa se zatim misici razgradjuju paralelno sa masnim naslagama. Kad se zavrsi dijeta, manje misica => mnogo manje potrebnih kalorija => visak se vrati u masne naslage  :fantom:

 

 

 
nisam se pitala,znala sam  :fantom:
 
 
nego cela ova prica o kalorijama me je ponukala da po prvi put u svom zivotu malo prebrojim sta ja unosim,otprilike i okvirno,jer stvarno mi ne pada na pamet da merim grame i slicno..i po nekim tim tablicama ispadne da sam danas unela jedva 1000kal ..juce oko 1200,dorucak je bio 500(3 jajeta na puteru sa paprikom i kackavaljem,i salata krastavac sa pavlakom),vecera oko 400 i rucak nisam ni merila ali je bio slab,neki kelj sa karabatakom i povrcem ali ajde i on da je bio oko 400 a nije.. :cry:
a bas sam mislila da jedem vise  :cry:  
Link to comment

Hoste, ne razumem fiziološke procese koji stoje iza taloženja masti pri visokom nivou insulina, ali meni se to dešava i nisam jedini. Ne znam ni koji je optimalni unos proteina po kg telesne mase, to jest kapiram da je individualno, napisao sam NPR 2g. Kako god, zašto pominješ 1.5g proteina po kg mase, ako je samo kalorijski bilans bitan? Jasno je svima da nema nižeg broja na vagi ako nisi u kalorijskom deficitiu, ali nisu svi sa istom kilažom podjednako zdravi niti izgledaju isto. Da li zaista veruješ da će osoba koja pojede 400g čokolade svaki dan i ništa više i osoba koja tih 2k kalorija raspodeli na meso, kompleksne uh, voće itd izgledati isto? A trening? Da li ću biti podjednako zdrav i zgodan ako treningom potrošim 500 kalorija svaki dan i jedem 500 kalorija više sa sve mesom, pirinčem isl. i ako ne treniram i jedem samo picu, ali sam kad se podvuče crta u istom energetskom bilansu?

Edited by Heaviside
Link to comment

Ja sutra završavam sa sedmodnevnim kupus detoksom. Toliko sam se nezdravo hranila prethodnih mesec/mesec ipo, da sam imala organsku potrebu za faking supom od kupusa. Da li je suviše perverzno da napišem da uživam u njoj? Uglavnom, za 5 dana sam sa 65.8kg spala na 63.9kg. Jasno mi je da je to sve sama voda, mišić, bla bla truć, ali bio mi je neophodan taj početni kik da bih se motivisala da se hranim zdravo. Od prekosutra planiram da nastavim sa (labavim) LCHF. Još 4kg su mi višak do željene kilaže i cilj mi je da ih skinem do kraja godine. Ukoliko bih se priklonila input-output školi i primenila preciznu metodologiju brojača kalorija, ispalo bi da dnevno treba da unosim do 1600 kcal. Zvuči sasvim izvodljivo, wish me luck.

 
Btw, kolega pored mene ždere burek sa sirom, umirem :(
Link to comment

 

 
hvala na iscrpnom odgovoru,sve sam to i ja znala ali svejedno hvala,nekome ce koristiti :)
 

 

Nisi znala, posto si bas nedavno tvrdila kako je ukupna kolicina kalorija potpuno nebitna stvar, a Host tvrdi poptpuno suprotnu stvar. Prosto, meni je neverovatno da cete nastaviti sa istom pricom nakon ovog njegovog upisa. 

Link to comment

Nisi znala, posto si bas nedavno tvrdila kako je ukupna kolicina kalorija potpuno nebitna stvar, a Host tvrdi poptpuno suprotnu stvar. Prosto, meni je neverovatno da cete nastaviti sa istom pricom nakon ovog njegovog upisa. 

 

pa to sam tvrdila jer nikada nisam vodila racuna o njima i nisam se bavila njima..nikada.

Link to comment

Nisi znala, posto si bas nedavno tvrdila kako je ukupna kolicina kalorija potpuno nebitna stvar, a Host tvrdi poptpuno suprotnu stvar. Prosto, meni je neverovatno da cete nastaviti sa istom pricom nakon ovog njegovog upisa. 

 

 

evo ja cu nastaviti sa svojom pricom jer sam se danas malo bavila tim kalorijama po nekim brojacima i slicno,sto nikad do sada nisam i nisam imala pojma koliko unosim i koja hrana ima koliko kalorija. ..i mozda je prica da je kalorija iz masti i proteina isto kao kalorija iz ugljenih hidrata tacna u teoriji,mozda u fizici jer se energija ne moze unistiti nego prelazi iz jednog oblika u drugi i bla,bla... ali nikako u praksi,sto ja tvrdim...

znaci po ovom nekom brojacu 3jajeta imaju 226kalorija i 2 parceta belog hleba imaju 234kalorije..

i sta sad kao isto je kada se pojedu 3 jajeta sa puterom i salatom koja mene drze sitom i po 5sati,odrzavaju mi nivo secera u krvi stabilnim,nemam napade gladi,padove energije,vrtenja u glavi usled pada secera u krvi i slicno..

a koliko drzi sitost 2  parceta belog hleba sa istom kolicinom maslaca i istom salatom..sat i po?

 

 

ma ajte molim vas...nastavite da tvrdite sta god hocete...ja cu nastaviti da tvrdim ono sto mislim i znam i gotovo.

Edited by ivy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...