Jump to content
IGNORED

poslepraznično dijetetisanje


mammy two shoes

Recommended Posts

trigliceridi se cesto mogu regulisati snanjivanjem secera u ishrani. izbacivanjem suvisnog tijesta, slatkisa i brze hrane.

vasudevo, koji procenat tvoje redakcije ima povisene trigliceride? :D

oni koji mlate po terenu nerijetko imaju bas taj problem.

Edited by morgana
Link to comment
  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    39

  • ivy

    28

  • ljakse

    21

  • mammy two shoes

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

neadekvatna fizička aktivnost (posao mi sto i stolica od 9 do 5),

 

ja sam pre neke dve godine presla na standing desk i sada vise ne mogu da zamislim da sedim duze od 20 min (umirem u bioskopu i avionima), preporucila bih svakom ko je u mogucnosti. sedenje ubija, cak i ako treniras, ali pre svega se mnogo bolje osecam kada ne sedim ceo dan.

Edited by rajka
Link to comment

teško da ću u skorije vreme da nabavim taj stojeći sto

čula sam da je dobro rešenje i da se sedi na lopti

ona navodno ne dozvoljava da se sedi pogrbljeno već mora uspravno

 

jel' čuo neko nešto o tim loptama i gde eventualno mogu da se pazare ?

Link to comment

teško da ću u skorije vreme da nabavim taj stojeći sto

čula sam da je dobro rešenje i da se sedi na lopti

ona navodno ne dozvoljava da se sedi pogrbljeno već mora uspravno

 

jel' čuo neko nešto o tim loptama i gde eventualno mogu da se pazare ?

 

a jel imas problem sa bolovima u ledjima? lopta je obicno za to. u tom slucaju imas i one "stolice" sto zapravo klecis na njoj, kolega koji je imao problema s tim je koristio, mislim da je bio zadovoljan. ja bih kupila na amazonu.

 

a fora sa loptom je i to sto stalno moras da odrzavas ravnotezu, pa ti valjda drzi te core misice engaged svo vreme.

 

kneeling_chair_wood_main.jpg

Edited by rajka
Link to comment

da,da, imam problema sa leđima, tačnije donjim delom, nisu mi svi pršljenovi baš na idealnom mestu

 

ovu stolicu odozgo sam već negde videla, tj. neko mi ju je preporučivao ali kako biti siguran, tj. kada bih mogla dobiti jednu na probu na cca mesec dana, e to bi bilo nešto

 

ja misilila to neke specijalne lopte, kako bre na ovim glatkim da sedim ?

Link to comment

jela sa liste sve što nije precrtano i skinula ukupni holesterol sa 7 na 6, oni ldl i hdl su mi uglavnom bili ok, sa trigliceridima nisam ni imala problema

ne mogu da verujem da još dele ovekve liste   :frust:

 

danas jedan umereni lchf ručak

attachicon.gifDSC03493.JPG

ovo iza je potrošena tegla masti :fantom:

 

@mammy, ovakva jela mogu da se jedu i sutradan, npr za doručak

ispod je boranija u dve boje i karfiol, mogu druge (strožije lchf) varijacije, npr sa keljom, brokolijem i šta ti padne na pamet i šta od zelenog imaš u frižideru

ozgotm su umućena jaja sa mileramom  i malo kajmaka

hvala na ideji za sutrašnji ručak. uz to će pasti i jedna pljeskavica.

 

ja sam i pre jučerašnje kontrole i preporuke da izbacim ugljene hidrate i sama maksimalno prištrojila porcije i smanjila slatkiše na minimum, što je rezultiralo sa 5cm manjim obimom na mestu gde mi se nalazio struk.

manje me je štrecnulo što su mi prilikom endoskopskog pregleda odstranili dve dobroćudne izrasline, a mnogo više što mi je doktor vrlo plastično opisao kako će mi stradati kukovi od težine. a onda sam pustila svojoj mašti na volju na kakav nekvalitetan život ću sebe osuditi ako nastavim da ugađam gujsci.

i juče i danas sam šetala po sat vremena. i sutra ću. iz vlastitog iskustva znam da ću već posle nedelju dana osećati potrebu da pešačim.

ne bih se ja napravila na loptu da se nisam usedela i ulenjila. uvek sam dobro jela, ali sam bila mlađa i mnogo sam više pešačila, fizikalisala, gimnasticirala, pa se nije ni lepilo sve što pojedem tako lako. istina, nisam ni jela toliko hleba, niti sam mackala činiju od salate ili moču od mesa.

lekar mi je rekao da smem umereno da jedem voće sa malo šećera. ovo mi više liči na singerovu dijetu ili lajt lcfh. ja sam navikla da kuvam i jedem nemasno, da masnoću na pleh ili šerpu mažem četkicom. masnoća mi se pomalo gadi.

 

za ručak sam pojela dva batačića sa sve reš kožom (koju bih ranije bacila) i salatu, užinala 2 čaše vode i još nisam gladna. za večeru je tunjevina i krastavac, a pred spavanje, ako budem morala, poješću trouglić zdenke.

Link to comment

mamy samo sa mlecnim pazljivo jer ima dosta uh..mleko skroz izbaci..mozda da usvojis ella sir u kombinaciji sa malo nekog jogurta za taj karfiol i mlecne potrebe,on nema uh za pocetak..pa kako budes skidala kile tako mozes uvoditi sireve...jesi procitala onaj blog?misim cisto zbog prakticnih smernica i preporuka..a ti nadji svoju meru u tome i koliko ti je dovoljno i potrebno

 

eno ti na lchf temi moja analiza krvi posle 3godine takve ishrane...nemoj nista da brines za holesterol  :thumbsup:

Edited by ivy
Link to comment

nelogična mi je smao jedna stvar: zašto orasi? zar to nisu dobre masti?

Mislim da su ih stavili zato što imaju jako visok sadržaj PUFA, koji % treba da bude nizak u odnosu na ukupan energetski unos. I navodno odnos omega-6/omega-3 treba da bude što bliži 1:1. pa bi ga i mala količina podigla na nepoželjni nivo. Ne pomaže ni to što su o-3 u orašastom voću i semenkama u obliku kraćih lanaca, ALA, manje korisni što se tiče formiranje sinaptičkih mebrana, smanjenja rizika za KV bolesti i raka od dugih, EPA i DHA koji se nalaze u masnoj ribi, jajima, mesu sa pašnjaka, .Ljudi mogu da konvertuju/"produže" ALA u EPA i DHA ali je proces vrlo neefikasan. Možda može Braća Strugacki nešto više da kaže o ovome. 

 

 
 
VxNtFOy.png
Link to comment

 

Mislim da su ih stavili zato što imaju jako visok sadržaj PUFA, koji % treba da bude nizak u odnosu na ukupan energetski unos. I navodno odnos omega-6/omega-3 treba da bude što bliži 1:1. pa bi ga i mala količina podigla na nepoželjni nivo. Ne pomaže ni to što su o-3 u orašastom voću i semenkama u obliku kraćih lanaca, ALA, manje korisni što se tiče formiranje sinaptičkih mebrana, smanjenja rizika za KV bolesti i raka od dugih, EPA i DHA koji se nalaze u masnoj ribi, jajima, mesu sa pašnjaka, .Ljudi mogu da konvertuju/"produže" ALA u EPA i DHA ali je proces vrlo neefikasan. Možda može Braća Strugacki nešto više da kaže o ovome. 

 

 
 
VxNtFOy.png

 

aaaaa :wacko:

 

miki, brate, prevedi nam ovo pliiiz

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...