Jump to content
IGNORED

poslepraznično dijetetisanje


mammy two shoes

Recommended Posts

Za rucak ili belo pilece ili riba sa povrcem u raznim varijantama, retko kuvana junetina posna. Nije dosadno, nego sam primetila da brze ogladnim posle rucka od ribe, makar to bila i skusa od 300 g. Pileci file je zakon.

Edited by halloween
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    39

  • ivy

    28

  • ljakse

    21

  • mammy two shoes

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trebalo je da otvorimo dijetetski pdf pa u njega slazemo u odvojene teme razne dijete, detokse, licne patnje i ostalo. Ovako moram naci puno vremena da prodjem kroz 27 strana ovde.

 

A jako me zanima hrono, znam da sam pase. Jel taj vas lchf izveden iz hronoa ili gresim? 

Link to comment

nije, lchf je kao paleo,nema veze sa hrono..meni je hrono prekomplikovano i ima previse nekih pravila i zna da ispadne high protein sto nije dobro..ali ne znam mnogo o hrono pa se ogradjujem..u lchf nema nikavih zitarica,brasna,secera i prostih uh i dosta je jednostavno -sto manje uh a u zameni dobre i prave masnoce i povrce i gotovo

Edited by ivy
Link to comment

u hrono se kunu neke koje znam ali stvarno to zahteva da imaš na raspolaganju 24h koje ćeš posvetiti pravilima, što kaže Ivy. 

najjači ''savet'' tog tipa koji mi je dat bio je ''sat i po vremena ujutru, pre posla, šetaš''. u mom slučaju to bi značilo ustajanje u 4:00.

 

za lhcf ne znam, nisam na tom režimu.

Link to comment

Izvinjavam se na skretanju teme na stolice za kompjuterase, izbacila mi je pretraga za stolice :D

 

a jel imas problem sa bolovima u ledjima? lopta je obicno za to. u tom slucaju imas i one "stolice" sto zapravo klecis na njoj, kolega koji je imao problema s tim je koristio, mislim da je bio zadovoljan. ja bih kupila na amazonu.

 

a fora sa loptom je i to sto stalno moras da odrzavas ravnotezu, pa ti valjda drzi te core misice engaged svo vreme.

 

kneeling_chair_wood_main.jpg

 

 

Ja razmisljam o ovakvoj stolici zbog ledja ali me strah da kupim bez duze probe. Sta se desava sa kolenima ovde?
 

Kako ti vene podnose to stajanje na poslu? Predlozio mi je takav sto jedan prijatelj koji ima na poslu, ali mislim da to podjednako nije dobro koliko i sedenje, makar za one koje imaju istoriju bolesti vena u porodici (sto je kod mene slucaj).

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

ne brini za vene. ako su ti sudjene, sudjene su ti. prevencija, kesten, carape, ovo ono, to je sve sviranje djoki. ako se oklembese, ici ces na operaciju koja ce ti resiti problem. ja, na primer, imam iza sebe tri operacije vena. ;)

 

poenta ove male ode hirurgiji je da vene ne treba da ti budu ikskjuz ni za sta. radi sta god i kako zelis, a njih ces resavati kad za to i ako ikad dodje vreme. 

Link to comment

ne brini za vene. ako su ti sudjene, sudjene su ti. prevencija, kesten, carape, ovo ono, to je sve sviranje djoki. ako se oklembese, ici ces na operaciju koja ce ti resiti problem. ja, na primer, imam iza sebe tri operacije vena. ;)

 

poenta ove male ode hirurgiji je da vene ne treba da ti budu ikskjuz ni za sta. radi sta god i kako zelis, a njih ces resavati kad za to i ako ikad dodje vreme. 

 

Darling bre, nisam ja od takvih koji traze izgovore, bas suprotno. :) Nemam problem sa venama (sem sto krenu da me bole noge posle dugog stajanja, ali to je valjda normalno), znas i sama da plivam i setam mnogo sto je sve dobro za vene, ali u porodici (je) dosta njih kuburi(lo) sa tim pa to imam u glavi.

 

Vise me i zanima ta klececa varijanta od stajace (ali ne znam nikog da ima i radi na takvoj stolici), a ovo me je cisto zanimalo kako neko podnosi 8 sati stajanja na poslu (ako je takav tip posla). Moj prijatelj ima u firmi za koju radi u Pesti takav sto, ali on sam kaze da ne stoji ukupno duze od 2-3 sata dnevno i to ne u cugu pa mu je za sad okej. Kod mene bi to bilo 8+ sati pa mi deluje kao horor prica :)

Link to comment

izvinjavam se, ikskjuz je preterana rec, htela sam da kazem da nema zastite od prosirenih vena, ako pocnu da gube elasticnost, izgubice je, i da ne treba uopste da razmisljas o njima kad bilo kakvu odluku donosis u zivotu, sto ukljucuje i izbor stolice. :)

Link to comment

Pa mozda ne pomaze prevencija, ali to ne znaci da ih treba namerno unistavati stajanjem. Kod moje sestre se ta mala predispozicija za prosirene vene za samo nekoliko meseci non-stop stajanja za pultom pretvorila u ozbiljno prosirenu venu. 

Link to comment

izvinjavam se, ikskjuz je preterana rec, htela sam da kazem da nema zastite od prosirenih vena, ako pocnu da gube elasticnost, izgubice je, i da ne treba uopste da razmisljas o njima kad bilo kakvu odluku donosis u zivotu, sto ukljucuje i izbor stolice. :)

Ma veliki si ti stručnjak za sve

Link to comment

Pa mozda ne pomaze prevencija, ali to ne znaci da ih treba namerno unistavati stajanjem. Kod moje sestre se ta mala predispozicija za prosirene vene za samo nekoliko meseci non-stop stajanja za pultom pretvorila u ozbiljno prosirenu venu. 

 

jeste, al to bi joj se desilo kad tad, nije ona namerno unistavala stajanjem, nego zena zivi svoj zivot onako kako treba i mora. mogla je i u trudnoci da joj izadje, na primer. ja sam iz skole misljenja bolje pre nego kasnije, da zna na cemu je i da moze da sanira taj problem. ona je cucala u njoj neelasticna i bolje da je izasla, sad moze da je se ratosilja, odsece il zavari to sto ne valja, ima raznih metoda, ono sto je ostalo unutra je zdravo i funkcionalno. ko sto rekoh gore, imala sam tri operacije vena, imacu ih sigurno jos nekoliko kroz zivot, hirurg i ja se pozdravljamo sa "vidimo se kroz par godina", prosirene vene su moja sudbina, hvala vam preci :)

inace, u nasem zdravstvenom sistemu, prosirene vene (dakle povrsinske) smatraju se estetskim a ne zdravstvenim problemom, i ta operacija se placa. 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...