Jump to content
IGNORED

poslepraznično dijetetisanje


mammy two shoes

Recommended Posts

Možda možete da se složite da će jednako brzo/sporo mršaviti i ova što jede jaja i ova što jede hleb u istoj kalorijskoj vrednosti, ali da će ovoj prvoj biti neuporedivo lakše da pregura do sledećeg obroka?

Link to comment
  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    39

  • ivy

    28

  • ljakse

    21

  • mammy two shoes

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Možda možete da se složite da će jednako brzo/sporo mršaviti i ova što jede jaja i ova što jede hleb u istoj kalorijskoj vrednosti, ali da će ovoj prvoj biti neuporedivo lakše da pregura do sledećeg obroka?

 

Možemo da se složimo da meni više od 3 jajeta u par dana napravi mega pičvajz u digestivnom traktu, tim gore ako su pržena, a najgore ako su iskombinovana u omlet sa slaninom i sirom, tj bilo kojim kravljemlečnim varijantama. Mogu i govno da vam dostavim na uvid, u tri primerka, možda bi onda skapirale da nismo svi isti.

Link to comment

Mene obično mleko najviše kolje, to sam prestao da pijem sa 15 godina. Prerađevine isto, a obožavam sireve svih vrsta i hevi mi je bez njih. Pržena jaja pakao, itd itd. Ali zato mi ništa ne fali sa parčetom nekog finog integralnog hleba i kršom salata, to me radi lepo.

 

Btw, imao sam period prošlog decembra, uvatilo me da mi se mesec dana ždere old skul lončadija, na svinjskoj masti. Tu su padali kupusi, sarme, lonci ovakvi i onakvi, dakle samo povrće, krčkana mesina i to, sve po knjizi od pre rata, ništa hleb i peciva. Onda sam posle Miralemovog tekena posle NG skapirao da sam napumpana mlohava vreća sa energijom na nuli, i rešio stvar sa metar i po strejt edža i lakom ishranom. salatice, voće i tako to, uz umereno sa ostatkom, dakle ništa restriktivno (osim alkohola :( ). Toliko o mom lchf.

Link to comment

Mene obično mleko najviše kolje, to sam prestao da pijem sa 15 godina. Prerađevine isto, a obožavam sireve svih vrsta i hevi mi je bez njih. Pržena jaja pakao, itd itd. Ali zato mi ništa ne fali sa parčetom nekog finog integralnog hleba i kršom salata, to me radi lepo.

 

Btw, imao sam period prošlog decembra, uvatilo me da mi se mesec dana ždere old skul lončadija, na svinjskoj masti. Tu su padali kupusi, sarme, lonci ovakvi i onakvi, dakle samo povrće, krčkana mesina i to, sve po knjizi od pre rata, ništa hleb i peciva. Onda sam posle Miralemovog tekena posle NG skapirao da sam napumpana mlohava vreća sa energijom na nuli, i rešio stvar sa metar i po strejt edža i lakom ishranom. salatice, voće i tako to, uz umereno sa ostatkom, dakle ništa restriktivno (osim alkohola :( ). Toliko o mom lchf.

 

Možda ti škode i te ekstremne oscilacije.

Link to comment

Trening - preporucujem. Vise je razloga zasto treba trenirati. U prethodnoj poruci sam pisao zasto je dobro imati vise misica, pa se ne bih na to vracao. Osim toga, misice vezbanjem hipertrofiraju i time isticu figuru, pa ce zato od dve osobe slicnih predispozicija i telesnih metrika uvek bolje izgledati ona sa vise misicne mase.

DrHoste, daj predlog za trening koji je efikasan za sagorevanje kalorija a ne nabacuje dodatnu mišićnu masu.

Napomena: ne mogu da trčim, nikad nisam bila neki trkač a od koksakija još i gori.

Plivanje? Aerobik? Kombinacija neka?

Link to comment

 

BTW, nikako nisam za merenje hrane i slicne gluposti, sasvim je dovoljno imati pribliznu svest o kalorijskij vrednosti hrane. Nekoliko stotina kalorija gore-dole na duge staze nije previse bitno niti je moguce precizno izmeriti. Zasto nije moguce izmeriti je prica za drugi put.

 

 

 

 

nisam ni ja dok slucajno nisam provalila da ovaj najobicniji (bez suvog grozdja, cokolade, icega)  integralni keks sa ovsenim pahuljicama koji pojedem posle dorucka uz kafu ima 964 kalorija

pojedem te dve kutije keksa i vec sam unela potrebnu dnevnu kolicinu  :cry:

ocake_classic.jpg

 

slicno je i sa onim welness keksovima, nisam sanjala da je to bas tooooliko kaloricno

Edited by InvisibleLight
Link to comment

DrHoste, daj predlog za trening koji je efikasan za sagorevanje kalorija a ne nabacuje dodatnu mišićnu masu.

Napomena: ne mogu da trčim, nikad nisam bila neki trkač a od koksakija još i gori.

Plivanje? Aerobik? Kombinacija neka?

 

Plivanje i brzo hodanje, ništa prostije niti delotvornije. Opičiš 10 km dnevno i ćao.

Link to comment

Ko bi rekao da je taj čovek toliki stručnjak za dijete, metabolizme i sve ostalo

Kakav nadrilekar, gori od ove daše meteorolistkinje

Edit: mislim na gazdu

Edited by renne
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...